Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανακοίνωση ΠΣΔΜΗ: Αποχή από τις Εξετάσεις Ενεργειακών Επιθεωρητών


Earl

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 268
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω inzaghi να ήσουν μέλος της επιτροπής και τα μοίραζες έτσι εύκολα.

Δεν ειπα να τα μοιραζα αν ημουν μελος της επιτροπης αλλα αν επεφταν στα χερια μου με οποιαδηποτε διαρροη...

 

Προφανως και δε θα ριψοκινδυνευσω τη θεση μου και τη δουλεια μου για να διαρρευσω τα θεματα χυμα στον καθενα.

Link to comment
Share on other sites



 

 

"Σύµφωνα µε το ισχύον νοµοθετικό πλαίσιο και σε εφαρµογή του άρθρου 52 του Νόµου 4178/2013 (ΦΕΚ Α’ 174) η ηµεροµηνία µέχρι την οποία ο ασκών τη δραστηριότητα του Ενεργειακού Επιθεωρητή υποχρεούται να υποβάλει Πιστοποιητικό Επιτυχούς Εξέτασης από το ΤΕΕ, δεν µπορεί να υπερβαίνει την 7η Αυγούστου.

 

Σε αντίθετη περίπτωση, η καταβληθείσα ενίσχυση θα πρέπει να επιστραφεί στον Ε.Φ.∆. ως αχρεωστήτως καταβληθείσα, σύµφωνα µε τις προβλεπόµενες διαδικασίες." 

 

Φρέσκο! Άρα, όποιος συνάδελφος δεν συμμορφωθεί ως προς τας υποδείξεις των και δεν δώσει εξετάσεις μέχρι τις 7 του Αυγούστου, δεν παίρνει και την επιστροφή (όχι πως πιστεύω ότι θα επιστρέψει μία Α.Ε. χρήματα αλλά λέμε τώρα...). Δηλαδή μας εκβιάζουν να δώσουμε μέχρι τον Αύγουστο εξετάσεις.

 

Μήπως να πάμε προς εθνικές εκλογές σιγά σιγά;; 

Link to comment
Share on other sites

Σε αντίθετη περίπτωση, η καταβληθείσα ενίσχυση θα πρέπει να επιστραφεί στον Ε.Φ.∆. ως αχρεωστήτως καταβληθείσα, σύµφωνα µε τις προβλεπόµενες διαδικασίες."

 

 

 

Ποτε καταβληθηκε ρε μαγκες και δεν πηραμε χαμπαρι!!!

Ουτε ελληνικα δεν ξερουν.

Edited by terry
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς όμως (ο ssounis κι εγώ) μιλούσαμε για το αν διαρρεύσουν τα θέματα από την επιτροπή και αν θα το κάναμε αν ήμασταν στη θέση τους.

Δηλαδή υπάρχει κάποια πιθανότητα να έρθουν στα δικά μας χέρια και συζητάμε για το τι θα κάναμε;

:)

Μη τρελαθούμε κιόλας...

Μη διαβάζεις βιαστικά τα ποστς inzaghi :)

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Ποτε καταβληθηκε ρε μαγκες και δεν πηραμε χαμπαρι!!!

Ουτε ελληνικα δεν ξερουν.

 

Υπομονή terry! "Έρχονται και τα λεφτά.." 

Καθίστε να βγει πρώτα το (V)ΕΣΠΑ......... Έχουμε καιρό.. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αλλού είναι το ζουμί...

Από την τροποποίηση του ΦΕΚ του προγράμματος ενίσχυσης που μας έδωσε ο Earl (που το ξετρύπωσες ρε θηρίο...?) στο τέλος της 4ης σελίδας:

 

<<Επίσης, στην αίτηση αναγράφεται η ημερομηνία έκδοσης και η ημερομηνία
λήξης της, ήτοι η ημερομηνία μέχρι την οποία ο δικαιούχος οφείλει να έχει αποκτήσει την
ιδιότητα του Ενεργειακού Επιθεωρητή. Η ημερομηνία αυτή δεν μπορεί να υπερβαίνει τους
οκτώ ( 8  ) μήνες από την ημερομηνία αίτησης του δικαιούχου στο Πρόγραμμα και δεν
μπορεί να ξεπερνά την 30η Ιουνίου του 2014>>.

