Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταθεση αμοιβης για ΠΕΑ


irini86

Recommended Posts

Ειρηνη , καταλαβαίνεις ότι αν δεν ξέρεις ΕΣΥ τι σου ζητησε η υπάλληλος θα πρέπει εμείς να κάνουμε την Πυθία για να το βρούμε.

 

Αν σου ζητάει το 2% υπερ ΤΕΕ εδώ είναι η εγκύκλιος που επιβεβαιωνει την κατάργησή  του.

 

http://sate.gr/data_source/2013%CE%A5%CE%A0%CE%95%CE%A7%CE%A9%CE%94%CE%95-24.pdf

 

 

Σε ότι αφορά τα ΤΣΜΕΔΕ (που κακώς στο ζητάει , είναι ανεξάρτητη συναλλαγή ) , θα συμπληρώσεις ενα έντυπο μονο , αυτό του μηχανικού ( 3% επι της αμοιβης)

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια σας ειπα ειχα την εντολη πληρωμης μαζι μου και το εντυπο της τραπεζας συμπληρωμενο, και μου ζητησε το χαρτι υπερ τσμεδε που το βρηκα και ενα αλλο χαρτι με ενα μεγαλο κωδικο ετσι μου ειπε επι λεξη δεν ξερω τι αλλο να σας πω , για αυτο σας ρωταω μηπως ξερετε τι αλλο χρειαζεται αν δεν χρειαζεται τιποτε αλλο τοτε θα ξαναπαω σε αλλο υπαλληλο η σε αλλο υποκαταστημα

Link to comment
Share on other sites

 θα ξαναπαω σε αλλο υπαλληλο η σε αλλο υποκαταστημα

 

Νομίζω ότι αυτό είναι το καλύτερο . Αν τελικά βγάλεις άκρη κανε ένα κόπο να μας πεις τελικά τι ήταν ο μυστηριωδης κωδικός.

 

ΥΓ. Βρε μπας και εννοει τον κωδικο της εντολής πληρωμής που καμμιά φορά τον γράφουμε με το χέρι  πάνω στο γραμμάτιο της αμοιβής ?

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα και εγω ακουσα τετοιο πραγμα να ζητανε....ακου ..μεγαλο κωδικο...

 

αν επιμενει, ρωτήσε με ποσα ψηφια τον θελει, τον κωδικο;;;

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παω και θα σας πω τα νεα, αλλη μια ερωτηση για το φεμ εκτος απο το σχετικο εντυπο χρειαζεται κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γιατί πάει κανείς για ΠΕΑ τράπεζα? ξαναλλαξε κάτι?

από τότε που παταργήθηκε υπέρ τεε όπως είπε και πρίν συνάδελφος μόνο α/α από τεε στο buildingcert και τέλος. ΑΠΥ και πληρώνεσαι. Αλλαξε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλει η κοπέλα να πληρώσει κρατήσεις ΤΣΜΕΔΕ, ΕΜΠ το οποίο είναι κάτι που κάνει για ΠΕΑ το 0,001% των μηχανικών... Και πολύ έβαλα  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλει η κοπέλα να πληρώσει κρατήσεις ΤΣΜΕΔΕ, ΕΜΠ το οποίο είναι κάτι που κάνει για ΠΕΑ το 0,001% των μηχανικών... Και πολύ έβαλα  :mrgreen:

Συνάδελαφοι  κι εγώ κάνοντας κάποια ΠΕΑ δεν έχω υποβάλει ποτέ τίποτα σε Τράπεζα. Βέβαια για να είμαι ειλικρινής αυτό μου το είπανε αλλά δεν το διάβασα ή το συμπέρανα από κάπου. Υπάρχει κάπου γραμμένο, τεκμαίρεται από κάτι που έχει δημοσιοποιηθεί ή είναι απλή εκτίμηση? Μπορεί κάποιος να απαντήσει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελαφοι  κι εγώ κάνοντας κάποια ΠΕΑ δεν έχω υποβάλει ποτέ τίποτα σε Τράπεζα. Βέβαια για να είμαι ειλικρινής αυτό μου το είπανε αλλά δεν το διάβασα ή το συμπέρανα από κάπου. Υπάρχει κάπου γραμμένο, τεκμαίρεται από κάτι που έχει δημοσιοποιηθεί ή είναι απλή εκτίμηση? Μπορεί κάποιος να απαντήσει?

Ευχαριστώ

 

Ειρηνη , καταλαβαίνεις ότι αν δεν ξέρεις ΕΣΥ τι σου ζητησε η υπάλληλος θα πρέπει εμείς να κάνουμε την Πυθία για να το βρούμε.

 

Αν σου ζητάει το 2% υπερ ΤΕΕ εδώ είναι η εγκύκλιος που επιβεβαιωνει την κατάργησή  του.

 

http://sate.gr/data_source/2013%CE%A5%CE%A0%CE%95%CE%A7%CE%A9%CE%94%CE%95-24.pdf

 

 

Σε ότι αφορά τα ΤΣΜΕΔΕ (που κακώς στο ζητάει , είναι ανεξάρτητη συναλλαγή ) , θα συμπληρώσεις ενα έντυπο μονο , αυτό του μηχανικού ( 3% επι της αμοιβης)

Edited by AristidisZ
Link to comment
Share on other sites

Το 2% του ΤΕΕ έχει καταργηθεί, τώρα πάνε να καταργηθούν και οι κρατήσεις προς 3των αν δεν έχει γίνει ήδη, και θα πάω στην τράπεζα να βάλω 1,5 ευρώ!!!? Κανένας δεν το κάνει, μην τρελαθούμε τώρα. Στα ΠΕΑ όλοι που ξέρω παίρνουν Α/Α και κόβουν απόδειξη. Αυτό και μόνο.....Αυτό κάνω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.