Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τοπ υπολογιστής για ναυπηγό.


manolis1988

Recommended Posts

Μην μπεις στον κόπο,το τελευταίο που είδα πουλήθηκε πάνω από 1000€.

 

Μόλις θυμήθηκα και το λογισμικό. Σε ποια χώρα θα εργάζεται; Οι άδειες χρήσης περιλαμβάνονται στο ποσό που ανάφερες;

Link to comment
Share on other sites

Μην μπεις στον κόπο,το τελευταίο που είδα πουλήθηκε πάνω από 1000€.

 

Μόλις θυμήθηκα και το λογισμικό. Σε ποια χώρα θα εργάζεται; Οι άδειες χρήσης περιλαμβάνονται στο ποσό που ανάφερες;

 

Στην Τουρκία θα δουλεύει ... Τις άδειες και όλα τα άλλα (software και hardware) θα κανονιστούν από τον πατέρα του που είναι και ο ιδιοκτήτης της εταιρείας... 

Τα 7.000 που είναι το ταβάνι αφορούν "τον δικό του εξοπλισμό" και τι θέλει αυτός να βάλει πάνω στο pc στο γραφείο του κτλ κτλ 

πάντως ισχύει αυτό που λες ... ένα used που είδα που πούλαγε κάποιος στο ebay το έδινε 650 USD .... αφού είναι τόσο καλό πως και δεν βγάζουν πάλι ? ή μήπως ετοιμάζουν κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο ενδιαφέρον για τον πλούσιο φίλο ούτε κουμπάρος σου να ηταν. Έλα πες την αλήθεια θες να στήσει τέτοιο μηχάνημα για να λιώσετε στο gaming έτσι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο ενδιαφέρον για τον πλούσιο φίλο ούτε κουμπάρος σου να ηταν. Έλα πες την αλήθεια θες να στήσει τέτοιο μηχάνημα για να λιώσετε στο gaming έτσι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

να σου πω την αλήθεια αν μείνει εδώ το καλοκαίρι όλο μέχρι το πτυχίο θα λιώσουμε και λίγο ... αχαχαχ πέρα από την πλάκα παίζω (όταν παίζω) σε ps3 που το έχω με jailbreak και βάζω ότι θέλω επειδή μου αρέσει περισσότερο το console gaming.... 

και ναι το θέλει και για gaming επίσης, τι νομίζεις ότι και με 3-4 δεν κάνεις υπερμηχάνημα για δουλειά ?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που νόμιζα ότι είμαι gadgetάκιας... Sdim, τα σέβη μου συνάδελφε!

 

[off] Καλά σου λένε Kane και deathlok. Πρώτο σου post σε σοβαρό φόρουμ μηχανικών και ρωτάς για άσχετο με το επάγγελμα θέμα και μάλιστα για λογαριασμό Τούρκου συμφοιτητή σου και του μπαμπά του, αν θα αγοράσουν υπολογιστή με 7000€ αντί για αυτοκίνητο ενώ εμείς οι υπόλοιποι δεν έχουμε να φάμε! Και έχεις και υφάκι! Ήμαρτον! [off]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που νόμιζα ότι είμαι gadgetάκιας... Sdim, τα σέβη μου συνάδελφε!

 

[off] Καλά σου λένε Kane και deathlok. Πρώτο σου post σε σοβαρό φόρουμ μηχανικών και ρωτάς για άσχετο με το επάγγελμα θέμα και μάλιστα για λογαριασμό Τούρκου συμφοιτητή σου και του μπαμπά του, αν θα αγοράσουν υπολογιστή με 7000€ αντί για αυτοκίνητο ενώ εμείς οι υπόλοιποι δεν έχουμε να φάμε! Και έχεις και υφάκι! Ήμαρτον! [off]

 

 

έχεις δίκιο... ζητάω συγγνώμη νόμιζα ότι το φόρουμ είναι για ακριβώς αυτό το πράγμα ... ειδικά η ενότητα 'off toppic - γενική συζήτηση'

2ον δεν είπα ρωτάω για λογαριασμό του απλά όταν άκουσα ότι θα βάλει 7 χιλιάρικα του είπα λέξη προς λέξη ''wtf man .. what r u gonna built a tower pc or a tower to live" αλλά αν δεις αυτό που μου έγραψε ο sdim μόνο μια τρομερή dell έχει 1.500 ευρώ

3ον που είδες ότι έχω υφάκι ? δεν έχω ειρωνευτεί κανέναν όσο είμαι εδώ και ούτε θέλω να φαίνεται έτσι 

4ον είπα ότι ούτε εγώ έχω λεφτά και την βγάζω με 350 ευρώ all inclusive ... νοίκια ρεύματα φαγητά κτλ κτλ κτλ ΑΛΛΑ ΑΛΛΟΙ έχουν και τα κάνουν ότι θέλουν

ζητάω συγγνώμη αν φάνηκα ειρωνικός ή οτιδήποτε άλλο και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον @sdim που με βοήθησε αρκετά και στον semirigid

Link to comment
Share on other sites

Αφου τρεχουν λεφτα απο τα μπατζακια του φιλου σου, γιατι δεν δινει ενα μεροκαμματο σε εναν κομπιουτερα να του βγαλει/αποφασισει τα εξαρτηματα του υπολογιστη που θελει?  :shock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.