Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μούχλα σε τοιχοποιία (υγρασία - υδρατμοί - συμπυκνώματα)


NKOLAS

Recommended Posts

Εσωτερικά λίγο δύσκολο,προσπαθώ να το αποφύγω, εξωτερικά τώρα είναι ο γείτονας, ε, ένα μικρό σκάμμα πλάτους 20 εκ ίσως καταφέρουμε να το ανοίξουμε για να δουλέψουμε αλλά θα πρέπει να γίνει γρήγορα και να αποκατασταθεί στο ακέραιο.

Link to comment
Share on other sites

Μα εξωτερικά ξεκινάμε :smile: Κοίτα εαν μπορείς να βγείς στα 60 εκ και 1 μέτρο βάθος. Μετά βάλε τσιμεντοειδές στεγανωποιητικο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορείς να εξασφαλίσεις το χώρο εργασίας που προαναφέρθηκε, αλλά από αυτό εξαρτάται η επιτυχία του εγχειρήματος.

Υλικά, όπως ειπώθηκε, υπάρχουν ανάλογα με το που εφαρμόζονται ...

Όμως, αν καταφέρεις τον χώρο, κοίταξε και την περίπτωση τοπικού στραγγιστήριου που θα κατεβάζει και θα απομακρύνει γρήγορα τα νερά (λόγω και του ποτίσματος φαντάζομαι ότι θα είναι αρκετά).

Αρχίζεις πάντα με τη συμφωνία του γείτονα ...

Link to comment
Share on other sites

Ροδόπουλε είναι λίγο δύσκολο να ανοίξουμε τέτοιο σκάμμα στο γείτονα...

Demoiselle εγώ είχα καιρό να πάω, τώρα το πότε ακριβώς εμφανίστηκε...λίγο δύσκολο να πούμε αν και λογικά πρέπει να είναι εκεί καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να παραδεχτώ ότι το υπόστρωμα της τοιχοποιιας είναι το κατάλληλο για να τοποθετηθεί το προιον της κίτρινης εταιρείας που αναφέρεται και αυτό ισχύει σήμερα αλλά και αύριο.

Να δεχτώ και αυτή την λύση επίσης ως την πλέον κατάλληλη,πράγμα που σημαίνει ότι τα πάντα ξεκινάν και τελειώνουν εκεί.

Μπορείτε να μου γράψετε έναν μόνο λόγο για τον οποίον το συγκεκριμένο κίτρινο προιον ,οικονομικά αλλά και στα τεχνικά χαρακτηριστικά του είναι ανώτερο από πληθώρα άλλων?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι κιτρινο.

Τι δεν καταλαβαινεις??? :smile:

 

Το υλικο αυτο το εχω δουλεψει.

Ειναι καλο.

Αλλα αρκετα ακριβο.

 

 

ΥΓ. Σορρυ το 152 ειχα δουλεψει.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.