Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιλογή διπλόσυχνου Gps


Recommended Posts

Συνάδελφοι για το παρακάτω GPS τι γνώμη έχετε ? Πολύ δελεαστική τιμή, αλλά για τα υπόλοιπα δεν έχω καμμία πληροφόρηση.

 

ftp://ftp.jgc.gr/OFFER/GeomaxSYSTEM_02_11.pdf

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια χαρά είναι. Σαν leica είναι .... να μη πω το ίδιο σε άλλο χρώμα.

Αυτό είναι μόνο όμως για RTK. ΑΝ το θες και για STATIC θα πρέπει να επιβαρυνθείς και κάτι τις παραπάνω για αυτή τη λειτουργία.

Βέβαια Αλέξιε... 2 θεματάκια:

α) Το παρόν νήμα είναι για gps χειρός κι εσύ μιλάς για 2L σύστημα άρα είσαι off topic (θα γίνει μεταφορά στο ανάλογο θέμα σε λίγο)

β) Αφού δικαίωμα υπογραφής στο εξαρτημένο ....ΔΕΝ έχετε.... γιατί να ξοδευτείς????;)

Link to comment
Share on other sites

α. Το έχω δημοσιεύσει στο "επιλογή διπλόσυχνου gps", αλλά δεν έχει ανταποκριθεί κανείς.

β. Η ανάρτηση ήταν "μούφα" και ίσως έπεσες θύμα, αλλά αυτή είναι η αλήθεια όπως φάνηκε εκ του αποτελέσματος και του χρόνου !!!!!!! Αλλά τέλος πάντων ας μη ξανακάνουμε αυτή τη συζήτηση, νομίζω την έχουμε εξαντλήσει.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο, θα βάλουμε μια άνω τελεία προς το παρόν και όταν γίνει επίσημη θα την ανοίξουμε ξανά τη κουβέντα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχει δουλεψει κανεις με stonex s9 gnss. φαίνεται αντίστοιχο του r8 και διαφημίζουν ότι φοράει την πλακέτα της trimble. το θεμα ειναι κατα ποσο ειναι αξιόπιστο. τα όσα αρνητικα εχω διαβασει ειναι μονο στα παρελκόμενα. να σημειώσω ότι αυτός που τα προμηθεύει έχει στησει και δικό του δίκτυο, οπότε δεν χρειάζεσαι αυστηρα hepos με τα όσα προβληματα έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω δουλέψει με το s9 της stonex,(έναν δέκτη),αν εξαιρέσουμε τα παρελκόμενα τα οποία δεν έχουν την ποιότητας των μη κινέζικων προιόντων είναι εξαιρετικό.Ο σταθμός αναφοράς του κατασκευαστή όπως και η υποστήριξη στα Ιωάννινα τουλάχιστον όπου δουλεύω είναι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Τι γνώμη έχετε για το R8 της Trimble; Είναι αξιόπιστο για χάραξη σημείων με ανοιχτό πεδίο; Είναι αξιόπιστο για RTK ή και για STATIC; Από τιμή τι λεέι; Οποιοδήποτε σχόλιο ευπρόσδεκτο.

Εάν έχετε κάτι και για το Promark 800 θα ήθελα να το ακούσω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι και τόσο αντικειμενικός καθόσον δουλεύω με το συγκεκριμένο μοντέλο. Προσωπική (μη αντικειμενική γνώμη) είναι το καλύτερο.

Είναι από τους καλύτερους δέκτες αν όχι ο καλύτερος (υποκειμενική γνώμη καθαρά) και από ταχύτητα και ακρίβεια και κάτω από αντίξοες συνθήκες αλλά και πιο ακριβός από τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.