Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

σε ποιά αίτηση αναφέρεσαι?

 

Στην αίτηση του νήματος...

 

Πρόγραμμα «Ενίσχυσης Δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή» 

Link to comment
Share on other sites

....................... τα σεμινάρια των κτηρίων μου κόστισαν 300€, στην αίτηση έβαλα 300€ και αντ' αυτού μου πήρε σαν εισαγωγή 400€..................

 

 

Το 400€ είναι το μέγιστο ποσό της κατηγορίας Κτίρια.

Αν έδωσες 600€ θα πάρεις 400€, 

ενώ αν έδωσες 300€ θα πάρεις 300€.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε όμως εξ' αρχής να σου επιτρέπει να βάλεις το ποσό που είναι να πάρεις;

Δλδ, ζητάς 300, το σύστημα σου βγάζει 400, ανεβάζεις τα δικαιολογητικα για 300 και παίρνεις 300 (μάλλον).

Το θέμα είναι μη γυρίσουν μετά και σου πουν γιατί έβαλες 400 εξ' αρχής! (λέμε τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα σκαναρισμένα εκαθαριστικά και τις υπεύθυνες δηλώσεις που τα στέλνουμε; Δεν είδα καμία αλλαγή στο buildingcert και στο οδηγό διάβασα ότι πέρα απο την ηλεκτρονική αίτηση πρέπει εντός 15 ημερών τα τα έχουμε ''ανεβάσει''.

Edited by antboton
Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβουν προτυπα-υπευθυνες δηλωσεις, τοσο για τα στοιχεια οσο και για το de minimis. Οποτε μην αγχωνεστε και μην βιαστειτε να φτιαξετε δικα σας, μιας και μπορει να κανετε τσαμπα κοπο!

Edited by karavlaxos
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, η κατάσταση είναι τραγική. Για 3η μέρα έχω πάρει πάνω από 50 τηλέφωνα ήδη και δεν απαντάνε. Και την μοναδική φορά που το σήκωσαν, μου το έκλεισαν αυτομάτως στα μούτρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεκτό αυτό αλλά όλη η διαδικασία πρέπει να έχει ολοκληρωθεί εντός 15 ημερών από τότε που έγινε η ηλεκτρονική αίτηση, και ο χρόνος περνάει. Πάλι τελευταία στιγμή θα κολήσουν τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την Παρασκευή την αίτηση για συμμετοχή στο Πρόγραμμα Ενίσχυσης. Μέσα από το menu του buildingcert "Αίτηση για Συμμετοχή στο Πρόγραμμα Ενίσχυσης" βλέπω ότι έχω πάρει Α/Α με τη σωστή ημερομηνία αλλά ακόμα δίνει τη δυνατότητα Αλλαγής Στοιχείων της Αίτησης. Η αίτηση θεωρείται καταχορυμένη? Τελικά πως πρέπει να εμφανιστεί?

Ρωτάω γιατί πρέπει να κάνω και την αίτηση για Μόνιμος Επιθεωρητής και το καθυστερώ μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία της αίτησης για Ενίσχυση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα: Την άλλη βδομάδα φεύγω για εξωτερικό και αν ανοίξει το σύστημα για την υποβολή των δικαιολογητικών δεν θα μπορώ να καταθέσω τα χαρτιά η ίδια. Σκέφτηκα, με τα ήδη υπάρχοντα πρότυπα, να συμπληρώσω μία ΥΔ η οποία θα λέει ότι δεν έχω λάβει ενίσχυση στο παρελθόν και μια κενή ίσως De Minimis. Αν όμως βγει κάποιο καινούργιο πρότυπο δε θα μπορώ να πάρω γνήσιο υπογραφής, δεδομένου ότι η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών είναι οι 15 μέρες που λέει η απόφαση. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να εξουσιοδοτήσω κάποιον να υπογράψει ό,τι χαρτί χρειαστεί αντί εμού;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.