Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσωρινοί ενεργειακοί ΤΕΛΟΣ


Christos

Recommended Posts

Έχω ένα προτόκολλο που το φυλάω για κτήρια από 1.000τ.μ. και πάνω :wink: Αν έχεις αναλάβει το "The Mall" ή αντίστοιχο κτήριο να συνεργαστούμε.

 

το the mall το έχω αναλάβει εγώ απλά δεν το έχω κάνει οριστική υποβολή γιατί περιμένω να μου φέρουν ένα αντίγραφο της αδείας :P

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μερικοί δε «πιάνουν» το χιούμορ, ΟΚ αλλά να τυγχάνουν και αναμάρτητοι που θα ρίξουν πρώτοι την πέτρα;;; 

Μιλάω για το υπόδειγμα συναδέλφου που έβαλε αρνητική στο #147. 

Τι να πω... 

Link to comment
Share on other sites

μα, εννοείται ότι ήταν προφανές ότι έκανες χιούμορ , 

εξου και το emoticon !

+1 απο μένα για ναρθεις στα ίσια σου...

Edited by soundholics
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

μη στεναχωριέστε και χαλιέστε για τα αυτονόητα, ήμαρτον :)

 

εγώ για να βρω μόνιμο πάντως με ενεργή άδεια έφαγα 2 ώρες τηλέφωνα από το πρωί, έχει πέσει περονόσπορος, αφού μου είπε ο άνθρωπος δε τους προλαβαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ συνάδελφε... κάτι είναι και αυτό μέσα στον τον πόνο μας που είμαστε στην «απ' έξω» :mrgreen:

 

Αν ναι ΟΚ βρήκα και εγώ. Είναι αυτός που μέχρι τώρα δεν ήταν προσωρινός και υπέγραφα εγώ (εφόσον κάναμε αυτοψία μαζί).

Υπάρχει αυτό το «μάγκωμα» όταν υπογραφείς για άλλον, δεν έχεις εικόνα στο 100%... καταλαβαίνετε... 

Edited by nzerman
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου συνάδελφοι.

Διαβάζω τα post των συναδέλφων και χωρις να εχω διαθεση να κοντραριστώ με κανένα απλα πιστεύω οτι:

Α) Αν μπορούσε ο φορεας του υπουργειου να διαχειριστεί τις αιτήσεις των μονίμων επιθεωρητών μεσα 2-3 μερες θεωρώ οτι δεν εγινε κατι(προσωπική άποψη). Θεωρω οτι αυτονόητα συγκεντρωτικα ξεχωριστα (απο αλλο υπάλληλο)  πρεπει να ελεγχονται οι αιτησεις των προσωρινών εν. επιθεωρητών και ξεχωριστα των υπολοίπων ( λογω διαφορετικών απαιτήσεων στις 2 περιπτώσεις, μην μπερδευτει κανενας υπάλληλος εκει μέσα,,,,,)  . Συμβαίνει αυτό ...οχι αρα......

Β) εφόσον εκρεμμόυν για 15 και πλέον μερες οι ελεγχοι των αιτήσεων συγγνωμη αλλα θα πρεπει να μας δίνεται η δυνατότητα να μπορούμε να κάνουμε εργασίες με τα ΠΕΑ (νεες ή εκρεμμεις ειναι αστείος διαχωρισμός παλι κατ εμε....). Δλδ δεν καταλαβα αν εχω κανω ΠΕΑ 2 μήνες και δεν επισκεπτομαι καθε μερα το buildingcert  δεν εχω το διακιωμα εγω ή οπιοσδηποτε αλλος συνάδελφος να κλείσει μια δουλεια στις 4ή 5ή 6 Οκτωβρίου; Νομιζω οτι ειναι λιγακι αστειες καταστασεις αυτες . Τα παραβολα μας καλα τα πληρωσαμε και ναι ξεραμε οτι θα λήξουν οι αδειες 6/10 αλλα αλλη διεκρινιστικη από νωρις για να ΜΠΟΡΕΙ  καποιος να ξερει πως θα διαχειριστει το υποψήφιο πελατολόγιο του δεν θυμάμαι να είδα.......

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα είναι ότι άνοιξε πολύ αργά η πλατφόρμα για υποβολή δικαιολογητικών

είτε θα έπρεπε να άνοιγε π.χ. 3 μήνες πριν λήξουν οι προσωρινοί, είτε να παρατείνοταν οι άδειες για 3 μήνες μετά το άνοιγμα της πλατφόρμας

 

Λεωνίδα εγώ δε συμφωνώ μαζί σου, στους πελάτες έπρεπε να κάνεις την εξήγησή σου

αν σου έρχονταν 5/10 θα έπρεπε να πεις, δεν μπορώ, γιατί δεν έχω άδεια ή να κάνεις "ξήγα", περιμένω από το ΥΠΕΚΑ, σας πειράζει να καθυστερήσω 10~15 μέρες ;

 

δε χρειαζόταν διευκρινιστική για αυτό... ;) 

Link to comment
Share on other sites

Αν βοηθά καθόλου, η στερεότυπη απάντηση από την ΕΥΕΠΕΝ είναι 14 μέρες από την ημερομηνία οριστικοποίησης της δήλωσης

(κλείδωμα αίτησης - προς ΕΞΕΤΑΣΗ ένδειξη)

Χτες μου είπαν ότι κυττούσαν τέλη Σεπτέμβρίου.

Edited by soundholics
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Αντιμετώπιση !

Αρχική δίνονται προσωρινές άδειες,

αρκούμενοι στις γνώσεις και στην εμπειρία.

Και τώρα κόβονται ψαλίδι, για ενα σεμινάριο...

Λες κι η ποιότητα των σεμιναρίων, ήταν ελεγμένη...

Κι απο την αρπαχτή των 1200 ευρώ + ΦΠΑ, φτάσαμε στα 400 ευρώ... Μέσα σ' έναν χρόνο !

Ας δοθεί παράταση ενός χρόνου, όπως αρχικά δημοσιεύθηκε,

να τακτοποιηθούν όλοι κι όλα με κάποια σειρά...

'Η δεν συμφέρει;

Η αντιμετώπιση του ΥΠΕΚΑ είναι (τουλάχιστον) ΜΗ σοβαρή.

Αλλωστε οι 3843, 4014, 4178, ΝΟΚ (για να μην αναφέρω άλλους) το επιβεβαιώνει...

Αυτά μας αξίζουν κύριοι συνάδελφοι ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.