Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Η "γαργάρα" μπορεί να γίνει, είτε διότι υπήρχε μεγάλη ανάγκη της όποιας αμοιβής, είτε λόγω απειρίας (για να μην πω "βλακείας" ή έστω "μεθόδευσης").

Άλλος λόγος δεν υφίσταται.

Και τα δύο ...πληρώνονται κάποια στιγμή με πολύ ακριβότερο νόμισμα!!!!

 

Δεν είναι μόνο αυτοί Ιάσονα. Έχω πάρει απάντηση "Έλα μωρέ εσύ, μπετό είναι, ζωντανό πράγμα, δεν είναι Χάλυβας!!!!!"

 

Εγώ όμως που την πάτησα σε 2η άδεια προσθήκης που ήθελα να κάνω και το υπάρχον ήταν με 1337 και με 1η άδεια προσθήκης (ένας μηχανικός); Και δεν είχε δείξει στον 1337 10μ² του ισογείου;

Μόνο να βρίζω μπορούσα..... Και ευτυχώς ήρθε ο 4014 αλλά πάω 10 ημέρες μετά την έναρξη του ν4014 και τι βλέπω. Έχει ήδη κατασκευάσει την στέγη πριν από 2 ημέρες....... 

Και όλα ξεκίνησαν από ένα "λάθος" που δεν είχε λογική...............

 

 

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 174
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εδω παρεξηγουμε την κουβεντα.Αλλο να μην δειξεις 10τ.μ. ενος χωρου και αλλο να μην ασχοληθεις με ενα μπαρμπεκιου.Εχει μεγαλη διαφορα το ενα απο το αλλο,

Συναδερφε Faethon11 με ολο το σεβασμο αν βρεθει στα χερια σου μια βεβαιωση ενος  ακινήτου μετα απο τακτοποιηση του Ν.4014/11 και ο συναδερφος σου δεν ειχε βαλει ως λοιπη παραβαση ενα μπαρμπεκιου των 100ευρω (απο αυτα τα τυπικα μπαρμπεκιου που πουλανε οι μαντρες υλικωψν μαζι με εκκλησακια) θα εκρινες οτι ο συναδερφος σου ειναι ασχετος η πιεστηκε απο τον πελατη?Δε νομιζω οτι ειναι παντα το σωστο συμπερασμα, ουτε νομιζω ειναι λογος να τον .......δωσεις

Νομιζω οτι χανουμε το νοημα.

Edited by Moldovanis
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια (συγγνώμη που απαντώ εγώ). Απλώς θα υπέθετα ότι, το εν λόγω Βbq έγινε χθες, λίγο πριν πάω γι' αυτοψία!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιο BBQ βρε σεις??? Αυτό ψησταριά είναι που αν θέλω την κουνάω και την πάω παραδίπλα ή μέσα στο σπίτι. Κανονικά μέσα ήταν, αλλά κάπνιζε λίγο και την εναπόθεσα προσωρινώς στον κήπο.

 

BBQ που δηλώνεται είναι: ΧΤΙΣΤΗ ψησταριά για ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1 αρνί + 1-2 κοκορέτσια, με στέγαστρο για να μην βρέχεται ο ψήστης και εννοείται με χτιστό επίσης τραπέζι για τα πρώτα ούζα των ψηστών!!!

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μην κρίνω ή κατακρίνω συναδέλφους αν δεν γνωρίζω όλα τα δεδομένα. Σίγουρα όμως δεν θα τον χαρακτήριζα άσχετο.

Αλλά και εγώ δεν έχω βάλει BBQ* σε δήλωση και όχι γιατί το ζήτησε ο πελάτης...

Έχω βάλει μόνο το στέγαστρο. 

Σαν της εικόνας δηλαδή, δεν θα το έβαζα ποτέ.

bbq-700x322.png
 

 

*υ.γ. Τι είναι το BBQ; Υπάρχει αλήθεια ορισμός;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στην εγκύκλιο θα τον βρεις! Όλα τα σφάζει όλα τα μαχαιρώνει!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, δεν την διάβασα την ΕΓΚ και πολύ το σκέφτομαι να την διαβάσω...

 

edit. Με ένα search πάντως δεν το βρήκα... Έτσι από περιέργεια που το λέει;

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρχει στην εγκύκλιο BBQ ...

 

Πάντως για τον ορισμό του, πάντα υπήρχε στους κανονισμούς και περιορισμούς του κτιριοδομικού :

19.   Εγκατάσταση είναι η κατασκευή ή υποδομή που προορίζεται ή απαιτείται για τη λειτουργία, εξυπηρέτηση και ασφάλεια των κτιρίων, όπως οι ανελκυστήρες, τα στοιχεία διανομής ηλεκτρικής ενέργειας, κλιματισμού, δροσισμού, διανομής και εκροής ύδατος, θέρμανσης, φυσικού αερίου, τα θερμικά ηλιακά συστήματα, τα στοιχεία ανανεώσιμων πηγών ενέργειας, τα στοιχεία μονάδων Συμπαραγωγής Ηλεκτρισμού και Θερμότητας Υψηλής Αποδοτικότητας (ΣΗΘΥΑ), οι καπναγωγοί, οι επιγραφές, οι κεραίες.

Η θέση του ελέγχεται με το άρθρο 17.

Μετά έγινε BBQ ...

Link to comment
Share on other sites

kan62, δεν μπορώ να φανταστώ πως καπναγωγός είναι αυτό που δείχνει η φωτογραφία παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.