Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Θοδωρή προφανώς αστειευόμουνα... και ειλικρινά συγνώμη αν κάπου σε έθιξα με τον τρόπο που το έγραψα... δεν είχψα σε κάμια περίπτωση τέτοια πρόθεση.

Συμφωνώ μαζί σου ... μόνο και μόνο η λέξη "3ον" που χρησιμοποιήσες δείχνει το τι θα πάρουμε στο ειδοποιητήριο.

Την καλησπέρα μου.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα δικά μου βγήκαν!

 

Για να κλείσουν και μερικά στόματα που νομίζουν ότι κάποιοι δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους

Untitled.png

Θα δηλώσω IBAN για τα κέρδη μου!

 

 

Υ.Γ.. απλά συνέχιζα την πλάκα φίλτατε..Καμία απολύτως παρεξήγηση! :)

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Δείτε τι δήλωσε πριν λιγο ο Πετρόπουλος στη Βουλή.

"Χθες, επειδή συνηθίζω να περπατώ στους δρόμους της Αθήνας, πηγαίνω με τα πόδια συζητώ με τον κόσμο. Βγήκαν από τα καταστήματά τους επαγγελματίες, ξέρουν πολύ καλά τι γίνεται και μου είπανε "σωθήκαμε. Επιτέλους θα πληρώνουμε εισφορές"

 

Πριν σχολιάσετε ...να θυμίσω τμήμα από τους κανόνες συμετοχής:

8. Έχουμε καλή συμπεριφορά, επιδιώκουμε την εύρυθμη λειτουργία της κοινότητας και την ήρεμη ατμόσφαιρα στις συζητήσεις.

  • Συμπεριφερόμαστε κόσμια, κάνουμε προσεκτική επιλογή των λέξεων που χρησιμοποιούμε, δεν βρίζουμε, δεν αναρτούμε άσεμνο υλικό, δεν προκαλούμε ούτε μέσω του avatar του προφίλ μας και επιδεικνύουμε σεβασμό προς τους συνομιλητές μας και τα συλλογικά όργανα (T.E.E., E.E.ΤE.M., Ε.Μ.Δ.Υ.Δ.Α.Σ., Παρατάξεις κ.λπ.). Τα γραπτά μένουν!
Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έγραψες ΙΚΑΡΕ.

Δεν ξερω ρε γαμωτο και πως βαζω συν απο το taoatalk.

Επιφυλάσσομαι.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή τον τελευταίο μήνα για διάφορους λόγους δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου το νέο ασφαλιστικό, και το πως τελικά θα υπολογιστούν οι εισφορές (από σήμερα θα αρχίσω να διαβάζω και να το ψάχνω) μπορείτε να με καθοδηγήσετε λίγο; Δεν ειπώθηκε ότι από αρχές Φλεβάρη θα τυπώνονται νέα ειδοποιητήρια; Τα βρίσκουμε όπως παλιά;

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο του έβαλα εγώ...

Γελάω σα βλάκας, μόνος μου, στο γραφείο.

 

Εν τω μεταξύ, αν το πιστεύανε και πραγματικά δε θα βγαίνανε τα υπουργά να λένε τέτοια πραματα, γιατί μας βλέπουν και οι "εταιροι" και θα μας τον κόβανε τον αέρα...

Μεσ' στα μούτρα μας!

 

Fade 2Black: αρχικά μπες εδώ

Edited by thodoris85
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σε συνάδελφο μόλις ανακοίνωσε ο εργοδότης της του το βάρος για τα 2/3 που είναι η εισφορά εργοδότη θα πάει 50-50 μεταξύ αυτού και του εργαζόμενου με το ποσό αυτό του εργαζομένου να καλύπτεται από περικοπή του μισθού του.

 

Αυτά για αρχή...

Link to comment
Share on other sites

το σύστημα βγάζει το γνωστό σημείωμα ότι οι εισφορές εκκρεμούν. 

 

Εν τω μεταξύ, ο ΟΑΕΕ πρόλαβε και διαβίβασε στον ΕΦΚΑ 10,ΧΥ Ευρώ οφειλή μου 

(άραγε να είναι οι προσαυξήσεις της καθυστέρησης προηγούμενων εξαμήνων;

αλλά δεν το λέει πουθενά. Απλά χρωστάω)

 

και ενώ το ΤΣΜΕΔΕ μου βγάζει κόκκινο χαρτί, ο ΕΦΚΑ λέει ότι είμαι ασφαλισμένος (δηλαδή μου δίνει και ενημερότητα; )

Edited by apier
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.