Μετάβαση στο περιεχόμενο

αυθαιρεσία που δεν έχει γίνει ακόμα


castor_troy

Recommended Posts

καλημέρα, μια συγγενής μου θέλει να κάνει την παρακάτω αυθαιρεσία (κλείσιμο Η/Υ) στο 1ου ορόφου διαμέρισμα της. Μου ζήτησε να το τακτοποίησω με το νόμο για τα αυθαίρετα.

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με τον 4178 ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα:

1) γίνεται να μπει στο νόμο  η παράβαση αυτή παρόλο που δεν έχει γίνει ακόμα (ίσως με παλαιότερη ημερομηνία? αλλά πως αποδυκνύεται αυτό?)

2) μου ζήτησε να κάνω την διαδικασία πριν το χτίσει, αλλά γίνεται αυτό? δεν ζητάνε και φωτογραφίες που να δείχνουν την παράβαση?

3) θα πρέπει να ελέγξω και το υπόλοιπο διαμέρισμα για αυθαιρεσίες?

 

ευχαριστώ

 

 

21l8rux.jpg

Link to comment
Share on other sites

... θέλει να κάνει την παρακάτω αυθαιρεσία (κλείσιμο Η/Υ) στο 1ου ορόφου διαμέρισμα της. Μου ζήτησε να το τακτοποίησω με το νόμο για τα αυθαίρετα.

.

Να ξε θέλει πες της.

Δεν μπορεί να υπαχτεί στον 4178

Για όσες αυθαιρεσίες γίνουν μετα το 2011 το πρόστιμο είναι τσουχτερό.

Οπότε αν επιμένει ας φροντίζει να έχει  να πληρώσει σημαντικό πρόστιμο αυθαιρέτου και πρόστιμο διατήρησης κάθε χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

και για να ευθυμήσουμε λίγο , τώρα που το έγραψες και εδώ υπάρχουν και τεκμήρια αφού ως γνωστόν τα γραπτά μένουν Μάλλον το έκαψες κιόλας Αστειεύομαι φυσικά έτσι και αλλιώς είναι παράνομο όπως πολύ καλά έγραψαν οι συνάδελφοι και δεν ξέρω αν υπάρχει και εικόνα από το google map (φωτογραφία) που να φαίνεται πως είναι το 2011 

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι στεγασμένο από πάνω στην αεροφωτογραφία δεν θα υπάρχει διαφορά. Τα μέτρα είναι πάρα πολύ λίγα. 

Εγώ είμαι μηχανολόγος, και δεν θα μπορούσα να το κάνω και να ήθελα, αλλά σοβαρά μιλώντας δεν έχω γνωρίσει ακόμα μηχανικό που δεν θα το έκανε. 

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.