Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χρήση google earth στο τοπογραφικό διάγραμμα


Recommended Posts

Κοιταξτε, να πω την αμαρτια μου, εχω βαλει κανα δυο φορες φωτο απο το google. Το εκανα για δυο λογους. Πρωτον ειχα χρονο να σκοτωσω και δευτερο, ειδα τον πελατη οτι γουσταρε τα ''εφελικια''.

Δεν ηταν ομως μονο του ετσι;

Υπηρχε και το πεντοχιλιαρο να του κανει παρεα για το επιστημονικως ορθον της υποθεσης.... :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην πολεοδομία μπορείς να καταθέσεις ως ένα επιπλέον βοηθητικό στοιχειό για άδεια στα εκτός ή στα όρια οικισμού αλλά τίποτα παρά πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω έχει από ένα απόσπασμα από ορθοφωτοχάρτη (πέραν των χρωμάτων-μη μου πειτε ότι τυπώνετε κατα βάσην έγρωμα σχέδια; )

 

Με μια τέτοια χρήση και εγώ συμφωνώ

Υπηρχε και το πεντοχιλιαρο να του κανει παρεα για το επιστημονικως ορθον της υποθεσης.... :wink:
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Αν εχουμε συντεταγμενες σε φ,λ απο google earth, μπορουμε να τις εισαγουμε με καποιο τροπο και να μας παει το προγραμμα σεο σημειο αυτο????

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατο τοπογραφικό που κατατέθηκε σε πολεοδομία ο υπάλληλος απαίτησε να υπάρχει φωτογραφία απο google earth.Μάλιστα επέστρεψε τα τοπογραφικά πίσω για αλλαγή-προσθήκη.

Εντέλει, κάθε υπάλληλος σε διαφορετική πολεοδομία ζητεί ότι θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Για βάλ'του απόσπασμα από αεροφωτογραφία του κτηματολογίου, τι θα πει; Πάρ'την πίσω, θέλω google earth;

 

Ε, ρε κάτι παλικάρια που κυκλοφορούν!

Link to comment
Share on other sites

Ο υπάλληλος είναι παράνομος και (προφανώς) το ξέρει, αλλά είναι αυτοί που έχουν το στυλάκι: "Εγώ έτσι τα θέλω στην πολεοδομία μου!"

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.