Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

ναι ευρώ όχι δραχμή όλα τα άλλα είναι περιττά όποιος το κατάλαβε κατάλαβε μετά τα τα παιδιά του θα το κατάλαβουν καλύτερα

 

Καλό θα είναι επίσης να καταλάβουν ότι αυτή η δραχμή δεν θα είναι η ίδια δραχμή που είχαμε πριν το 2002. Θα είναι το υποτιμημένο νόμισμα ενός χρεοκοπημένου κράτους που δεν θα μπορεί να δανειστεί από πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Ο Μπόμπολας κι ο Αλαφούζος μπορούνε πολύ εύκολα να πάνε να ζήσουν σε όποια χώρα του κόσμου θέλουν. Οι υπόλοιποι να δούμε τι θα κάνουμε...

 

Δεν πάνε όμως, χαζοί είναι; Βρήκανε την κότα με τα χρυσά αυγά

Link to comment
Share on other sites

Ναι φοβάμαι. Για την ακρίβεια έχω χεστεί αλλά φίλοι ΝΑΙ δεν μπορώ να ψηφίσω.... Προσωπικά νιώθω ότι θα στιγματίσει την συνείδηση μου για όλη μου την ζωή και θα ντρέπομαι για αυτό.

Κι εγώ έχω χεστεί Γρηγόρη γιατί υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να βγει το ΝΑΙ. 

Για άλλη μια φορά το Σαμαρέν, το Κοντομηνέισον και το Αλαφουζόν έκαναν θραύση...

Link to comment
Share on other sites

Τα συμφέροντα που παίζονται είναι τεράστια... Αυτοί οι βουλευτές τώρα "ξύπνησαν"?

 

Εδώ τυχαία στην "εκπομπή" του Μπόμπολα ανάμεσα στους "τυχαίους" καλεσμένους ήταν και μια υποψήφια με τη ΝΔ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σε ένα χώρο σκεπτόμενων ανθρώπων; Αν βγει το "ναι" ποια θα είναι η επόμενη μέρα; Το 'χουν σκεφτεί αυτοί που θα πάνε να ψηφίσουν "ναι";

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σε ένα χώρο σκεπτόμενων ανθρώπων; Αν βγει το "ναι" ποια θα είναι η επόμενη μέρα; Το 'χουν σκεφτεί αυτοί που θα πάνε να ψηφίσουν "ναι";

 

Είτε βγει ΝΑΙ  είτε βγει ΟΧΙ θα γίνουν τα εξής:

 

- Πλήρης άφεση αμαρτιών στις κυβερνήσεις των προηγουμένων 40 ετών

- Μεταφορά όλων των ευθυνών για οτιδήποτε γίνει στον "καταληψία" Τσίπρα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σε ένα χώρο σκεπτόμενων ανθρώπων; Αν βγει το "ναι" ποια θα είναι η επόμενη μέρα; Το 'χουν σκεφτεί αυτοί που θα πάνε να ψηφίσουν "ναι";

 

Θα αναφέρω μόνο ένα από τα πλεονεκτήματα: Ο Βαρουφάκης δήλωσε ότι θα παραιτηθεί από υπουργός Οικονομικών.

Edited by GabeR
Link to comment
Share on other sites

Θα αναφέρω μόνο ένα από τα πλεονεκτήματα: Ο Βαρουφάκης δήλωσε ότι θα παραιτηθεί από υπουργός Οικονομικών.

 

Αμήν και πότε...Άντε να φέρουμε κανέναν Παπακωνσταντίνου, κανέναν Στουρνάρα, κανέναν Παπαδήμο...Τόσοι άξιοι υπάρχουν σε αυτό τον τόπο

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.