Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συζητείται η παράταση της προθεσμίας καταβολής ασφαλιστικών εισφορών ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ


GRTOPO

Recommended Posts

αν και έχω πληρώσει προ 31/12/2015

θαπρεπε η παράταση να ήταν μέχρι το ΠΑΣΧΑ

 

 

από εκλογές και μετά  και ειδικά με το νεο έτος    έχει γίνει στάση πληρωμών από ιδιωτες....με το σταγονόμετρο

τα ΑΠΛΗΡΩΤΑ  όλο ανεβαίνουν   όπως λεει και ο  συνάδελφος dialexio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην συνεδρίαση του ΤΣΜΕΔΕ σήμερα υπάρχει άραγε κάποιος να στηρίξει θετικά το αίτημα για παράταση? Ή  το έβαλαν τυπικά επειδή το ζήτησε το ΤΕΕ?!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δώσουν παράταση απλά θα είναι για όσους δεν θα πλήρωναν σήμερα έτσι και αλλιώς. Αν ήθελαν να βοηθήσουν το σύνολο των μηχανικών δεν θα περίμεναν να τη δώσουν λίγο πριν κλεισουν οι τράπεζες.

Link to comment
Share on other sites

Αν δώσουν παράταση απλά θα είναι για όσους δεν θα πλήρωναν σήμερα έτσι και αλλιώς. Αν ήθελαν να βοηθήσουν το σύνολο των μηχανικών δεν θα περίμεναν να τη δώσουν λίγο πριν κλεισουν οι τράπεζες.

Το μόνο που τους νοιάζει είναι ο σύγχρονος "Θεός"...το χρήμα! Αν τους ενδιέφερε ο άνθρωπος-μηχανικός...μάλλον θα μείωναν τις εισφορές!

 

Απο εμένα πάντως σήμερα δεν θα πάρουν χρήματα...οπότε ας σκεφτούν και πόσοι άλλοι δεν μπορέσουν σήμερα να τα δώσουν και να λάβουν μια λογική απόφαση!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εστειλα τον πατέρα μου να πληρώσει με την κάρτα μου, μου έβγαλαν την Παναγία και καλα δεν τους έκανε η εξουσιοδότηση έπρεπε να στείλω mail με πόσες δόσεις θελω αριθμό κάρτας κτλ μαλακιες απο τη μέση του πουθενά που ειμαι... Και αυτο για να πάρουν τα λεφτα εξυπηρέτηση μηδέν.. Για παράταση ούτε λόγος θα παει απόγευμα και ο τζόγος συνεχίζεται..
Με βαριά καρδιά το πληρωσα αλλα *******************************************************


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εστειλα τον πατέρα μου να πληρώσει με την κάρτα μου, μου έβγαλαν την Παναγία και καλα δεν τους έκανε η εξουσιοδότηση έπρεπε να στείλω mail με πόσες δόσεις θελω αριθμό κάρτας κτλ μαλακιες απο τη μέση του πουθενά που ειμαι... Και αυτο για να πάρουν τα λεφτα εξυπηρέτηση μηδέν.. Για παράταση ούτε λόγος θα παει απόγευμα και ο τζόγος συνεχίζεται..

Με βαριά καρδιά το πληρωσα αλλα ************************************************

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Προφανώς περιμένουν να πληρώσουν όσοι μπορούνε οριακά (έστω και με δανεικά ή τεράστιο κόπο) και μετά να δούνε πόσοι έμειναν που δεν πλήρωσαν για να αποφασίσουν αν θα δώσουν παράταση....Δυστυχώς ελπίζω να είναι πολλοί αυτοί που δεν θα μπορέσουν ούτε σήμερα να πληρώσουν για να δωθεί τελικά η μαμημένη παράταση...έστω και για άλλο ένα μήνα..

 

Υ.Γ: Ευτυχώς έφτιαξε ο καιρός και δεν καίμε πετρέλαιο!

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώσουμε μέσω e banking Εθνικής ή Alpha στις 18:00 π.χ το απόγευμα θα θεωρηθεί εμπρόθεσμη η πληρωμή?Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

"Στη σημερινή συνεδρίαση της Δ.Ε. του Τομέα Μηχανικών & Ε.Δ.Ε., θα συζητηθεί το θέμα της μετάθεσης της καταληκτικής ημερομηνίας πληρωμής των ασφαλιστικών εισφορών του Β' Εξαμήνου 2015  (προηγ. λήξη: 15/02//2016)


(Τελ. ενημέρωση 15/02/2016 11:35)"


 


 


Από την ανακοίνωση καταλαβαίνω ότι έχει αποφασιστεί η μετάθεση της καταληκτικής ημερομηνίας καθώς η ίδια η ανακοίνωση αναφέρει  (προγ. λήξη: 15/2/2016). 


Link to comment
Share on other sites

Προφανώς περιμένουν να πληρώσουν όσοι μπορούνε οριακά (έστω και με δανεικά ή τεράστιο κόπο) και μετά να δούνε πόσοι έμειναν που δεν πλήρωσαν για να αποφασίσουν αν θα δώσουν παράταση....Δυστυχώς ελπίζω να είναι πολλοί αυτοί που δεν θα μπορέσουν ούτε σήμερα να πληρώσουν για να δωθεί τελικά η μαμημένη παράταση...έστω και για άλλο ένα μήνα..

 

Υ.Γ: Ευτυχώς έφτιαξε ο καιρός και δεν καίμε πετρέλαιο!

Πολύ πιθανό αυτό το σενάριο... Βέβαια τότε μιλάμε απλά για σαδιστές και συνεπώς αυτό κάνει εμάς που τους πληρώνουμε μαζοχιστές... Στο ίδιο θέμα, γνωρίζει κανείς αν εν τέλει δεν δοθεί παράταση, αν μπορούμε να πληρώσουμε μέσω web banking φίλου-γνωστού-συγγενή το ειδοποιητήριο ή πρέπει ο λογαριασμός να ανήκει σε μας; Συγνώμη αν έχει συζητηθεί ξανά αυτό το θέμα, αλλά δεν έχω χρόνο να το ψάξω..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.