Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μήνυμα εκκαθάρισης


Recommended Posts

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

 

@st2 Τις βεβαιώσεις των παρακρατημένων φόρων που δεν είχαν εισαχθεί από τους παρακρατούντες στο σύστημα της Γ.Γ.Π.Σ. και ως εκ τούτου δεν εμφανίζονταν αυτόματα στο αντίστοιχο κελί του Ε1. Τα πόσα αυτά θα έπρεπε να εισαχθούν σε άλλο κελί και κατόπιν να αποσταλούν αντίγραφα των βεβαιώσεων παρακρατήσεως προκειμένου να εκκαθαρισθεί η δήλωση.  

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

 

Στη Δ.ΗΛΕ.Δ (e-εφαρμογές) Θεσσαλονίκης & Χανδρή 1 Τ.Κ. 183 10 ΜΟΣΧΑΤΟ ακόμα παίζουν με τις τάπες των βαρελιών, το Jack Daniel's δεν έχει ωριμάσει ! Αναμείνατε...

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Προσφάτως ; Οι υπόλοιπες εκκαθαρίσεις άραγε θα πραγματοποιηθούν πριν τη 28/2/15...ίδωμεν...

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερει ημερομηνια  εκκαθαρισης.

Απλα επειδη μπαινω συχνα, πρεπει να εγινε την περασμενη βδομαδα.

Τα φακελο τον ειχα στειλει μεσα στον Ιουλιο (προς τη ληξη ειχα κανει η δηλωση).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα σε όλους,

 

Υπέβαλα τροποποιητική δήλωση (το αρχικό ποσό επιστροφής εντωμεταξύ πιστώθηκε στον λογαριασμό μου) και εμφανίστηκε δίπλα στο ποσό της (επιπλέον) επιστροφής: "Για το ποσό της επιστροφής απευθυνθείτε στη Δ.Ο.Υ σας μετά από 15 ημέρες".

Το ΙΒΑΝ του λογαριασμού μου έχει δηλωθεί κανονικά, όπως καταλάβατε.

 

Γνωρίζει κάποιος αν οι 15 ημέρες είναι ημερολογιακές ή εργάσιμες και αν χρειάζεται να πάρω κάποια δικαιολογητικά μαζί μου & ποια;

Edited by Ghostrider
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Υπέβαλα τροποποιητική δήλωση (το αρχικό ποσό επιστροφής εντωμεταξύ πιστώθηκε στον λογαριασμό μου) και εμφανίστηκε δίπλα στο ποσό της (επιπλέον) επιστροφής: "Για το ποσό της επιστροφής απευθυνθείτε στη Δ.Ο.Υ σας μετά από 15 ημέρες".

Το ΙΒΑΝ του λογαριασμού μου έχει δηλωθεί κανονικά, όπως καταλάβατε.

 

Γνωρίζει κάποιος αν οι 15 ημέρες είναι ημερολογιακές ή εργάσιμες και αν χρειάζεται να πάρω κάποια δικαιολογητικά μαζί μου & ποια;

 

Είναι ένας εύλογος χρόνος ώστε να ενεργήσει η διοίκηση. Ετσι να το δεις . Στην πράξη μπορεί να είναι 10 μερες , μπορεί να είναι και 17 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Υπέβαλα τροποποιητική δήλωση (το αρχικό ποσό επιστροφής εντωμεταξύ πιστώθηκε στον λογαριασμό μου) και εμφανίστηκε δίπλα στο ποσό της (επιπλέον) επιστροφής: "Για το ποσό της επιστροφής απευθυνθείτε στη Δ.Ο.Υ σας μετά από 15 ημέρες".

Το ΙΒΑΝ του λογαριασμού μου έχει δηλωθεί κανονικά, όπως καταλάβατε.

 

Γνωρίζει κάποιος αν οι 15 ημέρες είναι ημερολογιακές ή εργάσιμες και αν χρειάζεται να πάρω κάποια δικαιολογητικά μαζί μου & ποια;

 

Αν επιτρέπετε, είναι μεγάλο το ποσόν επιστροφής;

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπετε, είναι μεγάλο το ποσόν επιστροφής;

Καλημέρα,

Περί τα 200€ ειναι το συνολικό ποσό, δεν περιμένω να πλουτίσω από αυτό, αλλά γενικά δε μου αρέσει και δε θέλω να μπλέκω με δημόσιες υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, θα εκανα επισκεψη στη ΔΟΥ στο 15θημερο, με ολα τα δικαιολογητικα (Ε1, Ε2, Ε3, λοιπα δικαιολογητικα, βεβαιωσεις εεγοδοτων, τραπεζων, κλπ αναλογα με το τι εχουν δηλωθει στα εντυπα της εφοριας καθως καο μς το βιβλιάριο τραπέζης και φωτοτυπια του ΙΒΑΝ, κλπ). Τα εντός της παρένθεσης προληπτικα για να μην πηγαινοερχομαι στην ΔΟΥ.

Ελπιζω να ξπερδεψεις συντομα, γιατι γενικότερα οτιδήποτε με το δημόσιο ειναι ψυχοφθόρο.

 

Sent via Tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.