Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

avgoust "θαύμα της Βέρνης" το ονόμασαν καταρχήν οι ίδιοι οι Γερμανοί και έτσι έμεινε στην ιστορία.Εγω ΔΕΝ είπα οτι ήταν καλύτερη ομάδα από την Ουγγρία.ΦΥΣΙΚΑ και η Ουγγαρία ήταν το φαινόμενο της εποχής,ΦΥΣΙΚΑ τους είχε διαλύσει με 8-3 στη φάση των ομίλων και ΦΥΣΙΚΑ άξιζε αυτή να πάρει το τρόπαιο.ΦΥΣΙΚΑ και ισχύουν ταυτόχρονα και όλα τα άλλα που είπες (τραυματισμένος Πούσκας,κακώς ακυρωθεν γκολ ισοφάρισης,1974,1990).

Αυτά για να ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ και θεωρηθώ φίλος του Γερμανικού ποδοσφαίρου... ;)
Κάθε άλλο,δεν τους πάω με τίποτα.Χτες ήταν η ΠΡΩΤΗ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ φορά που θυμάμαι τον εαυτό μου να τους υποστηρίζει,ελπίζω να μην ξανασυμβεί.


Η φάση είναι οτι μιλούσα χτες στο τηλέφωνο με φίλο μου φανατικό οπαδό του Γερμανικού ποδοσφαίρου και του έλεγα "ρε φίλε πρώτη φορά θα σε υποστηρίξω σήμερα",όταν μπήκε το 1ο γκολ από κόρνερ.Άρχισε να με λέει γουρλή και να με αποθεώνει!Μετά τον ξαναπήρα στο 0-3 να σχολιάσουμε το παιχνίδι και καπάκι μπαίνει το 4ο.Περιττό να περιγράψω τους διθυράμβους του για την τύχη που έφερα (?) στη Γερμανία.
ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ που θα μου βγει το όνομα οτι φέρνω γούρι στους Γερμανούς. Απελθέτω απ' εμού το ποτήριον τούτο... :P

Υ.Γ Ωραία η χαλαρή ποδοσφαιρική συζήτηση,ειδικά όταν δε μιλάμε για τις ομάδες μας (Παναθηναικό,Ολυμπιακό κ.λ.π).Πολύ πιο απολαυστική... :)
 

Edited by Greenick
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Η Βραζιλία είναι η μοναδική από τις μεγάλες, που σαν διοργανώτρια δεν έχει κερδίσει μουντιάλ....Το '50 από Ουρουγουάη και φέτος....Είναι και αυτό μία πικρία..

Από την άλλη ο κόσμος πολλές φορές στο παρελθόν ταυτιζόταν με το one-man show και αυτό ήταν η Αργεντινή του Ντιέγκο το '86....

Λες για ομάδα που σέρνεται...Τι να που και οι Ιταλοί που από το πουθενά πολλές φορές έχουν προχωρήσει? 

Καλή μπάλα να στο παρελθόν έχει παίξει και η Τσεχοσλοβακία...

 

Greenik, κάνε ένα κόπο και στον τελικό ρε φίλε και πάρε τηλέφωνο τον δικό σου πάλι... :mrgreen:

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Greenick Κάνε μου την χάρη και μην πάρεις τηλέφωνο τον φίλο σου την  ώρα του τελικού  γιατί θα σε ban-αρω για 3 μήνες !!  :grin:

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

chat το κάναμε συνάδελφοι.

Καλό σας απόγευμα.

 

ΥΓ.  Ικαρε ,διαφωνούμε στα διεθνή αλλά στα εγχώρια συμφωνούμε  :wink:

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

ikare13 και avgoust,το είπα και πριν υποστήριξα Γερμανία για πρώτη και μοναδική (ελπίζω,ποτέ δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή) φορά.
Στον τελικό είτε Αργεντινή,είτε Ολλανδία.Γερμανία ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

ΟΥΦ,το γλύτωσα το ban ε avgoust?... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.