Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Εχει κανεις προβλημα με την εισοδο στο buildingcert?Προσπαθω να μπω απο την Παρασκευη, βαζω ΚΑΣ και εκει που θελει email/password ενω τα βαζω σωστα μου το ξαναπεταει να το συμπληρωσω ξανα και ξανα.Μονο σε μενα συμβαινει αυτο??

 

Είχα το ίδιο προβλημα απο την στιγμή που εγινα προσωρινός, οπότε έπρεπε πλέον να χρησιμοποιώ το νέο password που μου έστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο προβλημα απο την στιγμή που εγινα προσωρινός, οπότε έπρεπε πλέον να χρησιμοποιώ το νέο password που μου έστειλαν.

Να 'σαι καλα, αυτο ηταν το προβλημα, εγκριθηκα και επρεπε να βαλω το νεο password.Ουτε που το ειχα σκεφτει  8-)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μπήκα το πρωί κανονικά σαν υποψήφιος μόνιμος και σε 10 λεπτά μέσα δεν μπορούσα να ξαναμπώ.. Έγινα μόνιμος (προσωρινά) στο 10λεπτο μέσα! Αίτηση για  την ενίσχυση είχα κανει πριν γινω μονιμος, οπότε την δικαιούμαι (φαντάζομαι). Ανακοίνωσαν τίποτα για να ανεβάσουμε τις Υ/Δ και τα λοιπά scanαρισμενα δικαιολογητικά και δεν το έχω δει? Απο το πρωί μου έχουν φύγει τα μάτια για τα 400 ευρώ και αρχίζω και εκνευρίζομαι με τις προχειρότητες τους.. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί κάτι σχετικά με την υποβολή των δικαιολογητικών. Φαντάζομαι θα ανακοινωθεί κάτι στην αρχική σελίδα του buildingcert. Πάντως, γενικά πρέπει να έχουν μπλεχτεί λίγο οι διαχειριστές του buildingcert αυτές τις μέρες. Έχουν ανοίξει πολλά μέτωπα, οπότε πρέπει να έχουμε λίγο υπομονή.

Edited by spagkratis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά ανεβάζουμε και την δήλωση του παραρτήματος 2 στην περίπτωση που δεν έχουμε πάρει ποτέ κάποια ενίσχυση ή απλά το αναφέρουμε στην υπευθυνη δήλωση του παραρτήματος 1.Ρωτάω γιατί στις οδηγίες του παραρτήματος 2 αναφέρει οτι  <<Σε περίπτωση που κατά τα δύο προηγούμενα οικονομικά έτη και το τρέχον έτος, δεν έχετε λάβει καμία ενίσχυση, συμπληρώνετε μόνο το σημείο 1 της δήλωσης και υπογράφετε στο τέλος>>.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά ανεβάζουμε και την δήλωση του παραρτήματος 2 στην περίπτωση που δεν έχουμε πάρει ποτέ κάποια ενίσχυση ή απλά το αναφέρουμε στην υπευθυνη δήλωση του παραρτήματος 1.Ρωτάω γιατί στις οδηγίες του παραρτήματος 2 αναφέρει οτι  <<Σε περίπτωση που κατά τα δύο προηγούμενα οικονομικά έτη και το τρέχον έτος, δεν έχετε λάβει καμία ενίσχυση, συμπληρώνετε μόνο το σημείο 1 της δήλωσης και υπογράφετε στο τέλος>>.

 

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ IΙ

ΔΗΛΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΣΩΡΕΥΣΗ ΤΩΝ ΕΝΙΣΧΥΣΕΩΝ ΗΣΣΟΝΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ

(DE MINIMIS)

Ο/Η …………………………………………………………………………του …………………….. με ΑΦΜ …………………………………….. ΔΟΥ ………………………………

δηλώνω ότι:

Α. (Συμπληρώνεται εναλλακτικά)

1. Η επιχείρηση ………………, την οποία νομίμως εκπροσωπώ, συμπεριλαμβανομένων και των τυχόν  συνδεδεμένων2 με αυτήν επιχειρήσεων δεν έχει λάβει καμία ενίσχυση

ή

2. Η επιχείρηση ………………, την οποία νομίμως εκπροσωπώ, συμπεριλαμβανομένων και των τυχόν  συνδεδεμένων2 με αυτήν επιχειρήσεων, έχει λάβει κατά τα δύο προηγούμενα έτη και κατά το τρέχον οικονομικό έτος τις κάτωθι ενισχύσεις ήσσονος σημασίας:

 

 

 

Αν δεν έχεις πάρει ενίσχυση συμπληρώνεις το 1 και αν έχεις πάρει συμπληρώνεις το 2ο 

Link to comment
Share on other sites

για να κανεις αιτηση ενισχυσης πρεπει να εχεις κανει πρωτα αιτηση για μονιμος?

Εγω δεν εχω κανει ακομα σεμιναρια οποτε ποιο το νοημα να κανω αιτηση για μονιμος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βγήκε ανακοίνωση για την προθεσμία των δικαιολογιτικών

 

''Σχετικά με το Πρόγραμμα Ενίσχυσης Δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή και λόγω καθυστέρησης ενεργοποίησης της εφαρμογής ανάρτησης των απαιτούμενων δικαιολογητικών, η προθεσμία των 15 ημερών ισχύει από την ημερομηνία ενεργοποίησης της εφαρμογής.'' 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.