Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Ίσα ίσα που συμφωνώ με τη τζίνα! Το απόλυτο της άποψή της μου φαίνεται κάπως... αλλά κανένα θέμα!! Ο καθένας έχει τον τρόπο του!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλώς τα δέχτηκα.... αναδρομικά Ν. 3986/2011 ποσό 348,42 ευρουλάκια...

Μου αναφέρει ως τρίμηνο το Β2011...

Θα πληρώνουμε το ίδιο ποσό και για τα υπόλοιπα τρίμηνα???

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε 428,70€ και ελπίζω να μην είναι παραπάνω στα άλλα εξάμηνα.... γιατί ανεβαίναμε κατηγορίες κτλ κτλ.

Ξέρει κανείς μέχρι ΚΑΙ ποιο εξάμηνο θα πληρώσουμε αναδρομικά?

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε 428,70€ και ελπίζω να μην είναι παραπάνω στα άλλα εξάμηνα.... γιατί ανεβαίναμε κατηγορίες κτλ κτλ.

Ξέρει κανείς μέχρι ΚΑΙ ποιο εξάμηνο θα πληρώσουμε αναδρομικά?

Με ποιο τροπο το βλέπετε αυτο; δεν ειναι αυτα που ηταν μαζι με το τελευταίο ειδοποιητηριο στη σελιδα του ΤΣΜΕΔΕ;
Link to comment
Share on other sites

Για όσους, όπως εγώ, πλήρωσαν τα αναδρομικά του Β΄ Εξαμήνου 2011 απευθείας στο ταμείο του ΤΣΜΕΔΕ αρχές του έτους και τώρα τους εμφανίζεται ειδοποίηση για την πληρωμή τους στο tsmede.gr:65401 να αναφέρω πως σε σημερινή τηλεφωνική επικοινωνία μου με το ΤΣΜΕΔΕ Θεσ/νίκης αφού έλεγξαν ότι όντως είχα εξοφλήσει τα αναδρομικά μου είπαν να αγνοήσω την ειδοποίηση και οφείλεται στο ότι αναρτήθηκαν για όλους χωρίς διασταύρωση των πληρωμών στο ταμείο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο το βλέπετε αυτο; δεν ειναι αυτα που ηταν μαζι με το τελευταίο ειδοποιητηριο στη σελιδα του ΤΣΜΕΔΕ;

Μπήκα στο www.tsmede.gr, έκανα login και κατέβασα το ειδοποιητήριο. Τώρα αν ήταν στο τελευταίο ειδοποιητήριο του Β 2016 ομολογώ ότι δεν το πρόσεξα αν και το πλήρωσα... 

Πάντως, συνάδελφοι, θα καταντήσουμε να είμαστε ενήμεροι το 10% από τους ελεύθερους επαγγελματίες...

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε Τσαρλι, βρηκες ενα ειδοποιητηριο και πηγες και το πληρωσες??

 

Απο τον ΕΦΚΑ θα βγει το ειδοποιητηριο, αρα μαλλον πλήρωσες "αερα"....

Link to comment
Share on other sites

Οι Γιατροί, οι Δικηγόροι και οι Φαρμακοποιοί έχουν προσφύγει στο ΣτΕ για να κηρυχθεί όλος ο νέος Ασφαλιστικός Νόμος Αντισυνταγματικός.

 

Μόνο εμείς οι μηχανικοί δεν έχουμε κάνει προσφυγή,

Τι κάνουν οι Σύλλογοι μας?

Τι κάνει το ΤΕΕ?

 

 

 

 

 

χωρις να θελω να μειωσω στο ελαχιστο το νοημα του μηνυματος σου...

 

από οσο γνωριζω προσφυγη γινεται μονο από φυσικο προσωπο. όχι συλλογους επιμελητηρια κλπ κλπ .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.