Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υποβληθέντα σχέδια με το Ν.4014/11


civilgeo4

Recommended Posts

Γνωρίζετε μήπως αν μπορώ να πάρω τα σχέδια που υπέβαλλε ο αρμόδιος μηχανικός για την ρυθμιση των αυθαίρετων κατασκευών σε ένα ακίνητο;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τα έχει ο πελάτης σου. Αν όχι πες στον πελάτη σου να τα ζητήσει από τον μηχανικό που έκανε τη ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μας είχαν πει να δίνουμε και αντίγραφα????

ηλεκτρονικό κωδικό θα σου δώσει!!!!

Εχει γούστο τώρα να έρχεται κάθε 3 και 5 κάποιος να ζητάει σχέδια!!!

Μόλις προβλεφθεί το σύστημα που προέβλεπαν ότι θα μπορεί ο πελάτης με ηλεκτρονικό κωδικό να τα δει, τότε θα λάβει τους κωδικούς.

Γεοργε Γαλέος στη Μπούκα σε έχω τελευταία :grin: :grin: :grin:  Με την καλή ένοια και φιλικότατα!

Ομως εξαιρείται η περίπτωση που πληρώνεται το ραντεβού και τα κόστη των σχεδίων.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ο μηχανικός δεν είναι υποχρεωμένος να τα δώσει.Σε συννενόηση με τον ιδιοκτήτη και τον προηγούμενο μηχανικό και αναλόγως για ποιό λόγο τα θες.

Link to comment
Share on other sites

Μας είχαν πει να δίνουμε και αντίγραφα????

ηλεκτρονικό κωδικό θα σου δώσει!!!!

Εχει γούστο τώρα να έρχεται κάθε 3 και 5 κάποιος να ζητάει σχέδια!!!

Μόλις προβλεφθεί το σύστημα που προέβλεπαν ότι θα μπορεί ο πελάτης με ηλεκτρονικό κωδικό να τα δει, τότε θα λάβει τους κωδικούς.

Γεοργε Γαλέος στη Μπούκα σε έχω τελευταία :grin: :grin: :grin:  Με την καλή ένοια και φιλικότατα!

Ομως εξαιρείται η περίπτωση που πληρώνεται το ραντεβού και τα κόστη των σχεδίων.

 

Κάτι τέτοιο όπως στην φωτό !!!!

Εχεις δίκιο .... αναιρώ .... και επαυξάνω στο τελευταίο.

post-2272-0-35053200-1396005947.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πληροφόρηση για το αν και πότε θα μπορεί ο ιδιοκτήτης με τον κωδικό της δήλωσης να δει και να κατεβάσει τα σχέδια και τα δικαιολογητικά που έχουν υποβληθεί?

Link to comment
Share on other sites

εγω τα δινω σφραγισμενα παντως στον πελατη, το γνωριζω οτι δεν ειμαι υποχρεωμενος αλλα θεωρω οτι παρουσιαζεις με πιο ολοκληρωμενο τροπο  την εργασια που εχεις κανει.

Edited by Moldovanis
Link to comment
Share on other sites

Από που προκύπτει ότι δεν είμαστε υποχρεωμένοι; έχω χάσει επεισόδια..

 

(εγώ cd δίνω πάντως)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.