Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ρύθμιση καθυστερούμενων ασφαλιστικών οφειλών στο ΕΤΑΑ, τομέας μηχανικών και ΕΔΕ


Engineer

Recommended Posts

και το Β 2013 τι γίνεται?

το β 2013 το πλήρωσα Έκοψα κινητό , έκοψα βενζίνες με μεταφορά γραφείου στο σπίτι , πήρα και ένα ενοίκιο για το πρώην γραφείο , έκοψα και διάφορα άλλα (πχ τις πάνες στο μικρό αφού τον έμαθα να τα κάνει στο γιογιό) γενικά προσαρμόστηκα και τα έβγαλα Με είχε πάει πίσω και η γέννηση του δεύτερου γιου μου με τα προηγούμενα ΤΣΜΕΔΕ ,  αλλά άργησα να πάρω οικονομικά - οικογενειακά  μέτρα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Για το Β'13 δε νομίζω ότι μπορεί να μπει σε ρύθμιση γιατί είναι ακόμη σε ισχύ η εμπρόθεσμη καταβολή....Όταν είχα πάει να ρωτήσω για ρύθμιση πριν κανά μήνα, μου είπαν ότι θα πρέπει να λήξει το τρέχον για να μπει σε ρύθμιση....Δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί τελείως....μύλος έχει γίνει.....

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 15Δεκ. μπορείς να βάλεις τους 3 μήνες του β' 13 αλλά πρέπει να πληρώσεις τους άλλους 3 μήνες που δεν έχουν λήξει..

Link to comment
Share on other sites

Και για 2 εβδομάδες γιατί δεν το αφήνεις να λήξει να μπει όλο σε ρύθμιση και να μην σκας 3 μήνες ντούκου? Λέω τώρα....

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς τελευταία στιγμή και πριν περάσουν οι επτά μέρες για την πληρωμή της πρώτης δόσης στο ένα διακανονισμό που έκανα και αφορούσε το Α εξάμηνο του 2013 ως δια μαγείας βρέθηκαν από πελάτη μου τα χρήματα και με πλήρωσε (κάτι που δεν περίμενα τώρα ) και έτσι μαζί με κάτι που είχα και κάτι που τσόνταρε και πάλι η πεθερά το πλήρωσα εφάπαξ και έμεινα με το διακανονισμό του Β του 2012 που για 43 μήνες είναι 57 Ε και κάτι ψιλά Θέλω να ευχαριστήσω του υπαλλήλους του ΤΣΜΕΔΕ της Χαλκίδας για την βοήθεια και την ανθρώπινη κατανόηση ώστε να ακυρώσουν τον έναν διακανονισμό με όλη την σχετική εργασία που χρειάστηκε για αυτό Αν ήμουν θεοσεβούμενος θα έλεγα ότι υπάρχει τελικά θεός

 

Καλό κουράγιο σε όλους που προσπαθούν σκληρά να επιβιώσουν και να ξεπεράσουν τα προβλήματα Που θα πάει θα το γυρίσουμε το τροχό θέλουν δεν θέλουν κάποιοι κυβερνώντες  με τα αγκάθια που σπέρνουν γύρω μας στο πεδίο της δουλειάς μας 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις  επι  ρυθμισεων  ω  ρυθμιση  στο  τελος  εντος  5  ετιας 

οι  ρυθμισεις  θα  φτασουν  τα  500  ευρω  τον  μηνα  και  δεν  θα  μπορουν  οι 

περισσοτεροι   να  πληρωσουν  ουτε  αυτες .

ποσο  μυαλο  χρειαζεται  για  να  το  κατανοησουν  οι  μηχανηκαρες . !!!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.