Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μήνυμα εκκαθάρισης


Recommended Posts

Εφόσον έχεις επιστροφή φόρου , ΤΙ  ΝΑ ΕΓΡΑΦΕ ΣΤΗΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ?

 

Σωστο :smile:  και ευχαριστω για την απαντηση,  απλα δεν θα επρεπε να λεει καπου κατι για την επιστροφη ? Εχει μονο μια σημειωση που λεει το ποσό αυτό θα σας επιστραφεί μέσω του λογαριασμού IBAN, που συμπληρώσατε στη δήλωσή σας αλλα ουδεμια αναφορα στο ποτε ,αν χρειαζεται τιποτα δικαιολογητικα κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Δ. ΗΛΕ. Δ (e - εφαρμογές) Θεσσαλονίκης & Χανδρή 1 ΤΚ 183 10 ΜΟΣΧΑΤΟ

 

 

Ενα τηλεφωνο δεν εχουν αυτοι??

Που σκ!#$τα θα τους βρει ο Κουριερ???

Link to comment
Share on other sites

Ενα τηλεφωνο δεν εχουν αυτοι??

Που σκ!#$τα θα τους βρει ο Κουριερ???

2. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ 
ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ (e - Εφαρμογές)
ΤΜΗΜΑ Α΄ & ΑΥΤΟΤΕΛΕΣ ΓΡΑΦΕΙΟ
3. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΣΥΝΑΛΛΑΣΣΟΜΕΝΩΝ
ΤΜΗΜΑ Β’
Ταχ. Δ/νση : Χανδρή 1 & Θεσ/κης
Τ.Κ. : 18346 ΜΟΣΧΑΤΟ
Τηλέφωνο : 210 4802552
 
 
Με κάθε επιφύλαξη (γιατί το βρήκα από κάποια ΠΟΛ του Γενάρη 2014) ----->  http://www.gsis.gr/gsis/export/sites/default/gsis_site/Services/documents_polites/pol1013.pdf...
 
 
 μόλις πρόσεξα ότι παρότι είναι ίδια η διεύθυνση... στο έγγραφο που βρήκα και από το οποίο το αντέγραψα.... έχει διαφορετικό Τ.Κ.  :shock:
 
Πάρ' τους τηλέφωνο πριν στείλεις οτιδήποτε....
Edited by Kapa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

 

επίσης υπάρχουν και τα παρακάτω:

 

Δ/ΝΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ
(e-ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ)
ΤΜΗΜΑ Β'
 
Πληροφορίες-Γραμματεία
Tηλ.: 210-4802251 
Φαξ: 210-4802269 
 
Διευθυντής
Τηλ.: 210-4802004
 
Διεύθυνση: Χανδρή 1&Θεσσαλονίκης
Τ.Κ. 183 46 Μοσχάτο
 
Μπορείτε να δοκιμάσετε και εδώ προκειμένου να κάνετε τη δουλειά σας:
 
Τηλ.: 210-4802552
Τηλ.: 213-1333230 
Τηλ.: 213-1332213
Τηλ.: 213-1332221
Τηλ.: 213-1332471  
Φαξ:  213-1332479 
 
Και αυτά σε συνδυασμό με τα ονόματα Γ. Μπούρα, Αικ. Καρύδα, Γ. Αναγνωστόπουλος, Ι. Τσιντή, Ε. Τσόπελας:                                                              
Τηλ.: 210-3645615
Τηλ.: 210-3645378
Τηλ.: 210-3605159, 
Τηλ.: 210-4802256       
Τηλ.: 210-4803266     
Φαξ: 210-4802259      
Φαξ: 210-3645413   

