Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Παιδιά μόνο το ΤΣΜΕΔΕ χρεώνει παράλογες ασφαλιστικές εισφορές.

 

Σε όλα τα υπόλοιπα ταμεία πχ ΤΕΒΕ και δικηγόρων, από μαρτυρίες φίλων μου πληρώνουν λογικότατα ποσά.

 

Μη μιλήσω για το ΙΚΑ που οι εισφορές κατέβηκαν ....

 

Εμείς υποτίθεται πήγαμε μέσω ΤΕΕ στο ΣτΕ (αν κατάλαβα καλά) και μας απέρριψαν. Τώρα τι ρωτήσαμε και τι μας απάντησαν ούτε το ΤΕΕ δεν ξέρει. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόνο το ΤΣΜΕΔΕ χρεώνει παράλογες ασφαλιστικές εισφορές.

 

Σε όλα τα υπόλοιπα ταμεία πχ ΤΕΒΕ και δικηγόρων, από μαρτυρίες φίλων μου πληρώνουν λογικότατα ποσά.

 

Μη μιλήσω για το ΙΚΑ που οι εισφορές κατέβηκαν ....

 

Εμείς υποτίθεται πήγαμε μέσω ΤΕΕ στο ΣτΕ (αν κατάλαβα καλά) και μας απέρριψαν. Τώρα τι ρωτήσαμε και τι μας απάντησαν ούτε το ΤΕΕ δεν ξέρει. 

 

Είναι σίγουρο αυτό?Νομίζω πως δεν έχει βγει εκόμα επίσημη απόφαση από το ΣτΕ.

Link to comment
Share on other sites

Στους δικηγόρους από ότι μου είχε πει η ξαδέλφη μου αν θυμάμαι καλά υπάρχει διαχωρισμός στο πακέτο εισφορών υγείας και συντάξεων. Ετσι κάποιος μπορεί να πληρώνει μόνο υγεία (τουλάχιστον να μην πάει άκλαυτος), όχι όπως στο ΤΣΜΕΔΕ ή όλα ή τίποτα, και παράλληλα να χρωστάς κλάδο υγείας που δεν σε αφήνουν να χρησιμοποιείς!!  :shock: Παράνοια

Link to comment
Share on other sites

 

steiner δεν θυμάμαι πλέον σε ποιο στάδιο είμαστε.

 

Ξέρω πως έχουμε καταδικαστική απόφαση σχετικά με τις εισφορές μας.

 

Το ερώτημα κατατέθηκε από το ΤΕΕ  αλλά δεν μας πληροφόρησαν ΠΟΤΕ για τι έλεγε το ερώτημα και δεν μας ανακοίνωσαν την επίσημη απάντηση.

 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακούγεται. Μήπως η μη ανακοίνωση έχε να κάνει με προεκλογικά παιχνίδια?..Ο πρόεδρος έχει κάνει κόμμα...Μην τον ψηφίσουν μόνο η οικογένειά του

Link to comment
Share on other sites

... και για όσους νομίζουν ότι δεν οφείλουν ... διότι δεν αναγράφεται κάτι στο ειδοποιητήριο .... δείτε και τούτο 'δω:

http://synelefsimixanikon.espivblogs.net/%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BB%CF%85%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%BF%CF%86%CE%B5%CE%B9%CE%BB%CF%8E%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CF%84/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

αφού λέμε για κλάδο υγείας να σας πω οτι άκουσα δεν θα μας έρθουν τα γνωστά αυτοκόλλητα...

 

αν είμαστε ενήμεροι η όχι θα το βλέπει ο ιατρός η το νοσοκομείο βάση συστήματος....

 

πως γίνεται να πληρώνω τσμεδε και για να εισπράξω να με στέλνουν εοππυ  αυτά μόνο στην ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο δεν είναι ότι ζητάνε αναδρομικά από το 2011. Το καλύτερο είναι ότι τα ζητάνε και με προσαυξήσεις χωρίς να έχει έρθει ποτέ ειδοποιητήριο να τα πληρώσουμε  :shock: . Αλλά τόσο χαϊβάνια που είμαστε καλά μας κάνουν. Αν ήμουν εγώ υπουργός θα μας έβαζα και ένα +500 ευρώ στον καθένα μας το εξάμηνο σαν ποινή υποτέλειας. Και θα το πληρώναμε κι αυτό...

Edited by Roy_Hobbs
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.