Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικονομική κρίση ή πλασματικές οικονομίες?


iovo

Recommended Posts

και μέσα σε όλα αυτά ομόφωνα η Βουλή ψήφισε αύξηση του βασικού μισθού των βουλευτών (βουλευτική αποζημιώση) κατά 4,5% όταν όλοι οι άλλοι "κοινοί θνητοί" θα πάρουν το 2009 3,5%.

 

Γιατί βρε εργατοπατέρες ? Σας έπληξε η κρίση ? Ου να μου χαθείτε χαμένα κορμιά .....

 

Πάντως μώλις με ενημέρωσε διευθυντής τράπεζας ότι οι ακάλυπτες επιταγές και τα διαμαρτυρημένα γραμ. αυξήθηκαν κατά 140% το τελευταίο τρίμηνο.

:shock:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 75
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σαπιλα μεχρι το μεδουλι.

 

παντως αυτο με το ταμειο υπερ των 'φτωχων' τραπεζων πριν χρονια θα ηταν σεναριο επιστημονικης φαντασιας...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρε παιδία πως πάτε με την κρίση?...πέσαμε καθόλου.....μόνο οι αλλοδαποί πλέον έχουν ρευστό στην άκρη.....και από ότι βλέπω είναι οι μόνοι που χτίζουν....

Link to comment
Share on other sites

Xάλια μαύρα φίλε μου!!!

Ήταν αναμενόμενο όμως μετά την τρελή ανοικοδόμηση των προηγούμενων ετών έως και το 2004... Το ζητούμενο είναι έως πότε θα κρατήσει και τί μέτρα θα λάβει η πολιτεία.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια εποχή το 2004 τρέχαμε στις πολεοδομίες νυχτα και μέρα... ράντζα είχαμε στήσει.

Σήμερα ούτε απ' εξω δεν περνάμε...

Link to comment
Share on other sites

αν αυτο το λετε κριση τι ναπω, εμενα μου αρέσει.

 

η βενζίνη επεσε, τα ακίνητα επεσαν, τα αυτοκινητα επίσης, μπορώ να αγοράσω οτι θελω και ολοι τρεχουν να μου κανουν την καλυτερη προσφορά τους και μαλιστα με τα καλυτερα δώρα απο ποτε..

 

ζητω η κρίση...

 

 

(δινω εναν χαρωπο τονο σε αυτο που μαστίζει τη χώρα μας απλα...)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.