Μετάβαση στο περιεχόμενο

Bεβαίωση απογραφής από ΤΣΜΕΔΕ;


Paul_Mix

Recommended Posts

Δηλαδή το ίκα σου έδωσε;

 

Και η απαλλαγή σε τι χρειάζεται;

Μπορείς να μας πεις όλη την ιστορία;

 

 

ειμαι μέλος σε Ο.Ε. και η ΔΟΥ μου ζητησε απαλλαγή από τον ΟΑΕΕ,

για να παρω ομως απαλλαγη από τον ΟΑΕΕ, ο ΟΑΕΕ μεταξυ των εγγραφων που μου ζητησε ηταν και η απογραφη απο αλλον ασφαλιστικο φορεα.

Το ΤΣΜΕΔΕ δεν δινει απογραφη, για αυτο πηγα και ζητησα απογραφη απο το ΙΚΑ.

Ουσιαστικα ειναι ενα χαρτι που λεει οτι ειμαι νεος ασφαλισμενος. Βεβαια εχω τετοιο χαρτι και απο το ΤΣΜΕΔΕ, αλλα δεν υπαρχει λογικη με την γραφειοκρατια σε αυτη τη χωρα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ψάχνεις είναι η βεβαίωση ΒΑ02. ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΟΑΕΕ που βγαίνει online από το www.tsmede.gr (κάνεις login και από το μενού "Ασφαλισμένοι" επιλέγεις "Βεβαίωση μηχανικού για απαλλαγή από ΟΑΕΕ").

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα,

 

για την πρόσληψή μου σε εταιρεία ως μισθωτός εγγεγραμένος στο ΤΣΜΕΔΕ μου ζητήθηκε από το τμήμα ανθρωπίνου δυναμικού το εγγραφο που αναφέρω στον τίτλο. Ξέρετε αν υπάρχει κάτι τέτοιο; Πρώτη φορά το ακούω και υποθέτω ότι αρκεί μια βεβαίωση ασφαλισμένου όπως αυτή που δίνει το ΤΣΜΕΔΕ μέσω της ιστοσελίδας του. Έχει νόημα να πάω να ρωτήσω στα κεντρικά;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ανάλογο θέμα εδώ. Μην ανήγουμε άσκοπα ίδια θέματα πόσο μάλλον δε με τον ίδιο ακριβώς τίτλο. Κάνουμε αναζήτηση πρώτα.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.