Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

Νικόλα και Γιώργη....

Καταρχάς για να είμαι ειλικρινής.

Ναι φοβάμαι. Για την ακρίβεια έχω χεστεί αλλά φίλοι ΝΑΙ δεν μπορώ να ψηφίσω.... Προσωπικά νιώθω ότι θα στιγματίσει την συνείδηση μου για όλη μου την ζωή και θα ντρέπομαι για αυτό.

 

Όπως επίσης δεν γνωρίζω αν τελικά αυτό το ΟΧΙ αποβεί μοιραίο όπως ισχυρίζονται οι Σαμαροβενιζελικοί αλλά έχω την αίσθηση ότι ένα ΟΧΙ με όλο αυτό τον πόλεμο με τις τράπεζες κλειστές (αυτοί είναι ικανοί και το ρεύμα να μας κόψουν μέχρι την Κυριακή) θα μείνει στην ιστορία του Ελληνικού λαού....

 

Πέρα απο αυτό που αισθάνομαι εγώ και σίγουρα πολλοί  θα διαφωνήσουν θέλω παράδοξος (παρά τους μεγάλους τσακωμούς μας)  να δώσω δύο δίκαια στον dpapdpap.

1. Η πρόταση του Σύριζα για τα 8 δις πρέπει να είναι χαζός κανείς για να μην παραδεχτεί ότι είναι μνημονιάρα.

2. Οτι ο dpapdpap σαφώς έχει ίδια δικαιώματα με όλους τους υπολοίπους να προπαγανδίσει τις απόψεις του που δεν έχει κρύψει  ότι είναι θέσεις του ΚΚΕ.

 

Επίσης για να χαλαρώσουμε σκεφτόμουν το απόγευμα ....

Οι ΣαμαροΒενιζελικοί κατηγορούν τον Τσίπρα ότι ουσιαστικά το δημοψήφισμα δεν είναι για την πρόταση των δανειστών αλλά για το Ευρώ ή δραχμή...

Μα τι χαζός είναι αυτός ο Τσίπρας.....

Έπρεπε να θέσει και δεύτερο ερώτημα στο δημοψήφισμα περί Ευρώ και δραχμής και να ταχθεί υπερ του ευρώ και ας τους να τρέχουν................. 

 

Τέλος.

Όποιος δέχεται την λευτεριά από ξένα χέρια  είναι σκλάβος έλεγε ο Καζαντζάκης....

Τι κουλτούρα είμαι ο που.....ης ο υδραυλικός....χαχαχα

Edited by aithilenio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Προσλήψεις στην Αττικό Μετρό, την ΕΡΤ, το ΥΠΟΙΚ και σχολικοί φύλακες με τη λήξη της σεζόν. Και παράνομη αφισσοκόλληση σε όλη την Ελλάδα.

 

Ποιος πληρώνει?

 

 

Η γιορτή της δημοκρατίας των Συριζαίων και των Χρυσαυγητών.

Link to comment
Share on other sites

εγώ να δεις Γρηγόρη πόσο φοβάμαι Ευτυχώς σήμερα με πήραν τηλ για δυο δουλειές παλαιές μεν Αλλά αφού με πήραν σήμερα λέω στο εαυτό μου δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα Αλλά με το ότι την βγάζω μήνα με το μήνα , τρέμω όπως έτρεμα το χειμώνα από το κρύο 

 

Μάλιστα για να καταλάβεις έχω πρόβλημα με το να τυπώσω σχέδια αφού πρέπει να πάρω την κεφαλή του πλότερ που κάνει και 700 ε και που δεν είναι ετοιμο παράδοτο  και θέλουν  οι Ολλανδοί τα λεφτά όλα μπροστά Και θα το πάρω μετά από 45 μέρες  Φυσικά ούτε  διανοήθηκα να κατηγορήσω τον ΣΥΡΙΖΑ που δεν μπορώ να το κάνω με τις τράπεζες κλειστές Είναι οι τελευταίοι που φταίνε 

 

Φοβάμαι ότι παρά το ότι  έχω δουλειές και βγάζω ακόμα χρήματα με αύξοντα ρυθμό από το παρελθόν που δεν είχα πρόβλημα    και που με παίρνουν καθημερινά να  με συμβουλευτούν συντοπίτες μου και συνάδελφοι ,  ότι θα αναγκαστώ να σταματήσω και κοντά στα 50 μου (48) και ενώ δεν υπάρχει πέτρα της περιοχή μου που να μην την πάτησα  για την ανάπτυξη της , να κάνω κάτι άλλο  

 

Αλλά και εγώ προς το ΟΧΙ είμαι , περίπου για τους λόγους που ανέφερες και για να δω αν θα γίνει αυτό που λεει το ΚΚΕ και θα είμαστε και πάλι στα ίδια και επι τα αυτά (σίγουρο για μένα ) 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αηδιαστικές οι προσλήψεις

 

Σε αυτό και χωρίς να γνωρίζω το θέμα και τις αναγκες του Μετρό δεν αποκλείω καθόλου να έχεις δίκαιο....

