Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

 Τώρα που το κατάλαβες τις θα κάνεις για αυτό?

παίρνω τα παιδιά μου κ πάω για …μπανιο :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Όταν έχεις ένα παλιό σπίτι μπορείς να του κάνεις επιδιορθώσεις ή να το γκρεμίσεις και να το ξαναχτίσεις από την αρχή. Στη δεύτερη περίπτωση θα σου κοστίσει λιγότερο ή/και θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα. Το θέμα είναι ότι αν δεν έχεις άλλο σπίτι για να μένεις, αναγκαστικά πας στην πρώτη περίπτωση. Έτσι και εδώ. Δεν μπορούμε να αφήσουμε την Ελλάδα να χρεοκοπήσει. Η ανθρωπιστική κρίση θα είναι φοβερή. Σκέψου ότι δεν θα έχουμε πετρέλαιο. Δεν θα έχουμε φάρμακα. Αν τα θύματα των μνημονίων σου φάνηκαν πολλά, τα θύματα της χρεοκοπίας θα είναι πολύ περισσότερα.

Αν είμαστε ψύχραιμοι και ενωμένοι σε ένα αγώνα θα βρεθούν οι λύσεις Και όλα και όλα αυτά που περιγράφεις ήδη γίνονται εδώ και χρόνια Εμένα ένας φίλος μου πέθανε και το γράφω για πολλοστή φορά από έλλειψη φαρμάκων και ενώ είχε δώσει και ενέχειρο το ρολόι του Αν δεν κάνουμε τώρα κάτι μετά θα έχουμε πολλαπλά θύματα Τώρα αν υπάρξει αλληλεγγύη όπως σε κάθε πόλεμο , κανένας δεν θα πεινάσει και κανένας δεν θα μείνει χωρίς φάρμακο και ας μην έχει ούτε ευρώ στην τσέπη 

 

Υς είχα αρχίσει και εγώ να φοβάμαι δεν το κρύβω , γιατί είμαι άφραγκος και δεν πήγα στα ΑΤΜ ( δεν υπάρχουν παρά ελάχιστα) αλλά ένα τηλέφωνο για δουλειά μου έδωσε δύναμη, το οποίο με κούφανε κιόλας αφού δεν περίμενα μια τέτοια μέρα   Η ζωή δεν σταματάει ποτέ αν είμαστε αισιόδοξοι όχι όταν είμαστε με ξένο χρήμα στην τσέπη που δεν το ιδρώσαμε σαν λαός

 

Νικοστρί τέλειο και εγώ αυτό θα κάνω σήμερα με τα παιδιά μου για μπάνιο , νομίζω ότι θα βοηθήσει ψυχολογικά Σου εύχομαι να περάσεις καλά 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Συνάδελφοι,
 

Βγειτε εξω στην πραγματικη οικονομια.

 

Η πραγματική αυτή οικονομία που ζούμε είναι η οικονομία της τοκογλυφικής ολιγαρχίας. Η οικονομία του fractional reserve banking system (ιδέ modern money mechanics). Η οικονομία της Federal Reserve Bank που δεν είναι ούτε Federal ούτε Reserve και με τον ίδιο τρόπο λειτουργεί και η ECB. Είναι φούσκα. Είναι χρεογραφική και όχι αξιογραφική. Είναι η οικονομία που "δολοφόνησε" τον JFK πριν ενεργοποιήσει την executive order 11110 και μεταβιβάσει το δικαίωμα κοπής χρήματος από την ιδιωτική FED στο Υπουργείο Οικονομικών, όπου το πραγματικό υλικό χρήμα θα αντιστοιχούσε σε χρυσό (backed by gold).

 

"At the end of the day...think...who are you working for?"

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

...

Εχω απόλυτη γνώση ότι ο εμφύλιος ακόμα δεν τελείωσε . Και όσο οι πρωταίτιοι των γεγονότων και των δύο παρατάξεων εκείνης της εποχής δεν έχουν θεωρηθεί από όλους μας προδότες , δεν έχουμε ελπίδα να μονιάσουμε .

E?

Εμφύλιος; ποιός εμφύλιος;

Δεν φαντάζομαι να το πας τόσο πίσω και να εννοείς το 1944-1949 που έληξε με την μεταπολίτευση ή άντε 10 χρόνια μετά.

Εδω γράφουμε για το δημοψήφισμα, τη νεότερη ιστορία να την έχουμε σε άλλο νήμα.

 

Εσύ ποιούς εμπιστεύεσαι πιο πολυ: τους συριζέλ ή τους ευρωπαίους;

Edited by AMHxaNos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Συνάδελφοι,

 

Η πραγματική αυτή οικονομία που ζούμε είναι η οικονομία της τοκογλυφικής ολιγαρχίας. Η οικονομία του fractional reserve banking system (ιδέ modern money mechanics). Η οικονομία της Federal Reserve Bank που δεν είναι ούτε Federal ούτε Reserve και με τον ίδιο τρόπο λειτουργεί και η ECB. Είναι φούσκα. Είναι χρεογραφική και όχι αξιογραφική. Είναι η οικονομία που "σκότωσε" τον JFK πριν ενεργοποιήσει την executive order 11110 και μεταβιβάσει το δικαίωμα κοπής χρήματος από την ιδιωτική FED στο Υπουργείο Οικονομικών, όπου το πραγματικό υλικό χρήμα θα αντιστοιχούσε σε χρυσό (backed by gold).

 

"At the end of the day...think...who are you working for?"

 

Θα μπορούσε να ήταν καλύτερη, θα μπορούσε να ήταν χειρότερη, αλλά αυτή είναι. Κι αφού δεν υπάρχει ακόμα τρόπος να την αλλάξουμε, θα πρέπει να προσαρμοστούμε σε αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αν είχα βγάλει 500.000 Ευρώ έξω, θα σπούδαζε η κόρη μου στο Λουξεμβούγργο, θα έκανε διακοπές στις Άλπεις και θα ψήφιζα ΟΧΙ. 

 

Μετά θα ερχόταν κάποιος πανέξυπνος να κόψει χρήμα που λόγω πληθωρισμού θα έχανε αξία. Μετά τα γυρίζω πίσω τα 500.000 και τα πολλαπλασιάzω.

 

 

 

Οπότε όποιος ψηφίζει ΟΧΙ ή έχει φάει τη φόλα των ΣΥΡΙΖΑ, ΑΝΕΛ και ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ ή έχει βγάλει τα φράγκα έξω και κάνει BUSINESS.

Edited by Dio_the_Theo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Συνάδελφοι,

 

Η πραγματική αυτή οικονομία που ζούμε είναι η οικονομία της τοκογλυφικής ολιγαρχίας. Η οικονομία του fractional reserve banking system (ιδέ modern money mechanics). Η οικονομία της Federal Reserve Bank που δεν είναι ούτε Federal ούτε Reserve και με τον ίδιο τρόπο λειτουργεί και η ECB. Είναι φούσκα. Είναι χρεογραφική και όχι αξιογραφική. Είναι η οικονομία που "δολοφόνησε" τον JFK πριν ενεργοποιήσει την executive order 11110 και μεταβιβάσει το δικαίωμα κοπής χρήματος από την ιδιωτική FED στο Υπουργείο Οικονομικών, όπου το πραγματικό υλικό χρήμα θα αντιστοιχούσε σε χρυσό (backed by gold).

 

"At the end of the day...think...who are you working for?"

 

Οκ συναδελφε,

Ψηφισε ΟΧΙ για να αλλαξεις το καπιταλιστικο τραπεζικο μοντελο ολου του πλανητη...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.