Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προγράμματα απο CivilTech


Recommended Posts

Καλησπέρα

Θα ήθελα να μου πεί κάποιος αν γνωρίζει βέβαια τη γνώμη του για τα προγράμματα της civiltech.Είναι χρήσιμα , αξίζουν τα λεφτά τους?Αναφέρομαι γενικά καί όχι σε κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα. Ευχαριστώ

 


1.Τα κεφαλαία απαγορεύονται στους τίτλους των θεμάτων. Έγινε διόρθωση απο την ομάδα διαχείρισης.

2.Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Gousgounis

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν βλέπω ανταπόκριση από πιο έμπειρους, θα πω την δική μου ταπεινή γνώμη...

Η ερώτησή σου αφορά γενικά στη χρησιμότητα των προγραμμάτων, ή συγκεκριμένα ρωτάς για την αξιοπιστία της civiltech;

 

Αν ισχύει το δεύτερο, έχοντας δουλέψει λίγο με το energy building για επιθεωρήσεις, μπορώ να πω πως είναι θετική η γνώμη μου. 

 

Αν ισχύει το πρώτο, και δεδομένου ότι πλέον έχουν βγει προγράμματα για ό,τι απίθανο μπορείς να φανταστείς, από τακτοποίηση αυθαιρέτων μέχρι την έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας, θα έλεγα πως πολλά είναι πραγματικά άχρηστα-περιττά, δε νομίζω πως χρειάζομαι πρόγραμμα για να συμπληρώσω τα δύο τρία δικαιολογητικά για της μικρής κλίμακας...

 

Γενικότερα μιλώντας, για να αγοράσεις ένα πρόγραμμα, το πιο σημαντικό είναι να το έχεις ανάγκη. Μπορεί το energy building π.χ. να είναι τέλειο, αλλά αν δεν κάνεις ΠΕΑ ή ΚΕΝΑΚ σου είναι απλά άχρηστο. Άσε που θα λήξει και θα πρέπει να ανανεώσεις συνδρομή. Πριν αγοράσεις λοιπόν κάτι, βεβαιώσου πως το χρειάζεσαι. 

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα μήπως και μπορούνε να σου δώσουνε demo των προγραμμάτων που σε ενδιαφέρουν να τα δοκιμάσεις δωρεάν για κάποιο διάστημα ώστε να δεις αν σε καλύπτουν.

 

Στην κατάσταση που είναι η αγορά λογισμικού αυτή την περίοδο πολύ πιθανό να δεχτούνε δοκιμαστική περίοδο.

 

Από εκεί και πέρα το αν είναι χρήσιμο ή όχι είναι καθαρά υποκεμενικό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεσαι κανένα παρα μονο κάτι για τον Κενακ.αναφέρομαι σε περιπτωση έκδοσης άδειας.αν θέλεις μονο για πιστοποιητικά δουλεύει απλα και το πρόγραμμα του ΤΕΕ.υπαρχουν μέχρι και δωρεάν για την περιπτωση αυτή

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως ναι. Δεν ξέρω ακριβώς τη διαδικασία αλλα μάλλον πρέπει να απευθυνθείς στο τοπικό ΤΕΕ.

Εξάλλου τα εργαλεία του ΤΕΕ είναι απαραίτητα για να μπορέσεις να εξασκήσεις το επάγγελμά σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Στον καιρό της κρίσης 

 

δείτε ένα καλό βήμα (μίσθωση ομάδας προγραμμάτων) από την Civiltech 

Δεν κάνω διαφήμιση -άλλο πρόγραμμα έχω

αλλά κάτι αντίστοιχο πρέπει να γίνει και από άλλα προγράμματα

στατικών (μεταλλικά - τοιχοποιίας -μπετό)

 

Αλλιώς ένας μηχανικός με ατομική επιχείρηση 

δεν μπορεί να πληρώσει τόσες συνδρομές για να κάνει μια μελέτη σε ένα χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.