Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ψηφιστε ,δεν μπορω να αποφασισω


ΗΜΜΥ VS ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ  

17 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Που θα εχει κανεις καλυτερες προοπτικες και καλυτερη αποκατασταση

    • ΗΜΜΥ
    • ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ


Recommended Posts

Που θα εχει κανεις καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση και προοπτικες ?Ειμαι μεταξυ ΗΜΜΥ και Οικονομικο και εβαλα και ψηφορορια ψηφιστε  γιατι δεν μπορω να αποφασισω!

  • Upvote 7
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 35
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δε γινεται να βαλεις το μελλον σου σε δημοψηφισμα.

Αν εισαι τοσο απεγνωσμενος, υπαρχουν ειδικοι επαγγελματικου προσανατιλισμου που θα σε κατευθυνουν σωστα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Για αγρότης το έχεις σκεφτεί?

Αν βάλεις κάτω πόσα θα ξοδέψεις σε σπουδές για ένα αβέβαιο μέλλον, επένδυσε από τώρα αυτά τα χρήματα σε κάτι πιο παραγωγικό.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν υπάρχει λόγος να "κατηγορούμε" έναν νέο...

Το παληκάρι απλά θέλει να μάθει από την αγορά εργασίας (από αυτούς που ασχολούνται με αυτό που ζητά) κάποιες πληροφορίες αναφορικά με την παρούσα κατάσταση που επικρατεί αλλά και το μέλλον κάποιων επαγγελματικών κλάδων ....

 

Το ίδιο δεν κάναμε κι εμείς μεταξύ φίλων στο λύκειο ...  γνώμες δεν "μαζεύμαμε" ? πριν την μας κατακλίσει το internet ...

Δεν είναι δημοψήφισμα αυτό που κάνει ο φίλος ... και σαφώς υπάρχουν ΚΑΙ ειδικοί που θα τον βοηθήσουν στις όποιες επιλογές του.

 

Τέλος ...συγχωρέστε την άγνοιά μου .... αλλά τι πράμα είναι το ΗΜΜΥ ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό που ζητάει δεν μπορεί να απαντηθεί. διότι αφενός μεν δεν είμαστε στο 1970, και αφετέρου οι "σιγουράντζες" στέρεψαν.

Επί πλέον, το θέτει με εντελώς λάθος τρόπο, αντί να ζητάει την άποψή μας.

άκου να ψηφίζουμε για να διαλέξει επάγγελμα....

Edited by tetris
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν υπάρχει λόγος να "κατηγορούμε" έναν νέο...

Το παληκάρι απλά θέλει να μάθει από την αγορά εργασίας (από αυτούς που ασχολούνται με αυτό που ζητά) κάποιες πληροφορίες αναφορικά με την παρούσα κατάσταση που επικρατεί αλλά και το μέλλον κάποιων επαγγελματικών κλάδων ....

 

Το ίδιο δεν κάναμε κι εμείς μεταξύ φίλων στο λύκειο ... γνώμες δεν "μαζεύμαμε" ? πριν την μας κατακλίσει το internet ...

Δεν είναι δημοψήφισμα αυτό που κάνει ο φίλος ... και σαφώς υπάρχουν ΚΑΙ ειδικοί που θα τον βοηθήσουν στις όποιες επιλογές του.

 

Τέλος ...συγχωρέστε την άγνοιά μου .... αλλά τι πράμα είναι το ΗΜΜΥ ?

ΗΜΜΥ= ηλεκτρονικός μηχανικός & μηχανικός υπολογιστών

 

Όσο για το φίλο που ρωτάει, εγώ στη θέση σου θα έφευγα για έξω. Βρες μια σοβαρή χώρα και έλα εδώ μόνο για διακοπές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα tetris ...

Η σωστή "θέση" για 'μένα είναι το (2) και όχι το (1) ... γιατί στο (2) ουσιαστικά θέλει να μάθει σχετικά με δύο επαγγελματικές προοπτικές...

Εχει νόημα όμως νόημα να τον κατακρίνουμε ... αντί να του προτίνουμε ?

Και βλέπω ότι το παληκάρι έχει φάει 6 κόκκινα και έχουν πει τη γνώμη τους τρεις πιθνανοί "δράστες" :???:

 

Τελικά τι είναι αυτό το "είδος" ΗΜΜΥ ? (edit: μάλλον γράφαμε μαζί, όπότε απαντήθηκε)

post-2272-0-14430500-1453532521_thumb.jpg

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

ΗΜΜΥ= ηλεκτρονικός μηχανικός & μηχανικός υπολογιστών

 

Όσο για το φίλο που ρωτάει, εγώ στη θέση σου θα έφευγα για έξω. Βρες μια σοβαρή χώρα και έλα εδώ μόνο για διακοπές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Είναι δυνατόν να λέμε στο νέο να φύγει από την πατρίδα του ? Τόσο απαξίωση της πατρίδας μας που έχυσαν αίμα και ιδρώτα οι παππούδες μας να την ιδρύσουν και πριν κλείσουμε 200 χρόνια τι λέμε ? Να φύγουν οι νέοι της ? Οχι εγώ θα του πω να κάνει αυτό που αγαπά Αυτό που θα το έκανε και τσάμπα αν είχε την δυνατότητα Αυτό που θα μπορούσε να περάσει ένα 24 ωρο , χωρίς να τον κάνει να βαρεθεί ακόμα και να κουραστεί σωματικά ή ψυχικά Αυτό φίλε μου δεν θα στο πει κανένα δημοψήφισμα 

Link to comment
Share on other sites

Που θα εχει κανεις καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση και προοπτικες ?Ειμαι μεταξυ ΗΜΜΥ και Οικονομικο και εβαλα και ψηφορορια ψηφιστε  γιατι δεν μπορω να αποφασισω!

 

 νταξ'.....  λαθος εκφραση

 

θα μπορουσε να πει "ποιά η γνωμη σας"...  εσεις οι πιο μεγαλοι που κατεχετε την αγορα..ή κατι τετοιο

 

δεν ειναι λογος για αρνητικες

 

[τωρα εχει μειον 3,  αντι -4]...........

 

υγ

δεν μπορω να συμβουλευσω...δξ το αντικειμενο...

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Ναι για την αγορα θα ηθελα αποψεις καθως και την εμπειρια σας.Σαν αντικειμενα μαρεσουν και τα δυο, και τα οικονομικα πολυ αλλα και η ηλεκτρολογων. Δηλαδη οσοι πιστευετε οτι ο ηλεκτρολογος μηχανικος εχει καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση που το στηριζετε?Επειδη εγω ακουω και διαβαζω παρα πολυ τα αντιθετα.Μηπως εννοειτε στο εξωτερικο η οντως ο μηχανικος εχει ευκαιριες στην ελλαδα?Τι ισχυει?Επειδη ο μηχανικος σαρωνει δηλαδη στη ψηφοφορια.Ευχαριστω

Edited by Andreas Konstantinou
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.