Πήρα προχθές στο 210-4802004 προκειμένου να ρωτήσω αυτά που αναφέρω ανωτέρω. Το σήκωσε εκεί μία γραμματέας του Διευθυντού και μόλις ρώτησα, μου απάντησε με ένα στυλ χαμηλόφωνα ότι "Πήρατε στο γραφείο του Διευθυντού". Λες και πήρα και ενόχλησα τον Αγά του e-εφαρμογές και έκανα κάποιο σημαντικό σφάλμα. Στα @@ μου είπα από μέσα μου αλλά από έξω περίμενα να βγάλω άκρη υπομονέτικα και ευγενικά ώσπου μου έδωσαν άλλο νούμερο (της γραμματείας) για να ρωτήσω, ωστόσο δεν μπορούσαν να με διαφωτίσουν παρά μόνο ότι μάλλον το 15 ημέρες ισχύει για την αποστολή από εμάς. Πάντως καλού-κακού ζητήστε από το Courrier να σας φέρει και Αριθμό Πρωτοκόλλου. Έχει μία πρόσθετη επιβάρυνση αυτό αλλά καλό είναι να είμαστε διασφαλισμένοι, γιατί ποτέ δεν ξέρεις...
 
Αυτό με τα τηλέφωνα των υπηρεσιών που λειτουργούν, όχι αυτά που παίρνεις και ποτέ δεν πιάνεις ή δεν τα σηκώνουν, που κρατούνται ως επτασφράγιστα μυστικά πώς σας φαίνεται ; Και υπ' όψιν ότι το νέο Διαύγεια παρά τις κορώνες για βελτίωση και μπλα-μπλα πάει προς Αδιαφάνεια. Πέρα από το ότι έχει αφαιρεθεί μεγάλο τμήμα Αποφάσεων που υπήρχαν, μέχρι τώρα βλέπω ότι και τα εργαλεία αναζητήσεως είναι στημένα με τρόπο που ναι μεν να φαίνεται ότι δουλεύουν φοβερά και με πολλές επιλογές και αναβάθμιση κ.λπ. αλλά το παλιό ήταν καλύτερο και έβρισκες τις αποφάσεις πολύ ευκολότερα και μέσω αναζητήσεως από google παρακαλώ. Αυτό έχει περιορισθεί σημαντικά πλέον.   
Edited by Antiermitianos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και υπ' όψιν ότι το νέο Διαύγεια παρά τις κορώνες για βελτίωση και μπλα-μπλα πάει προς Αδιαφάνεια. Πέρα από το ότι έχει αφαιρεθεί μεγάλο τμήμα Αποφάσεων που υπήρχαν, μέχρι τώρα βλέπω ότι και τα εργαλεία αναζητήσεως είναι στημένα με τρόπο που ναι μεν να φαίνεται ότι δουλεύουν φοβερά και με πολλές επιλογές και αναβάθμιση κ.λπ. αλλά το παλιό ήταν καλύτερο και έβρισκες τις αποφάσεις πολύ ευκολότερα και μέσω αναζητήσεως από google παρακαλώ. Αυτό έχει περιορισθεί σημαντικά πλέον.   

 

αν και off topic συμφωνώ και επαυξάνω

Link to comment
Share on other sites

To 210-4802004, ειναι το γραφειου του Γενικου.... (του Γενικου Γραμματεα??)

 

Μου εδωσαν το 2104802204 ως τηλεφωνο της Δ.Ηλ. Δ.

 

Πηρα στο παραπανω τηλ και με ειρωνια με ρωτησαν "γιατι να βαλλετε τηλεφωνο πανω στο φακελο???".

 

Με τα πολλα μου εδωσαν το 210-4802000.

Ειναι το τηλεφωνο της υποδοχης.

Διοτι οπως μου ειπαν οι υπαλληλοι θα ειναι σε αδεια και μαλλον στο 2104802204 δεν θα απανταει κανεις!!!!!!

 

Προς ενημερωση, ο υπαλληλος μου ειπε οτι η εκκαθαριση θα αργησει πολυ!!!!

(χ!@#$κα, χρεωτικος ειμαι.....)

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

 

 

Προς ενημερωση, ο υπαλληλος μου ειπε οτι η εκκαθαριση θα αργησει πολυ!!!!

(χ!@#$κα, χρεωτικος ειμαι.....)   ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΤΟ ΕΚΚΑΘΡΙΣΤΙΚΟ ?

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με βγάζει αν δεν πληρωθεί ο ΦΠΑ Β 2014 και ο φόρος εισοδήματος (μετά θα μπει και το ΕΝΦΙΑ κλπ κλπ)

Άρα ενημερότητα από taxis.. γιοκ μέχρι να εξοφληθούν τα παραπάνω....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.