 

Εσείς τι καταλαβαίνετε?

Εγώ πιστεύω μας λέει:όποιος θέλει την ενίσχυση (δηλ.τα 300-400€) πρέπει μέχρι 30/6 να έχει δώσει εξετάσεις και να τις περάσει.

 

Το φιάσκο και η ξεφτίλα συνεχίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Μια ζωη μ@#$#κιες.

 

Οι 30 Ιουνιου δεν εχει καμια ουσια.

Διοτι μπορει η αιτηση να εγινε 1/10/14.

Αυτο σημαινει οτι μεχρι 1/6 πρεπει να εχεις περασει.

πχ εγω εκανα αιτηση 30/9. Αρα μεχρι την Παρασκευη πρεπει να δωσω εξετασεις και να περασω???

 

 

Παρακατω γραφει αυτο που ανεφερε ο Earl.

Δηλαδη μεχρι 7/8/14 πρεπει να εχειε επιτυχει.

 

ΥΓ. Οποιος νομιζει οτι η τροποιηση αυτη δεν ειναι παραγγελια απο ΤΕΕ να σηκωσει το χερι του!!!

 

ΥΓ2. Προσωπικα με κουρασε το θεμα. Δεν πανε στο δ@#$λο τα 400Ε. Αφου τα 300Ε θα πανε για παραβολα.

Για τα κτηρια θα παρω πισω μονο 260Ε που εδωσα για τα σεμιναρια. Και πρεπει να πρωτοδωσω 100Ε παραβολο.

Λεβητες και κλιματισμο δεν το σκεφτομαι καν. Μονο η αναγγελια ειναι 100Ε παραβολα και αλλα 200Ε για τις εξετασεις.

Για ψιχουλα καθομαστε και σπαταλαμε την ωρα μας.

Ουστ!!!

 

ΥΓ3. Τωρα το ξαναδιαβασα. Μιλαει για την αναγγελια. Αυτη πρεπει να γινει μεχρι 30/6.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

.............................

 

ΕΓΩ άμα τις είχα θα τις έδινα.

Διαβαζοντας αυτο και εν συνεχεια το δικο σου post δεν αντεληφθην πως μιλουσατε για το ΑΝ τις δινατε ΑΝ ησασταν μελη της επιτροπης αλλα ΑΝ τις δινατε γενικα ΑΝ πεφταν στα χερια σας (πχ να ειχατε συγγενη μελος της επιτροπης που σας τις εδινε, εμπιστευτικα και καλα)

 

Σχωρατε με

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδί μου,

η επιτροπή θα τις δώσει σε 2, από το ΤΕΕ σε άλλους 5 και έτσι θα γίνει μία μικρή ομάδα...

 

Εγώ στέλνω εδώ και 3 μέρες το εξής ερώτημα στο ΤΕΕ (σε 4 διευθύνσεις) και στο ΥΠΕΚΑ.

Καλημέρα,
μπορείτε να με ενημερώσετε
ως μέλος του ΤΕΕ που είμαι
και ως υποψήφιος Εν.Επ.
(επομένως έχω έννομο συμφέρον να ενδιαφέρομαι)
ποια είναι τα μέτρα που έχετε λάβει
για να διασφαλιστεί το αδιάβλητο των εξετάσεων;
Και αναφέρομαι στο ενδεχόμενο διαρροής της δεξαμενής θεμάτων σε κάποια παιδιά... (δικά μας, δικά σας, δικά τους κ.λπ.)
Σας ευχαριστώ.
 
Απάντηση λοιπόν ΔΕΝ έχω πάρει.
Ίσως είναι νωρίς, ίσως δεν πάρω ποτέ.
 
Θέλετε να το πούμε αλλιώς;;;;
 
Μπορεί ένας να βάλει το χέρι του στην φωτιά
ότι
ΔΕ θα διαρρεύσουν;
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.