Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Αναρτώνται κάπου οι εγκρίσεις των μονίμων επιθεωρητών;

Σε ενημερώνουν με mail και βρίσκεις το όνομα σου στην λίστα των Εν. Επ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ρωτήσει κανένας επίσημα τι γίνεται αν δεν έχεις κάνει έναρξη επαγγέλματος?

Τους έχω πάρει 500 τηλέφωνα και δεν απαντάνε!!!!

Link to comment
Share on other sites

χωρις εναρξη επαγγελματος , πως θα γινεις επιθεωρητης;;;;;θα σε κανουν χωρις επαγγελματικη εδρα, και χωρις να εισαι ΕΕ μηχανικος;;;;;;;;

 

 

 επιθεωρητες ειναι ΕΕ μηχανικοι, αλλιως θα γινοταν και οι συνταξιουχοι, αυτοι γιατι να μην γινουν  και οι ΔΥ  γιατι οχι;;;;...........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μήπως γνωρίζει που στέλνουμε ταχυδρομικά τα δικαιολογητικά για την ενίσχυση???

Στο σύστημα λέει οτι θα ανακοινωθεί για να τα καταχωρήσουμε ηλεκτρονικά αλλα δεν λεει εαν ανακοινωθεϊ για το που τα στέλνουμε ταχυδρομικά.

Γράφει στον οδηγό εφαρμογής του προγράματος

<Τα πρωτότυπα των ανωτέρω δικαιολογητικών, θα πρέπει να έχουν αποσταλεί στον

ΕΦΔ πριν από την καταβολή της ενίσχυσης>

Τα στέλνουμε απο τώρα???

Link to comment
Share on other sites

χωρις εναρξη επαγγελματος , πως θα γινεις επιθεωρητης;;;;;θα σε κανουν χωρις επαγγελματικη εδρα, και χωρις να εισαι ΕΕ μηχανικος;;;;;;;;

 

 

 επιθεωρητες ειναι ΕΕ μηχανικοι, αλλιως θα γινοταν και οι συνταξιουχοι, αυτοι γιατι να μην γινουν  και οι ΔΥ  γιατι οχι;;;;...........

Για δήλωση συμμετοχής στην επιδότηση αναφέρομαι.

Αν μου εγκριθεί η επιδότηση, απ' ότι έχω καταλάβει έχω 6 μήνες να ολοκληρώσω τα μαθήματα και να γραφτώ σαν ενεργειακός επιθεωρητής.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν

 

Τα πρωτότυπα δικαιολογητικά αποστέλλονται στον ΕΦΔ (ΕΥΣΕΔ Ενέργειας, Φυσικού Πλούτου, Κλιματικής Αλλαγής(ΕΥΣΕΔ ΕΝ/KA), Υπουργείο Περιβάλλοντος, Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής, Μεσογείων 119, Τ.Κ. 10192), αφού έχει εκδοθεί ο πίνακας των δυνητικά δικαιούχων και πριν την καταβολή της ενίσχυσης.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απαγορεύεται να παρακολουθήσει τα σεμινάρια κάποιος που δεν έχει κάνει έναρξη στην εφορία?

 

 

Για δήλωση συμμετοχής στην επιδότηση αναφέρομαι.

Αν μου εγκριθεί η επιδότηση, απ' ότι έχω καταλάβει έχω 6 μήνες να ολοκληρώσω τα μαθήματα και να γραφτώ σαν ενεργειακός επιθεωρητής.

 

 

Αυτα ακριβως ρωταμε. Καποιος ο οποιος ειναι ανεργος και δεν εχει κανει εναρξη στην εφορια για ποιον λογο θα πρεπει να αποκλειστει; Αν επιλεγει δηλαδη, δεν μπορει να κανει τα υπολοιπα μετα; Του το απαγορευει καποιος;

Τωρα γιατι καποιοι γινονται τοσο επιθετικοι, πραγματικα δεν καταλαβαινω. Πραγματικα ομως.

 

Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας η οποία χάθηκε μετά τη τελευταία αναβάθμιση.

yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Αλλο η επιδότηση, άλλο έναρξη και εκτέλεση επαγγέλματος. Μπορεί κάποιος να παρακολουθήσει σεμινάρια, να επιδοτηθεί για αυτό και αν κάνει έναρξη εξασκεί το επάγγελμα. Που είναι το πρόβλημα δεν μπορώ να καταλάβω..... Στην τελική ποιος σου απαγορεύει να κάνεις έναρξη κατά την διάρκεια ή αργότερα....

Μήπως και καλά σε επιδοτήσουν τσάμπα? Ε, και? Μήπως δεν μπορεί κάποιος που έχει κάνει έναρξη, να μην εξασκήσει τελικά το θέμα του ενεργειακού επιθεωρητή? Κάνει αναγγελία και το παρατάει....Τσάμπα και εκεί?

Να κάνετε αίτηση!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.