Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ρύθμιση χρεών: Ποιοι κερδίζουν «κούρεμα» - Η νέα ρύθμιση


Engineer

Recommended Posts

Σωστή η συλλογιστική.

Από αύριο αρχίζω να <<παρκάρω>> όλες τις οφειλές.

Μπας και πιάσω τον επόμενο μποναμά του 50%.

 

Να δούμε όμως τελικά τι <<εισροή χρημάτων στα ταμεία>> θα προκύψει.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η ζωή ειναι ενα ρίσκο κάποιοι ρίσκαραν και πέτυχαν κάποιοι ηταν συνεπείς και χωρίς άγχος αλλα ριγμένοι με την απόφαση κάποιοι τελος δεν ειχαν πραγματικά και ούτε εχουν η πολλοί λίγοι μπορουν (ειναι αυτοι που βλέπουν τα τρένα να περνούν και να μην αλλάζει τιποτα στη ζωή τους). Έτσι ειναι αυτα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το βασικό είναι ότι στις καλές εποχές για να συνεχίσεις ναχεις επιχείρηση να έκανες ΑΜΚ όταν είχες ζημιές.όχι όταν έχω κέρδος τα λεφτά πάνε ΤΣεπη και όταν έχω ζημιές δεν βγάζω από τσέπη να τα καλύψω.εντάξει σε συνθήκες κρίσης και ανεργίας σκέφτεσαι τους εργαζόμενους αλλά κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει,γιατί όσα πιο πολλά χρωστά το σκέφτεσαι διπλά πριν τον μπλοκάρεις.

Είναι η τακτική του άκρατου νεοφιλελε αλλά στην ελλάδα που θεωρώ ότι μπορεί να έστρωνε σε καλές εποχές το ξαναλέω την κατάσταση

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

 

 

Εσας αν σας χρωστουσε καποιος 5000Ε για 5 χρονια και με τους τοκους ειχαν παει 10.000Ε, αν αυριο σας ελεγα παρε 4000Ε "ντουκου" και ξοφλαμε, τι θα λεγατε?

 

 

To επιχείρημα δεν είναι σωστό γιατί δε συγκρίνει όμοιες καταστάσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Αισθανομαι μλκας που πληρωσα την εφορια (φορος για τα τεκμηρια) και που εχω κανει διακανονισμο το τσμεδε (ο ενας διακανονισμος ολοκληρωθηκε)

 

 

+1

 

δεν είσαι  ο μόνος μην φοβάσαι :sad:

 

 

Αρκετοί είμαστε. :sad:

 

 

 

 

Εξοργισμένος μλκας είναι λίγο καλύτερα αλλά πάλι υπολείπεται.

 

 

Ολες οι ρυθμισεις "προσβαλλουν" τους συνεπεις.

 

 

δείγμα της κουλτούρας μας μη χ%%$ω

 

 

εμείς είμαστε μλκες και εγώ προσωπικώς θα αποφεύγω τον καθρέφτη μη με φτύσει

Edited by imhotep
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μην σκας εγώ πλήρωσα και την β δόση φπα σήμερα.τελικά μλκ όταν γίνεις σου γίνεται συνήθεια.αν μουχε ερθει κσι το τσμεδε θα τοχα πληρώσει.οι γόνεις μου φταίνε όλο μέσα στο άγχος αν τα πλήρωσα όλα.

Μια φορά ξεχάστηκα και τηλ σπίτι από υπουργείο οικονομικών ότι έληξε το φπα.μου τηλ μέσα στο άγχος η γυναίκα μου ότι χρωστάμε και πλήρωσα με εβανκ.

Γμτ στα 30+ μυαλό δεν βάζεις

Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση παγώνει ?

Τσαμπα η κουβέντα

 

 

Υπάρχουν θεματάκια συνταγματικής φύσεως γιαυτή την έκπτωση επί της κύριας οφειλής  . Θα δούμε τελικά πως θα το συμμαζέψουν αυτό (σε συνάρτηση πάντα και με τη διαπραγμάτευση στις Βρυξέλλες ) 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.