Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταθεση αμοιβης για ΠΕΑ


irini86

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

Αν και υπάρχει και άλλο θέμα σχετικά με τις αμοιβές των πεα εχω ερωτηματα που δεν απαντωνται απο εκει

λοιπον εκανα ενα πεα και το παρεδωσα παραμονη χριστουγεννων και εκοψα και την αποδειξη εκεινη τη μερα με εκεινη την ημερομηνια

την εντολη πληρωμης ομως σημερα καταφερα να κανω οριστικη υποβολη και να την εκτυπωσω

οποτε πηγα στην τραπεζα να κατεθεσω την αμοιβη

καθοτι το κανω πρωτη φορα μου ειπαν απο την τραπεζα πως χρειαζεται να εχω εκτος απο το εντυπο της τραπεζας που συμπληρωνουμε και ενα αλλο χαρτι με ενα μεγαλο κωδικο και ενα χαρτι με τις κρατησεις

δεν ηξερε ομως ακριβως να μου πει τι

και σας θετω τωρα εγω το ερωτημα τι αλλο χρειαζεται να εχω μαζι μου στην τραπεζα για την καταθεση πληρωμης και τι προβλημα υπαρχει που εχουν περασει 15 μερες απο την ημερομηνια που εκοψα την αποδειξη

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταργειθεί η κατάθεση της αμοιβής του ΠΕΑ στις τραπεζες, νομίζω μέσα στο '12 έγινε αυτό

 

Παλιά περνάγαμε τα στοιχεία του έργου στο ΤΕΕ (το κάνουμε και τωρα) και στη συνέχεια έβγαινε το εντυπο του ΤΕΕ με τον κωδ. πληρωμής και πηγαίναμε και πληρώναμε στη τράπεζα.

 

Σήμερα εγω περνάω μόνο τα στοιχεία του έργου στο ΤΕΕ, παίρνω το α/α του έργου και ΤΕΛΟΣ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ναι ειχα διαβασει στο αλλο θεμα οτι μερικοι δεν πανε τραπεζα

δινουν ομως στο τεε αυτο που του αναλογει αυτο ισχυει?

και με ποια διαδικασια γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος κωδικός που θυμάμαι να υπάρχει είναι αυτός της εντολής πληρωμής.

Κρατήσεις υπέρ ΤΕΕ, μας τελείωσε εδώ και καιρό. Κρατήσεις υπέρ ΤΣΜΕΔΕ, ΕΜΠ, κάνεις ό,τι νομίζεις.

Link to comment
Share on other sites

η τραπεζα επρεπε να στο δεχθεί...μονο για κρατησεις τσμεδε εμπ......(αν πεσεις στην ιδια υπαλληλο,γραψε σε ένα χαρτι έναν μεγαλο κωδικο,και δωστης το)

 

 

σοβαρα τωρα

-υπαρχει εντυπο ειδικο

 

-πανε σε άλλη υπαλληλο

 

-κανε κορνιζα το πεα....

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.