Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

Αν δεν υπήρχε και η γκρίνια χωρίς λόγο για μένα

 

Εννοείς την γκρίνια των παικτών υποθέτω, αυτό που φεύγει το σουτ άουτ ή χάνουν μία πάσα και αρχίζουν τα καντήλια...

Το παίρνω την μπάλα, 1, 2, πέφτω κάτω και ζητάω πέναλτυ/φάουλ;;;

 

Σε σχέση με την δική μας εθνική, οι περισσότερες ομάδες ΤΡΕΧΟΥΝΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

απογοήτευση?

γιατί gianni_k?

το ίδιο μου είπε και η γυναίκα μου. και της λέω "γιατί, επειδή φοράνε το εθνόσημο? μα και τα ΜΑΤ το φοράνε..."

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

απογοήτευση?

γιατί gianni_k?

το ίδιο μου είπε και η γυναίκα μου. και της λέω "γιατί, επειδή φοράνε το εθνόσημο? μα και τα ΜΑΤ το φοράνε..."

 

σωστό και αυτό ! δεν το είχα σκεφτεί.. :smile:

έχω παρακολουθήσει απο κοντά την εθνική σε 2 euro ,  το 2008 και το 2012..ξέρω πολλά άτομα από τον Γαλανόλευκο Φάρο που τραβιούνται σε όλα τα μάτς , απο Παγκόσμιο Κύπελλο μέχρι και στο Λιχτενστάιν και στα Νησιά Φερόε..

Καθαρά και μόνο για αυτούς θα θέλα να κάνει μια νίκη-κάτι να τους δώσει μια χαρά..για μένα ούτε κρύο ούτε ζέστη..

Edited by gianni_k
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την γκρίνια των παικτών υποθέτω, αυτό που φεύγει το σουτ άουτ ή χάνουν μία πάσα και αρχίζουν τα καντήλια...

Το παίρνω την μπάλα, 1, 2, πέφτω κάτω και ζητάω πέναλτυ/φάουλ;;;

 

Σε σχέση με την δική μας εθνική, οι περισσότερες ομάδες ΤΡΕΧΟΥΝΕ.

μιλάω φυσικά για την γκρίνια του κόσμου , που είναι κακο μαθημένοι σαν Γαύροι και βάζελοι και θέλουν μόνο νίκη και μπάλα διαστημική λες και οι παίκτες είναι ρομπότ  και όχι άνθρωποι Και λες ότι δεν υπάρχει και η ήττα στο παιχνίδι ακόμα και με 3 - 0 (κακομαθημένοι έ κακομαθημένοι που μας έλεγαν και στο στρατό) Αν έλεγαν την ομάδα τους όλοι αυτοί που γκρινιάζουν για την Εθνική ,  είμαι σίγουρος ότι το 80 % είναι γαύροι και Βάζελοι

 

Αν ήταν να νικάει αυτός που τρέχει περισσότερο μόνο , τότε ο Μπόλτ θα ήταν ο νούμερο ένα ποδοσφαιριστής στο κόσμο (που το κατέχει κιόλας το τόπι ) Η ομάδα έπαιξε 1 ώρα με πολύ υγρασία , όσα παιχνίδια έγιναν την ίδια ώρα δεν είχαν τον ρυθμό των άλλων παιχνιδιών , ειδικά όταν οι ομάδες ήταν καλές και φοβόταν η μια την άλλη   Εγώ πιστεύω ότι στην συνέχεια θα τρέξει η ομάδα όσο πρέπει Αυτό που πρέπει να γίνει για μένα είναι πιο καλή αξιοποίηση των προσόντων κάθε παίκτη , ανάλογα με τα δεδομένα του κάθε αγώνα , κάτι που δεν έγινε σωστά στο πρώτο αγώνα Αντίθετα η Κολομβία ήταν πολύ καλά διαβασμένη Αντίθετα εμείς δεν διαβάσαμε πολύ (και ας ξεφίλησε τόσες σελίδες ο Φετματζίδης στο διάβασμα μέχρι να μπει , τι στο καλό του διάβαζε ο βοηθός , σε τόσες σελίδες ?)  Και η κολομβία είχε 12 παίκτες μαζί μόνο με την βραζιλία από όσες είδα μέχρι σήμερα ενώ εμείς μείναμε με το Σέργιο σαν 12 παίκτη παρά τις φιλότιμες προσπάθειες κυρίως των ομογενών στην κερκίδα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Και η Βοσνία επαιζε με αντίπαλο την εξέδρα, με ένα από τα φαβορί για το τρόπαιο και είχε την Αργεντινή για ενα διάστημα μονοτερμα.

