Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θέμα Εκτυπωτής. Τι να πάρω;


jackitox

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Επιθυμώ να αγοράσω ένα πολυμηχάνημα διότι χρειάζομαι και το σκάνερ,και τον εκτυπωτή αλλά και το φαξ. Το θέμα είναι οτι ένας παλαιότερος hp που είχα με 20 φωτογραφίες σκανάρισμα χάλασε. δεν με πειράζει να πάρω κάτι οικονομικό και αξιόπιστο αλλά και να έχω στο νού μου κάτι καλύτερο και ακριβότερο με απότοκο την μεγαλύτερη διάρκεια και αποδοτικότητα. Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 32
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπαρχουν και αλλα θεματα που μπορεις να διαβασεις.

 

Γενικα ποσα χρηματα θες να διαθεσεις??

Διοτι και με 100Ε βρισκεις και με 10000Ε βρισκεις.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοραζα πολυμηχανημα θα επαιρνα kyocera φιλε μου....  hp ποτε ξανα

Υποκειμενικη αποψη, αλλα αυτο σκεφτομαι. Επισης δεν ειμαι ο αντιπροσωπος της kyocera... εχω ασπρομαυρο printer εδω και 4 χρονια και με εχει εντυπωσιασει.

Κανε και καμια αναζητηση, εχουν χιλιοσυζητηθει στο παρελθον αυτα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν χρείαζεται για επαγγελματική χρήση, εγώ θα έπαιρνα το φτηνότερο μηχάνημα που υπάρχει. Είναι τόσο γρήγορη η απαξίωσή τους, όπως και στους υπολογιστές γενικά που δεν αξίζει να δώσεις παραπάνω λεφτά για να στείλεις 2 φαξ και να εκτυπώσεις 5 κείμενα.

Link to comment
Share on other sites

Τα φτηνα μηνηματα εχουν διαρκεια ζωης πολυ μικρη και κοστος αναλωσιμων ισως μεγαλυτερο απο το κοστος του ιδιου του μηχανηματος.

(ειχα φαξ canon αξιας 70Ε με κοστος αναλωσιμου 40Ε το οποιο δεν εβρισκα πουθενα)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει ο τερρυ ειναι το ζουμι. Αγοραζεις φτηνο πολυμηχανημα, και το κοστος 2 σετ μελανιων υπερβαινει την αξια αγορας ενος καινουριου... υποψιν το καινουριο εχει αναλωσιμα πολυ μικρης χωρητικοτητας, δηλ μετα απο ελαχιστο καιρο τελειωνουν

Link to comment
Share on other sites

Για ελαφριά χρήση (σκαννάρισμα και εκτυπώσεις Α4) έχω το epson SX130, κόστος αγοράς 30ευρώ και ένα σεττάκι επαναγεμιζόμενες κεφαλές από ebay ~20 ευρώ.

Εδώ και σχεδόν ένα χρόνο, έχω ξεχάσει πως είναι να αγοράζεις μελάνια...

Link to comment
Share on other sites

Αν εκτυπώνεις πολλές σελίδες δες τον HP OFFICEJET 8600 PRO.

Κόστος εκτύπωσης 0,01€ ανά σελίδα...

Τον έχουν σε ένα γραφείο και είναι απόλυτα ικανοποιημένοι.

Εχει και πρόγραμμα δωρεάν επέκτασης εγγύησης στα 3 χρόνια.

Σε έναν που είχα εγώ, η εγγύηση πλέον στην HP σημαίνει μου είπαν αντικατάσταση άμεση!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.