Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α09] Κατηγορία 3 (Αυθαίρετες μικρές παραβάσεις) αυθαίρετων κατασκευών


Recommended Posts

Θελω 1000 ευρω προστιμο. Νομιζω ουτε μινιμουμ ουτε μαξιμουμ. Ενα 500 απο το κτιριο κατηγοριας1, και ενα 500 απο την λοιπη παραβαση της περιφραξης κατηγοριας 5 μαλλον διοτι δεν μπαινει και πουθενα αλλου παραδοξως!

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε προσωπικές απόψεις λέμε. Δε θέλω να γλυτώσω κανέναν ελεγκτή, δεν έχω καν τέτοια περίπτωση, απλά προσπαθώ να ερμηνεύσω αυτό το έκτρωμα που λέγεται 4178. Εγώ προσωπικά πιστεύω πως ούτε και αυτό που λες εσύ εννοείται, ούτε και αποδεικνύεται με σιγουριά κάπως. Όπως ούτε και αυτό που λέω εγώ. Τώρα αν νομίζεις ότι είσαι 100% σωστός πάω πάσο.

στο συγκεκριμενο θεμα ειμαι 100% σωστος.σε αλλα θεματα σιγουρα υστερω.αλλα την περιφραξη την κατεχω.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε προσωπικές απόψεις λέμε. Δε θέλω να γλυτώσω κανέναν ελεγκτή, δεν έχω καν τέτοια περίπτωση, απλά προσπαθώ να ερμηνεύσω αυτό το έκτρωμα που λέγεται 4178. Εγώ προσωπικά πιστεύω πως ούτε και αυτό που λες εσύ εννοείται, ούτε και αποδεικνύεται με σιγουριά κάπως. Όπως ούτε και αυτό που λέω εγώ. Τώρα αν νομίζεις ότι είσαι 100% σωστός πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε προσωπικές απόψεις λέμε. Δε θέλω να γλυτώσω κανέναν ελεγκτή, δεν έχω καν τέτοια περίπτωση, απλά προσπαθώ να ερμηνεύσω αυτό το έκτρωμα που λέγεται 4178. Εγώ προσωπικά πιστεύω πως ούτε και αυτό που λες εσύ εννοείται, ούτε και αποδεικνύεται με σιγουριά κάπως. Όπως ούτε και αυτό που λέω εγώ. Τώρα αν νομίζεις ότι είσαι 100% σωστός πάω πάσο.

Λιβ, το πειραμα εγινε. Οταν βαζεις την λοιπη παραβαση σε κατηγορια 1 βγαζει προστιμο 0. Οταν την βαζεις σε κατηγορια 5 βγαζει 500 που περιμεναμε σωστα να βγαλει.

Edited by plakil
Link to comment
Share on other sites

ειμαστε συναδερφοι.ηρθα για να βοηθησω δινοντας τη σωστη λυση.ειχα υποχρεωση να το πω.ελπιζω να βοηθησα.απο κει και περα,ο καθενας ας κανει οτι συμφερει τον πελατη του.καλη συνεχεια

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει 0 γιατί πολύ απλά μπορεί να συμπεριλάβεις πολεοδομική παράβαση στην κατ. 1 (πιστεύω εγώ). Εσείς το ερμηνεύετε ότι κάνει λάθος το σύστημα. Γιατί στην προκειμένη περίπτωση το θέμα δεν είναι αν κατέχει ή όχι κάποιος την περίφραξη, αλλά αν μπορούν οι πολεοδομικές παραβάσεις να ενταχθούν στην κατ. 1. Στη δικιά σου περίπτωση δεν μπορείς να αποδείξεις παλαιότητα οπότε είσαι κατ. 5 ναι. 

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει 0 γιατί πολύ απλά μπορεί να συμπεριλάβεις πολεοδομική παράβαση στην κατ. 1 (πιστεύω εγώ). Εσείς το ερμηνεύετε ότι κάνει λάθος το σύστημα. Γιατί στην προκειμένη περίπτωση το θέμα δεν είναι αν κατέχει ή όχι κάποιος την περίφραξη, αλλά αν μπορούν οι πολεοδομικές παραβάσεις να ενταχθούν στην κατ. 1. Στη δικιά σου περίπτωση δεν μπορείς να αποδείξεις παλαιότητα οπότε είσαι κατ. 5 ναι. 

αρα λες οτι εχεις μονο ενα φυλλο καταγραφης στο οποιο εμπεριεχεται και η περιφραξη?και τι θα γραψεις στο φυλλο καταγραφης?τι θα γραψεις στην τεχνικη εκθεση?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.