Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα τη βοηθειά σας σε κάτι:

Είχα δήλωση στον 4014 σε προσωρινη υπαγωγή με εξοφλημένο όλο το πρόστιμο και χωρίς να έχω ανεβάσει όλα τα αρχεία. Μετέφερα σήμερα τι δήλωση στο 4178 πληρώνοντας και το ανταποδοτικό τέλος. Είμαι αναγκασμένος να αλλάξω την παλαιότητα της αυθαιρεσίας ότι έγινε μετά το 1983 και όχι πριν όπως είχα δηλώσει στο 4014. Το ερωτημά μου είναι τι θα γίνει με το πρόστιμο. Αν συνεχίσω σε υποβολή το  πρόστιμο θα είναι μεγαλύτερο, αλλά επειδή δεν έχω πειράξει τα τετραγωνικά καθόλου και ούτε άλλαξα τους κύριους χωρους , το σύστημα θα λάβει υπόψην του το μικρότερο πρόστιμο του 4014  το οποίο είναι και εξοφλημένο ή θα λάβει υπόψην του το νέο πρόστιμο και θα αφαιρεθούν τα ήδη καταβληθέντα;; Επαναλαμβάνω ότι η μόνη αλλαγή που θα κάνω είναι στην παλαιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Το προστιμό σου ΔΕΝ θ αλλαξει αν πειραξεις μονο την παλαιότητα!!Εκει που θελει προσοχη ειναι στην αλλαγη απο "κυρια" σε "άλλη" κατοικία οπου πιθανόν ν αλλαξει το παράβολο....Ειχα δήλωση στον 4014 που ειχε πληρωθει παραβολο 1000 ευρω και εβγαζε προστιμο 1600.Επειδη στη μεταφορά αλλαξε απο ¨κυρια" σε "άλλη" , παρολο που της "αλλαξα τα φωτα¨" σε παλαιοτητες και συντελεστες, μου ζηταει εφαπαξ μονο τα 400ευρω της διαφορας του παραβολου μεχρι 7-2-2015....

Link to comment
Share on other sites

Το προστιμό σου ΔΕΝ θ αλλαξει αν πειραξεις μονο την παλαιότητα!!Εκει που θελει προσοχη ειναι στην αλλαγη απο "κυρια" σε "άλλη" κατοικία οπου πιθανόν ν αλλαξει το παράβολο....Ειχα δήλωση στον 4014 που ειχε πληρωθει παραβολο 1000 ευρω και εβγαζε προστιμο 1600.Επειδη στη μεταφορά αλλαξε απο ¨κυρια" σε "άλλη" , παρολο που της "αλλαξα τα φωτα¨" σε παλαιοτητες και συντελεστες, μου ζηταει εφαπαξ μονο τα 400ευρω της διαφορας του παραβολου μεχρι 7-2-2015....

Η δήλωση αυτή τη στιγμή είναι σε αρχική υποβολή και αν πατήσω το φακελάκι για υπαγωγή μου υπολογίζει το πρόστιμο μεγαλύτερο από ότι είχε πληρωθεί με τον 4014 λόγω της αλλαγής παλαιότητας. Το θέμα είναι όταν προχωρήσω σε υπαγωγή το σύστημα θα λάβει υπόψην το καινούριο πρόστιμο ή το παλιό;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο είναι ότι σου υπολογίζει μεγαλύτερο πρόστιμο λόγω παλαιότητας. Σίγουρα δεν άλλαξες και κάτι άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχω αλλάξει τίποτα άλλο.  Επαναλαμάβανω ότι φαίνεται ότι αλλάζει το πρόστιμο όταν πατήσω το φακελάκι εμφανίζεται ο πίνακας με το παλιό πρόστιμο και με το καινούριο. Το θέμα είναι όταν πατήσω οκ να προχωρήσει σε υπαγωγή αν το σύστημα λάβει υπόψην το παλιό πρόστιμο λόγω του ότι αλλαξε μόνο η παλαιότητα και όχι τα τετραγωνικά άσχετα αν το νέο πρόστιμο είναι πιο μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Τι ποσο ειχες πληρωσει στο 4014?Μηπως το καλυπτες με το παραβολο?

Μηπως προσθεσες παραβασεις?

Edited by ioannat
Link to comment
Share on other sites

Στον 4014 είχε πληρωθεί όλο το πρόστιμο αλλά δεν είχαν ανεβεί όλα τα σχέδια. Σήμερα έκανα τη μεταφορά και θα αλλάξω μόνο την παλαιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.