Τα παιχνίδια τα υπόλοιπα τα βλέπεις; Είδες ΗΠΑ-Γκάνα παιχνιδαρα; Είδες κόστα ρίκα; Έχουν σχέση με τους δικογς μας αμπαλους;

Link to comment
Share on other sites

Και η Βοσνία επαιζε με αντίπαλο την εξέδρα, με ένα από τα φαβορί για το τρόπαιο και είχε την Αργεντινή για ενα διάστημα μονοτερμα.

Τα παιχνίδια τα υπόλοιπα τα βλέπεις; Είδες ΗΠΑ-Γκάνα παιχνιδαρα; Είδες κόστα ρίκα; Έχουν σχέση με τους δικογς μας αμπαλους;

με την Βοσνία ήταν όλο το γήπεδο γεμάτο Αργεντηνέζους όλο ?  γιατί εγώ στο γκολ των βόσνιων άκουσα το μισό γήπεδο να φωνάζει Είδα λοιπόν και καλύτερες ομάδες αλλά και χειρότερες από εμάς , αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα γιατί έχω δει ομάδες που ξεκινούν φαινομενικά  άσχημα να το παίρνουν ή να πηγαίνουν καλά και το αντίθετο ομάδες που σάρωσαν σε ένα παιχνίδι να μένουν έξω (θυμάμαι νομίζω την Ουγγαρία ή το Βέλγιο  που είχαν παιξει διαστημικά νομίζω στο Μεξικό πχ) Εγώ δεν ξεγράφω ούτε καν την Πορτογαλλία ακόμα  , όχι την Ελλάδα που έδειξε και δυο πράγματα στο πρώτο αγώνα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο σαν να μην εχεις παίξει μπάλα. Τι σχέση εχει η εξέδρα; Εδω παίζουν στη λεοφωρο και στην Τούμπα η στο Καραϊσκάκη που κρέμονται σαν τα τσαμπιά με άγριες διαθέσεις και κομπλαραν από τους πολυχρωμους και φιλήσυχους κολοβμιανους; Μην ψάχνουμε δικαιολογίες φταίει το χορτάρι η ο χολεμπας δεν κοιμήθηκε το βράδυ γιατί χάζευε στο Facebook..

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο σαν να μην εχεις παίξει μπάλα. Τι σχέση εχει η εξέδρα; Εδω παίζουν στη λεοφωρο και στην Τούμπα η στο Καραϊσκάκη που κρέμονται σαν τα τσαμπιά με άγριες διαθέσεις και κομπλαραν από τους πολυχρωμους και φιλήσυχους κολοβμιανους; Μην ψάχνουμε δικαιολογίες φταίει το χορτάρι η ο χολεμπας δεν κοιμήθηκε το βράδυ γιατί χάζευε στο Facebook..

Επειδή έχω παίξει μπάλα και ξέρω πόσο μου πιάνουν όλα , όταν έχω γύρω μου την εικόνα με γεμάτο το γήπεδο με τα χρώματα της ομάδα μου , να με αποθεώνουν Αλλος παίκτης ήμουν στην έδρα μου και άλλος εκτός Μετράει πολύ η έδρα και αυτό είναι κανόνας στο ποδόσφαιρο ειδικά όταν οι αγωνιστικές διαφορές είναι μικρές Και στατιστικά να το πάρεις τα διπλά στους ποδοσφαιρικούς αγώνες είναι λιγότερα Και θα δεις ότι η Κολομβία θα πάει έτσι μέχρι το τέλος , δηλαδή με το πλεονέκτημα του γηπεδούχου και χωρίς να παίξει σπουδαία μπάλα  , μπορεί να πάρει και άλλους βαθμούς 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

ο χολεμπας δεν κοιμήθηκε το βράδυ γιατί χάζευε στο Facebook..

κυκλοφορεί η φήμη ότι ο Αλέφαντος είπε πως "ο Χολέμπας είναι η μεγαλύτερη συμφορά για την αριστερά μετά τον Ψαριανό και τον Τατσόπουλο"  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.