Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διευκολύνσεις από την Attica Bank για τις οφειλές ασφαλισμένων του ΕΤΑΑ


deltio nomothesias

Recommended Posts

Eυτυχώς που κράτησα χαωτικο όριο πιστωτικής κάρτας (απο τις εποχές της ευδαιμονίας και των διακοποδανείων) εφόρου ζωής. Περσυ πλήρωσα την εφορια και φέτος έλεγα να αγοράσω κανα ροβερ.

Αλλα με αυτά που βλέπω για τις εισφορές του τσμεδε...μάλλον θα περισσέψουν για κάνα χειρός...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να υπαρχει χειροτερη Τραπεζα!!

 

Ετυχε να εχω καταθετικο λογαριασμο, εντελως ανενεργο και καρτα αναληψεων.

Με πηραν 3-4 φορες απο το Τοπικο Καταστημα, χτυπαγε 2 φορες και το κλεινανε. Επαιρνα πισω και εβγαινε τηλεφωνικο κεντρο και κανεις δεν ηξερε ποις με καλεσε.

Την 4η φορα που πηρα πισω, τους ξεχεσα και τελικα μιλησα και 5-6 υπαλληλους μεχρι να δω ποιος με καλεσε.

Η τελευταια υπαλληλος, μου ειπε να παω με εκκαθαριστικο, ταυτοτητα, λογαριασμο ΔΕΗ κτλ απο το καταστημα για να παρω τους νεους κωδικους του καρτας!!!!!!!

Την ξεχεσα και αυτη και τελειωσε το θεμα.

Καμια αλλη τραπεζα δεν ζηταει κατι τετοιο....

 

Το 2008, την καλη εποχη, για 10.000Ε δανειο με 10% επιτοκιο και αρκετα υψηλα εισοδηματα περασμενων ετων, μου ζηταγαν προσημειωση ακινητου, ενω τους ειχα προτεινει εκχωρηση εγκεκριμενης επιδοτησης ιδιου υψους...!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τωρα απλα θελουν ρευστο, τιποτα αλλο.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

terry εμένα μου κλείδωσαν τελείως το λογαριασμό επειδή το είχα ανενεργό για κάποιο διάστημα και μου ζητούσαν τα ίδια με εσένα. Και έτυχε να το μάθω Παρασκευή μεσημέρι όταν πήγα να χρησιμοποιήσω τη κάρτα. Και όταν μπήκα να ρωτήσω αν μπορώ τουλάχιστον να βγάλω λεφτά από το ταμείο μου είπαν όχι αν δεν τους πάω τα χαρτιά. Ακόμα δηλαδή και ανάγκη να τα είχα δεν θα με άφηναν να χρησιμοποιήσω τα λεφτά μου. Τραγικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδω θα εκανα τρελο σκηνικο στην περιπτωση σου ακομα και 20Ε να ειχα στον λογαριασμο.

 

Εχω ενα υπολοιπο κατω απο 1Ε στην Αττικα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το 7,50% είναι προνομιακό επιτόκιο?

 

Για πείτε και εσείς που έχετε και αλλού κάρτες.

 

Οι περισότερες τράπεζες έχουν για αγορές το ΣΕΠΠΕ κοντά στο 20%,

Πειραιώς πχ 25,23%

 

Η Αττικής έχει ΣΕΠΠΕ 9,5%+0,6% και υπερημερίας 2,5%

 

Αλλά για να βγάλεις την VISA θέλεις visa !!!!

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Οι περισότερες τράπεζες έχουν για αγορές το ΣΕΠΠΕ κοντά στο 20%,

Πειραιώς πχ 25,23%

 

Η Αττικής έχει ΣΕΠΠΕ 9,5%+0,6% και υπερημερίας 2,5%

 

Αλλά για να βγάλεις την VISA θέλεις visa !!!!

 

 

Τραπεζάρα μάγκες η  ΑΤΤΙΚΑ τελικά

 

  :smile:  :smile:  :smile:  :smile:  :smile:  :smile:  :smile:  :smile:  :smile:  :smile:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου δίνουν τα λεφτά σου , κάνεις όπως ο πιτσιρικάς στην κλασσική ταινία με την Τζούλι Αντριους . Φωνάζεις , δεν μου δίνουν τα λεφτά μου :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πρίν μέρες είχα ζητήσει αύξηση του πιστωτικού ορίου κατά 500€.

Σήμερα επικοινώνησαν μαζί μου ότι δεν εγκρίθηκε ..... 500€ !!!

 

Εριξα ένα βρίσιμο στην Τράπεζα μέσω του υπαλλήλου ... να το μεταφέρει .... στα γίδια ... που τα ταϊζουμε εμεις .....ο υπάλληλος δεν έφτεγε (του το είπα)  .... τουλάχιστον εγώ ικανοποιήθηκα .... 

 

1) Θα πάω την άλλη βδομάδα να ζητήσω νέα αύξηση ..... κοροιδία αυτοί ... κοροιδία κι εγώ .... 

Θα ζητήσω άυξηση του πιστωτικού ορίου κατά 17€ !!!! έτσι και μόνο να έχω την αίτηση και θα ζητήσω και γραπτα την απάντηση όχι τηλεφωνικά  ....

 

2) Και για να βοηθήσω και την Τράπεζα θα κάνω και μία κατάθεση επιτόπου στο ΤΑΜΕΙΟ .... το ποσό είναι υπό σκέψη δύο δίλεπτα ή να κάνω την υπέρβαση και να καταθέσω ένα 5λεπτό .... θα το αποφασίσω εκεί. 

 

Συνάδελφοι με εκνεύρισε τόσο η στάση τπυς που θα πάω να τα κάνω και τα παραπάνω δύο.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.