Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι έριξε τα κτίρια στην Κεφαλλονιά


Engineer

Recommended Posts

Καλό το άρθρο, αλλά τώρα τι προσπαθούμε να πούμε, ότι στη χώρα που η θεμελιώδης "εξίσωση" της μηχανικής είναι η Φ+2, ο κόσμος θα καταλάβει τη διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια σχετικη ερωτηση αν και ειμαι εκτος θεματος..

η πολυκατοικία που μένω ειναι του 74 και για οπλισμο δεν εχει το χαλυβα με νευρώσεις, αλλα το λείο ... ειναι καλο αυτο ή κακο...; 

 

 

 

 

 


OFF TOPIC

 

Didonis

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

για οπλισμο δεν εχει το χαλυβα με νευρώσεις, αλλα το λείο ... ειναι καλο αυτο ή κακο...;

 

Έτσι τις έφτιαχναν τότε, κανένας λόγος ανησυχίας (από αυτό).

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο ακίνητο μιλάς Ιάσονα? Ποια Αμερικάνα?

 

Ρωτήστε κάποιον Κεφαλλονίτη που ξέρει το τι ακριβώς συνέβη στο ακίνητο που φαίνεται στη φωτογραφία στο πρώτο post.

Aπό όλα όσα έδειξαν στην tv κ.λπ. αυτό μου είχε κάνει τη μεγαλύτερη εντύπωση!

Ρώτησα λοιπόν κι εγώ καταλλήλως κι έμαθα το γιατί "έκατσε" τόσο εύκολα ο α' όροφος πάνω στο ισόγειο......

Κι έμαθα ότι, προφανώς δεν φταίνε τα "βάρη" που προστέθηκαν στους εξώστες του.....

Link to comment
Share on other sites

Σωστό, αλλά κάποια πράγματα δεν πρέπει να ...ολοκληρώνονται "δημοσία θέαση"  :grin:  :grin:  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω . Γιά αυτό σε "εγκαλώ" . :mrgreen:

 

Πάντως δες μήπως τώρα με την κρίση αξίζει να πολιτευτείς . Λες πολλά , χωρίς να λες τίποτα . 8-)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κι έμαθα ότι, προφανώς δεν φταίνε τα "βάρη" που προστέθηκαν στους εξώστες του.....

 

Λέγεται ότι είχε αφαιρεθεί υποστύλωμα, αλλά είναι φήμες και όχι κάτι που ισχύει σίγουρα.

Edited by kiakos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.