Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Ρε παιδια μεχρι 6-2-2014 μονο οσες δηλωσεις εχουν ληξιπροθεσμες οφειλες ,νομιζα οτι πρεπει να μεταφερουμε η να ξαναδηλωσουμε(πχ απο 3843).ετσι δεν ειναι?οι υπολοιπες ως τη ληξη του 4178.κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μέχρι 6.2.2014 πρέπει να μεταφερθούν στον 4178 μόνο όσες δηλώσεις 4014 έχουν ληξιπρόθεσμες οφειλές.

Οι υπόλοιπες έως το τέλος της ισχύος του νόμου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν πια ληξιπρόθεσμες 3843.

Πάει τελείωσαν αυτές, θεωρούνται ως μη γενόμενες, έχουν αυτοκαταγγελθεί οι ιδιοκτήτες στην πολεοδομία και περιμένουν αυτοψία και επιβολή προστίμου (εξαρτάται από το πόσο γρήγορη είναι κάθε πολεοδομία!!!

 

Μπορούν να μπουν στον 4178 όποτε το επιθυμήσουν οι ιδιοκτήτες!!! Σήμερα, αύριο, χθες, μέχρι τις 6.2.2014 ή μέχρι τη λήξη της ισχύος του 4178!! Είναι καθαρώς απόφαση του ιδιοκτήτη.

 

Ακόμα κι αν τον προλάβει η πολεοδομία και επιβάλλει πρόστιμο, πάει στη συνέχεια και κάνει τη δήλωση 4178 και διαγράφεται το πρόστιμο. Να το κάνει όποτε βρει τα λεφτά......

Link to comment
Share on other sites

Α ετσι?σ ευχαριστω ΙΑΣΟΝΑ.εχω εναν τετοιο πελατη και νομιζα οτι πρεπει να το κανει ως τις 6.2.2014.να σε ρωτησω και το εξης.εχω μια δηλωση του 4014 με ακδοση αδειας.εξεδοθη η αδεια αλλα δεν προλαβα να  ανεβασω το αδειοτυπο στα αρχεια γτ εκλεισε το συστημα εν τω μεταξυ.μπορω να το κανω τωρα στον 4178 η δεν εχει ανοιξει ακομα το ανεβασμα αρχειων?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς τώρα ν' ανεβάσεις τίποτα σε δήλωση 4014.

Επίσης δεν μπορείς να κάνεις το ίδιο σε δηλώσεις 4178.

Ο 4014 έλεγε ότι, η άδεια νομιμοποίησης βγαίνει τα "τότε" κ.λπ. ισχύοντα....

Ο 4178 λέει ότι, βγαίνει με τα σημερινά ισχύοντα.....

Προφανώς πρέπει να μεταφερθεί η δήλωση στον 4178.... (δεν είμαι απολύτως βέβαιος).

Αν μιλήσεις με το ΤΕΕ ίσως ...δεις φως!!!!

Ίσως και να μην χρειάζεται να κάνεις τίποτα.....

Κοινώς αχταρμάς!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

λεει ο 4178 οτι η νομιμοποιηση εκδιδεται με τα σημερινα ισχυοντα?σωωωωωωπα !!δεν τοχα προσεξει...ε ειναι ανωμαλοι!!!εγω εχω τιτλο  αδεια νομιμοποιησης με το αρθ.26 του 4014".τι να την κανωωωωωωωωωωωωωωωωωω?οεοεοεοεοε?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τελικά κάποιος που πληρώνει δόσεις με 4014, κατά την μεταφορά στον 4178, θα πρέπει να πληρώσει τις έξι πρώτες "νέες" δόσεις του 4178 μέχρι αρχές Φεβρουαρίου ή αυτό ισχύει μόνο για τις εξ' ολοκλήρου νέες υπαγωγές?

Υπάρχει κανείς που να έχει μεταφέρει δήλωση με δόσεις να μας απαντήσει με σιγουριά στο παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.