Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυτός είναι ο Έλληνας «ΑΡΧΩΝ», έτοιμος να κατακτήσει τους αιθέρες


Engineer

Recommended Posts

:D  :D  Φτου, φτου. Βρε ευλογημένε, τόσες πτήσεις γίνονται σήμερα, αεροπορικές, διαστημικές, ανεμοπορικές, ο νους σου πήγε στην οριστική πτήση; Γράψου σε καμιά αερολέσχη για χαλάρωση... :D Κι αν σε τρομάζουν τα ύψη ασχολήσου με αερομοντέλα. 

Όταν ήμουν έφηβος είχα τη μανία της πτήσης, ασχολούμουν με αερομοντελισμό κλπ και είχα σκεφτεί, αφού είχα διαβάσει αρκετά για την πτήση, να κατασκευάσω κι εγώ ένα μικρό αεροσκάφος με ελαφρύ μεταλλικό σκελετό και ξύλινη επένδυση. Μάλιστα το είχα ξεκινήσει. Αφού μπήκα στο ΤΕΙ και κατόπιν στο Πολυτεχνείο και μάλιστα στους Αεροναυπηγούς!!! αντί να πραγματοποιήσω την ιδέα αυτή την εγκατέλειψα ως παιδαριώδη  :confused:. Να όμως που ο Ηλιόπουλος πέταξε κι εγώ είμαι ακόμη στο έδαφος. 8-)  8-)  8-)       

 

Ποτέ δεν είναι αργά, ποτέ όμως

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν πιτσιρικάς έφτιαχνα κι εγώ αεροπλανάκια της Ραβέλ(δεν ξέρω αν βγαίνουν πια).

Τεσπα. Ξεφύγαμε λίγο.

 

Σου εύχομαι τα καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Αργά δεν είναι αλλά έχει αρχίσει να σουρουπώνει. Κι εγώ εύχομαι τα καλύτερα σε όλους σας.

Edited by Konstantinos IB
Link to comment
Share on other sites

 αντί να πραγματοποιήσω την ιδέα αυτή την εγκατέλειψα ως παιδαριώδη  :confused:. Να όμως που ο Ηλιόπουλος πέταξε κι εγώ είμαι ακόμη στο έδαφος. 8-)  8-)  8-)       

Σοφα λογια. Ποτε δεν ειναι αργα παντως!

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν πιτσιρικάς έφτιαχνα κι εγώ αεροπλανάκια της Ραβέλ(δεν ξέρω αν βγαίνουν πια).

 

Ναι, βγαίνουν ακόμα. Revell

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.