Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Η δασκάλα ρωτάει τα παιδιά τι δουλειά κάνει ο μπαμπάς τους...

- Πες μας Γιαννάκη!
- Ο μπαμπάς μου είναι πυροσβέστης. Σβήνει τις φωτιές και σώζει τους ανθρώπους που παγιδεύτηκαν.
- Πολύ ωραία, η σειρά σου Κωστάκη.
- Ο δικός μου ο πατέρας είναι γιατρός. Εξετάζει τους ανθρώπους και τους δίνει φάρμακα όταν είναι άρρωστοι.
- Θαυμάσια! Εσένα Δημητράκη τι δουλειά κάνει ο πατέρας σου;
- Εμένα ο μπαμπάς μου -λέει χαμηλόφωνα- είναι χορευτής σε ένα gay club. Χορεύει στην μπάρα, οι πελάτες βάζουν χρήματα στα εσώρουχα του, και αν έχουν να πληρώσουν καλά ο μπαμπάς πάει μαζί τους στο απέναντι ξενοδοχείο. Στα πρόθυρα εγκεφαλικού η δασκάλα στέλνει τους μαθητές στο προαύλιο του σχολείου κρατώντας μόνο το μικρό Δημητράκη.
- Δεν ήξερα ότι ο πατέρας σου κάνει αυτή την δουλειά, μικρέ μου... - Με συγχωρείτε κυρία, λέει με δάκρυα ο Δημητράκης. Σας είπα ψέματα, ο πατέρας μου είναι οικονομικός σύμβουλος της Κυβέρνησης αλλά ντρεπόμουν να το πω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα στον πειρασμό. Από άλλου στο φόρουμ.

"Θα σου πρότεινα να απευθύνεις ερώτημα πάντως και στο υπουργείο.

Φαντάζομαι πως θα βρουν δίκαιη λύση αφού σκοπός τους είναι να λύσουν το πρόβλημα των αυθαιρέτων και όχι να αντιμετωπίσουν με ληστρικό τρόπο τους πολίτες.."

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι και ο συνάδελφος που το έγραψε, ειρωνικά το έγραψε αλλά το γεγονός ότι δεν έχει βάλει ένα smiley με ώθησε να το κανω c/p

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα στον πειρασμό. Από άλλου στο φόρουμ.

"Θα σου πρότεινα να απευθύνεις ερώτημα πάντως και στο υπουργείο.

Φαντάζομαι πως θα βρουν δίκαιη λύση αφού σκοπός τους είναι να λύσουν το πρόβλημα των αυθαιρέτων και όχι να αντιμετωπίσουν με ληστρικό τρόπο τους πολίτες.."

 

Τρία πουλάκια κάθονταν και συνεχώς ξύνονταν!!!!!

Ξύνονταν όχι γιατί είχαν φαγούρα, αλλά γιατί περίμεναν να ...βρέξει!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσαν τα ...."πρόστυχα τα μαύρα"!!!! Ειδικά δε αν περιηγηθείς παρακάτω ...άστα να πάνε!!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.