Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γραβατες και φουλαρια !!!!


KF

Recommended Posts

Προσωπικα τραβαγα τους ορχεις μου οταν εμαθα για αυτο το γεγονος, και ειδα και τα υπολοιπα εξοδα-κονδυλια που εχουν να κανουν με την προεδρια...

 

98.400 ευρώ για ενοικίαση επίπλων προκειμένου να τοποθετηθούν στο Ζάππειο Μέγαρο για την υποδοχή των ηγετών των χωρών της ΕΕ 
- 49.200 ευρώ για την ανάπτυξη και υποστήριξη της παραγωγικής λειτουργίας της επίσημης ιστοσελίδας της διοργάνωσης, 
- 12.300 ευρώ για την σχεδίαση του λογοτύπου της ελληνικής προεδρίας 
- 147.600 ευρώ για την ενοικίαση συνεδριακού μεταφραστικού εξοπλισμού στο Ζάππειο
- 98.000 ευρώ για την ενοικίαση εξοπλισμού διαμόρφωσης χώρων και ηλεκτρολογικού εξοπλισμού στον ίδιο χώρο 
- 67.650 ευρώ για την εκτέλεση εργασιών χρωματισμών στο Ζάππειο
- 147.600 ευρώ για την προμήθεια πληροφοριακού εξοπλισμού για την κεντρική υπηρεσία και τις αρχές εξωτερικού και 
- 300.000 ευρώ για την πληρωμή δαπάνης λοιπών μισθώσεων

 

Τα ποσα ειναι εξωφρενικα. 100.000 για ΕΝΟΙΚΙΑΣΗ επιπλων......

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με τις γραβάτες τα έχω πρώτον γιατί το θεωρώ ηλίθιο να έχει κάποιος  ένα πανί στο λαιμό επί του πουκάμισου  που δεν χρησιμεύει σε τίποτα αντίθετα δυσκολεύει την κίνηση του λαιμού .Αν δεν είχαμε συνηθίσει στην εικόνα και την βλέπαμε για πρώτη φορά θα λέγαμε πόσο ηλίθιος είναι αυτός που την φόρεσε Τουλάχιστον τα φουλάρια ζεσταίνουν ή προστατεύουν το λαιμό

 

 Και το κυριότερο όσους ήταν λαμόγια ή μου φέρθηκαν άτιμα   μπορεί και από σύμπτωση φορούσαν γραβάτα  επομένως έχω συνδυάσει την γραβάτα και αυτόν που την φορά με κάτι κακό  Ακόμα και ο Ανδρέας όσο φορούσε ζιβάγκο ήταν άλλος πολιτικός και άνθρωπος με αυτόν που ήταν με την γραβάτα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου τη σπάει που δεν φοράω γραβάτα στη δουλειά....Είναι πιο πιασάδικο από το να φοράω τα ίδια ρούχα που πάω στον καφέ.... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

 Ακόμα και ο Ανδρέας όσο φορούσε ζιβάγκο ήταν άλλος πολιτικός και άνθρωπος με αυτόν που ήταν με την γραβάτα 

 

Γιώργο και ο Πάγκαλος επίσης φορούσε ζιβάγκο (και ήταν και 100 kg ελαφρύτερος περίπου) στις αρχές της δεκαετίας του '80.

Θυμάμαι αμυδρά και ένα σύνθημα της εποχής... "Τσοβόλα δώστα όλα!"

Πώς γύρισε έτσι ο τροχός....... 

Link to comment
Share on other sites

Γραβάτα μπορεί να έχω βάλει και 10 φορές...2 γάμους, 3 βαφτίσια και αφήνω άλλες 5 έτσι για να υπάρχουν..

Αλλά από την άλλη δεν κρίνω τους ανθρώπους από την εμφάνισή τους...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.