 

Στα υπόλοιπα περί ταυτίσεις της ΧΑ με τον Συριζα υποτιμάς τον εαυτο σου να μπαίνεις σε τέτοια προπαγάνδα.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δέχεται την λευτεριά από ξένα χέρια  είναι σκλάβος έλεγε ο Καζαντζάκης....

Τι κουλτούρα είμαι ο που.....ης ο υδραυλικός....χαχαχα

 

Είσαι μεγάλη κουλτούρα ;) . Προσωπικά χαίρομαι να σε διαβάζω.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο επειδή έχεις ζοριστεί με την κεφαλή του πλόττερ και εδώ και μέρες μας ζάλισες.

 

Άλλαξα πρόσφατα τον ιμάντα και μετά που το έδεσα είχα διπλό είδωλο. Οπότε το έλυσα ξανά και διαπίστωσα ότι είχαν φθαρεί τα bushes. Τα παρήγγειλα με 15 δολλάρια από το ebay και σε 45 μέρες πλότταρα ότι γούσταρα.

 

Ο τεχνικός που είχε έρθει μου ζήτησε 240 Δραχμές (πλάκα σου κάνω, Ευρώ ήταν) για αλλαγή ολόκληρου του παπαριού που πάει πέρα δώθε.

 

 

Υπάρχουν πολύ ωραία βίντεο στο yt. Αν ενδιφέρεσαι να σου στείλω pm.

 

Αγωνιστικά χαιρετίσματα

Link to comment
Share on other sites

Γρηγόρη , δεν είμαστε 25αριδες η 30ριδες για να μας συνεπαίρνει η ορμή της νιότης , είμαστε κοντά στα 50ηντα, έμαθα να κάνω την αυτοκριτική μου κ να αναλαμβάνω τις υποχρέωσης μου όχι μόνο απέναντι στον  Νίκο αλλά κ απέναντι κ στην οικογένεια που έχω κάνει . Αυτό που ξέρω είναι ότι , είτε βγει ΝΑΙ είτε ΟΧΙ  ξεφτιλιστήκαμε κ χάσαμε την αξιοπιστία μας την αξιοπρέπεια μας κ την εμπιστοσύνη που μας έδειξαν αυτοί οι 27 της ΕΕ . κ το λέω αυτό επειδή έτυχε στα νιάτα μου να ζήσω στην Ολλανδία Βέλγιο Δανία , αυτοί όλοι τους είναι προγραμματιστές . Αυτόν τον προγραμματισμό τον έχουν στο DNA τους επειδή οι παππούδες τους κ γιαγιάδες τους ζούσαν στα χιόνια για 9 μήνες , έπρεπε  λοιπόν να προγραμματίσουν για το πώς θα τη βγάλουν . Εμείς οι νότιοι δεν είχαμε κάτι ανάλογο να αντιμετωπίσουμε. Απλός τα τελευταία 40 χρόνια τα κάναμε ΣΚΑΤΑ , είχαμε κ υποχρεώσεις απέναντι τους αλλά δεν μας τις είπαν οι δικοι μας

το παραμυθι του αισωπου με το μυρμήγκι κ τον τζίτζικα το ξέρεις Γρηγόρη? Αν όχι θα το ζήσεις

Link to comment
Share on other sites

λεω τον πόνο μου για στείλε pm αν και δεν έχω τέτοιο προβλημα απλώς τελειωσε η ζωή της κεφαλής και είναι λογικό γιατί κρατάει περι τα 5 χρόνια 

 

Αντε πάλι με το Τζίτζικα Πόσο πιο πολύ δουλεύουν στα ξένα από ότι εδώ Εγώ γιατί όσα χρόνια είμαι στη παραγωγή βλέπω Ελληνες που εργάζονται σκληρά ?  Βλέπω τα χέρια πχ του κουμπάρου μου ή του θείου μου  και όλων γενικά που είναι ροζιασμένα και βλέπω όλων αυτών που έρχονται για διακοπές στην πόλη μου από το εξωτερικό σαν μικρού παιδιού Ένα ξένο δεν έχω δει με ροζιασμένα χέρια 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.