Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα εγκατάστασης Autocad 2008 σε Windows 8


Recommended Posts

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

 

θέλω τη βοήθειά σας...

Πρόσφατα αγόρασα καινούριο laptop με windows 8, όμως δεν μπορώ να εγκαταστήσω το autocad 8 που έχω και χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα. Μάλλον δεν μπορεί να περαστεί! Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση;; Υπάρχει διαθέσιμη και ελεύθερη κάποια έκδοση Autocad που να μπορέσω να εγκαταστήσω;;

 

Επίσης, δεν μπορώ να εγκαταστήσω το microsoft office to 2010. Υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας;;

 

 

Σας Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

...

 

...
Υπάρχει διαθέσιμη και ελεύθερη κάποια έκδοση Autocad που να μπορέσω να εγκαταστήσω;;

Ελευθερη έκδοση του autocad  δεν υπάρχει. Μπορείς όμως να κατεβάσεις δοκιμαστική για 30 ημέρες σχεδόν όλα τα προϊόντα της autodesk από την επίσημη ιστοσελίδα της.

 

Γενικά όμως το πρόβλημα είναι τα 8 ... θα βρεις πολλά μα πολλά προβλήματα μέχρι να το πετάξουν ή να το φτιάξουν.....

 

Αν μπορείες και προλαβένεις άλλαξε το λαπ σου με αλλο με τα 7.... να δεις την υγειά σου.... αν όχι καλό κουράγιο

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δουλέψει λίγο τα windows 7 και καθόλου τα 8, οπότε με επιφύλαξη το λέω, θυμάμαι ότι υπήρχε μια επιλογή να τρέξεις αν ήθελες κάποιο πρόγραμμα σε xp mode, τσέκαρέ το μήπως παίξει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να κανεις τη δουλεια σου δοκιμασε την εκπαιδευτικη εκδοση....κανει παντου!! http://www.autodesk.com/education/free-software/autocad

Σχετικα με συμβατοτητα ελεγξε αν ρυθμισες κατα την εγκατασταση την επιλογη (32 ή 64 bit) αναλογα τι ειναι το pc σου. Ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον συνάδελφο pallaks.... το πρώτο πράγμα που θα τσέκαρα είναι η επιλογή 32 ή 64 bit...

Εάν λέγοντας ''autocad 8'' εννοείς autocad 2008, μάλλον είναι 32 bit... δεν νομίζω οτι έβγαινε σε 64bit έκδοση...

 

Edit: Λάθος μου... Υπάρχει και 64 bit έκδοση...

 

http://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/System-requirements-for-AutoCAD-2008.html

 

Δες πόσα bit είναι τα win και ποσα το AutoCAD....

Edited by lou
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "δεν μπορεί να περαστεί" τι εννοείς; Αν θες, περιέγραψε πιο λεπτομερώς τι συμβαίνει.

 

Για το Οffice 2010 από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα συμβατότητας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.