Μετάβαση στο περιεχόμενο

5 Ιουλίου 2015 – το Δημοψήφισμα


Didonis

Recommended Posts

Να ξέρεις άγνωστε συνάδελφε,πως το ΟΧΙ πολλών είχε υπαρξιακό χαρακτήρα..

 

Εννοείται Συνάδελφε. Ας αναλογισθούμε ότι σε εξαιρετικά δύσκολη κατάσταση ήταν συμπολίτες μας και πριν το 2009. Φαντάσου την κατάσταση που είναι τώρα. Γνωρίζω άτομα που είναι στην κατάσταση που λες Συνάδελφε. Ούτε στην Εκάλη είμαι, ούτε στο Διόνυσο...και βεβαίως κινούμαι σε διάφορα μέρη...ένεκα δουλειάς και όχι μόνον...εδώ ζω εν ολίγοις... 

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

 

Εννοείται Συνάδελφε. Ας αναλογισθούμε ότι σε εξαιρετικά δύσκολη κατάσταση ήταν συμπολίτες μας και πριν το 2009. Φαντάσου την κατάσταση που είναι τώρα. Γνωρίζω άτομα που είναι στην κατάσταση που λες Συνάδελφε. Ούτε στην Εκάλη είμαι, ούτε στο Διόνυσο...και βεβαίως κινούμαι σε διάφορα μέρη...ένεκα δουλειάς και όχι μόνον...εδώ ζω εν ολίγοις... 

Δεν με κατάλαβες..δεν το έθεσα με την υλική του διάσταση, που είναι εξίσου κυρίαρχη με την φιλοσοφική.

Link to comment
Share on other sites

...Δεν μεταδίδω άλλο...

Γιατί πλέον η πατριδοκαπηλία έχει μεταφερθεί γεωγραφικά. Άσε που ξεκίνησαν και οι κουκούλες και με αναφέρουν συνεχώς...

 

Φιλάκια σε όλους καλό μνημόνιο να έχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες..δεν το έθεσα με την υλική του διάσταση, που είναι εξίσου κυρίαρχη με την φιλοσοφική.

Αχά οκ ! Δεν αντιλήφθηκα υπό ποία έννοια το έθεσες Συνάδελφε...και επαναλαμβάνω μία φιλοσοφική-πραγματική διάσταση από το #120

 

http://tinyurl.com/nu88aku

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που εσείς που δεν θέλετε βύσματα και τεράστιο δημόσιο....υποστηρίζετε ΝΔ. Ένας από τα κόμματα που τα στηρίζει και τα στήριζε για χρόνια όλα αυτά.

 

Καταλάβετε το. Τα κόμματα τύπου ΝΔ θεωρούν το κράτος κτίμα τους. Εφόσον έρθουν στην εξουσία θεωρούν ύψηστη σημασία να γεμίσουν το κράτος με δικούς τους για να τρέξει η διοίκηση. Μέχρι να φθαρεί τελείως το πράγμα από την σπατάλη και να έρθει κάποιος άλλος. Ο ΣΥΡΙΖΑ ακόμη είναι νεογέννητο κόμμα - μόρφωμα. Θα δείξει σε τι θα μετατραπεί.

 

Πάντως θέλω όλοι εσείς οι φιλελέδες να μου πείτε ποιο κόμμα θέλετε να εφαρμόσει φιλελεύθερα μέτρα. Το έχω πραγματική απορία. Η ΝΔ πότε υπήρξε φιλελεύθερο και μεταρρυθμιστικό κόμμα ? Ο μόνος που κάτι έκανε ήταν ο Σημίτης μεταξύ 1996  -  2000. Όλοι οι υπόλοιποι είναι τα χάλια τους τα μαύρα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανε κάποιες μεταρρυθμίσεις....κάποιες λέω. Δεν είπα να του στήσουμε άγαλμα. Και πάντα μιλάω συγκριτικά με άλλους. Σουλούπωσε τα οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

Σουλούπωσε τα οικονομικά.

 

Συνάδελφε "έσπρωξε" 20 τόνους χρυσού της ΤτΕ στο "limit down"...μήπως οι πλάκες που βρέθηκαν στο σπίτι της Αρετής Τσοχατζοπούλου ήταν από αυτό το deal...λέω εγώ τώρα...

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.