Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Όλη η κατάσταση μου θυμίζει κλισέ σκηνικό ταινίας τρόμου. Είναι μία γυναίκα σε ενα σπίτι ερειπωμένο μέσα στο δάσος και βρίσκεται δεμένη σε μία καρέκλα στο υπόγειο. Είναι πεινασμένη, χτυπημένη, βιασμένη. Έχει μία και μοναδική ευκαιρία να βγει και να τρέξει στο δάσος το οποίο κρύβει ενδεχομένως άγνωστους κινδύνους που δεν γνωρίζει. Τί κάνει; 

Link to comment
Share on other sites

Όλη η κατάσταση μου θυμίζει κλισέ σκηνικό ταινίας τρόμου. Είναι μία γυναίκα σε ενα σπίτι ερειπωμένο μέσα στο δάσος και βρίσκεται δεμένη σε μία καρέκλα στο υπόγειο. Είναι πεινασμένη, χτυπημένη, βιασμένη. Έχει μία και μοναδική ευκαιρία να βγει και να τρέξει στο δάσος το οποίο κρύβει ενδεχομένως άγνωστους κινδύνους που δεν γνωρίζει. Τί κάνει; 

φωνάζει όλα τα ζώα του δάσους και κάνει δημοψήφισμα :smile:  

 

 

άραγε τον Χαρίλαο Τρικούπη που κήρυξε σε χρεοκοπία  την χώρα , γιατί τον έχουμε σε εκατοντάδες αγάλματα , δρόμους γέφυρες και κάδρα ? 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Όλη η κατάσταση μου θυμίζει κλισέ σκηνικό ταινίας τρόμου. Είναι μία γυναίκα σε ενα σπίτι ερειπωμένο μέσα στο δάσος και βρίσκεται δεμένη σε μία καρέκλα στο υπόγειο. Είναι πεινασμένη, χτυπημένη, βιασμένη. Έχει μία και μοναδική ευκαιρία να βγει και να τρέξει στο δάσος το οποίο κρύβει ενδεχομένως άγνωστους κινδύνους που δεν γνωρίζει. Τί κάνει; 

Φωνάζει.

ΝΑΙΙΙ, ΝΑΙΙΙΙ....

(καλό το παράδειγμα πάντως)

εγώ πάντως που κάπως έτσι νοιώθω, θα περπατώ θα περπατώ εις το άχαρτογράφητο δάσος, -λύκε λύκε είσαι εδώ...

αλλιώς; ναιι, μπεεε, ναιιι, μπεεε

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου, ΝΑι δε θα ψηφισω λογω Συνδρομου Στοκχόλμης, ουτε σαν γερμανοτσολιας, αλλα μεταξύ των 2 παναθλιων επιλογων που μου εθεσε η κυβερνηση μου, τη θεωρω τη λιγότερο χειρότερη. Επειδή βλεπω πολλοί μιλατε για νεα αρχή:

1. πραγματικα τι σας κανει να πιστευετε ότι ενω ολη η Ανατολικη Μεσογειος ειναι μ@@@@, εμεις ΜΟΝΟΙ θα τη σκαπουλάρεουμε ?  δηλαδη θα βγουμε απο το ευρω, θα απομονωθουμε αλλα θα μας παρεχουν προστασια γιατί είμαστε πολυ σημαντικοί?

(όπως θα κατερρεαν οι αγορες χθες και θα μας προσκυνουσαν ολοι)

2. Εγω λέω οτι μια χρεοκοπια, οχι τοσο χύμα και μονοι ομως, ίσως ειναι καλη οντως, αφού τα νούμερα δε βγαινουν και ο λαος πειναει με το γερμανικο σύστημα.

ΑΛΛΑ με ποιους θα ξεκινήσουμε απο το 0 για να χτισουμε κανονικη χώρα?

με την Κωνσταντοπυλου και Τσιπρα?   ή με Σαμαρα και Φωφη ως εναλλακτικη μετα?

με επαναπρόσληψη καθαριστριων των 3000? και των Ερταδων? και κατάργηση της Διαυγειας??

δηλαδή και να ήρθε η ωρα μηδεν, ουτε ηγετες έχουμε να τη διαχειριστουν, ουτε και λαο έτοιμο νομιζω.

Για κανονικη χωρα δε το βλεπω λοιπον, Βενεζουέλα θα χτισουν μαλλον. Οπότε προτιμω να μεινω ακομα σε τεχνητή αναπνοη παρά να πεθανω, γιατι δε βλέπω με τίποτα να ξαναγεννιέμαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιλογή, ευγε. μπράβο. Άκου εκεί, ζωντανός άνθρωπος να λέει "Καλύτερα φυτό στο κρεβάτι...με τεχνητή αναπνοή.... " από το να αγωνιστώ για το ωραίο και το δίκαιο, το αγαθό και το καλό...να προσπαθήσω ρε παιδάκι μου... χώρια που θα είσαι ασύμφορος φίλε, μάλλον για ευθανασία βλέπω να σε πηγαίνουν οι  αγαπητοί συγγενείς για να μη βασανίζεσαι άλλο στο κρεβάτι του πόνου. Να σε καταψύξουν αποκλείεται... Και από τον αργό και βέβαιο θάνατο που επιζητάς ως λύτρωση από ένα πιο δύσκολο και υπεύθυνο δρόμο, δεν αναστήθηκε κανείς (μόνο ίσως, ο ιησούς , καθώς λέγεται...)

Το θέμα είναι αν πιστεύεις στον εαυτό σου και στη δυναμική του καινούριου.

ΟΧΙ και στην ανάθεση. αλλά μπορείς να συνεχίσεις να φοβάσαι και να λες ναι σε ότι σε καταστρέφει, είσαι ελεύθερος να το πράξεις. Εγώ λέω να τη δώσουμε τη χώρα, καλό φιλέτο είναι, κάτι θα πιάσει, αφού δεν είμαστε άξιοι να διορθώσουμε τα κακώς κείμενα, να χτίσουμε κάτι νέο χωρίς την παθογένεια που μας έφερε ως εδώ. Ας πάει μωρέ και το παλιάμπελο...

Δεν με πείθεις πάντως για το σύνδρομο της Στοκχόλμης, μήπως αν το ξανασκεφτόσουν λίγο...

Edited by mdkarch
Link to comment
Share on other sites

ΑΛΑΦΟΥΖΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ ΠΕΣ ΜΟΥ!

 

http://www.skai.gr/mobile/article?aid=284733

 

Τί καραγκιοζιλίκια ειναί αυτά; Είναι δυνατόν;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.