Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φουσκώματα σε ταβάνι μετά από στοκάρισμα και βάψιμο


angel30

Recommended Posts

Δε θα σας πιάνει το μάτι.

Αυτό είναι το λιγότερο, το θέμα είναι να μη ξαναφουσκώσουν και έρθει το ταβάνι κάτω και τραυματιστούμε ή σκοτωθούμε.... Γιατί κακά τα ψέματα είναι σοβαρό αυτό το πράγμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

είναι βασικό να βρεθεί τόσο η παθολογία όσο και η έκταση του προβλήματος όσο είναι καιρός. Αν γίνει κάτι λάθος σήμερα, την επόμενη φορά τα πράγματα θα είναι πολύ χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πέφτουν έτσι εύκολα τα ταβάνια.

Δείτε έναν μηχανικό που να έχει εμπειρία σε θέματα για να ξέρει τα υλικά και την διαδικασία και όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη, πήρα τηλέφωνο 2, ο ένας μου λέει αυτή είναι η διαδικασία απλά ήθελε παραπάνω τρίψιμο και ο άλλος να ψάξω μόνη μου στο ιντερνετ να βρω επισκευή οξειδωμένου υλικού και να τα βρω μόνη μου λες και εγώ είμαι μηχανικός.... Τι να πω..... Βοήθεια μηδέν....

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο που θα πρεπει καταρχην να κανετε ειναι να μην αγχωνεστε τοσο. 

Ο μηχανικος θα πρεπει να δει την κατασταση επι τοπου και στη συνεχεια να συμβουλεψει

( παρουσια και του μαστορα κατα προτιμηση ).

 

Σιγουρα η ολη διαδικασια θα παρει καποιο χρονο ( θελω να πω οτι δεν θα λυθει το θεμα μεσα σε 1-2 ημερες)

 

Φοβος για την σωματικη σας ακεραιότητα κατα πασα πιθανοτητα δεν υπαρχει. Το προβλημα πιθανοτατα ειναι 

πιο πολυ αισθητικό.

Link to comment
Share on other sites

Ροδόπουλε είσαι υπερβολικός στο συγκεκριμένο...

 

Εντάξει δεν πέρασε καλά τις κόλλες. Αν θες σοβάντισμα...φέρε σοβατζή και πάλι δεν είσαι σίγουρος.

 

Τα σίδερα δεν έχουν σχέση πιστεύω με το αποτέλεσμα. Θέλανε τελείως άλλη αντιμετώπιση. Όχι μίνιο και όχι κόλλα πάνω. Υπάρχουν ειδικά υλικά για επισκευή σκουριασμένου σιδηροπλισμού.

Link to comment
Share on other sites

Ροδόπουλε είσαι υπερβολικός στο συγκεκριμένο...

 

Εντάξει δεν πέρασε καλά τις κόλλες. Αν θες σοβάντισμα...φέρε σοβατζή και πάλι δεν είσαι σίγουρος.

 

Τα σίδερα δεν έχουν σχέση πιστεύω με το αποτέλεσμα. Θέλανε τελείως άλλη αντιμετώπιση. Όχι μίνιο και όχι κόλλα πάνω. Υπάρχουν ειδικά υλικά για επισκευή σκουριασμένου σιδηροπλισμού.

 

είπα τίποτα διαφορετικό? 

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς το καταλαβαίνει ο μηχανικός αλλιώς ο ιδιώτης.

Προφανώς και δε θα πούμε στον ιδιώτη μέσα από ένα φόρουμ βάλε ινοπλισμενο τσιμεντοειδες γιατί δε θα καταλάβει.

Αλλά καλο είναι να μην αφήνουμε να αιωρείται και η υπερβολή.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους δεν θέλω να τσακώνεστε, για όνομα του Θεού, χαίρομαι που δεν υπάρχει σωματικός κίνδυνος. Ο μπογιατζής ήρθε μόλις τώρα μας είπε ότι δεν είχε οδηγούς και ότι θα το φτιάξει, με κάποιο πήχη, τώρα πως ακριβώς δεν πολυκατάλαβα!!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!! Στα δωμάτια είπε ότι έχει οδηγούς!!!! Η παρετίνα γράφει πάνω στο τσουβάλι, ακρυλικός τσιμεντοειδής στόκος σπατουλαρίσματος, δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο!!!! Το ινοπλισμενο τσιμεντοειδες τι είναι? Να ζητήσω να αγοράσει αυτό? Θα το βάλει στη θέση της κόλλας πλακιδίων και να παραλείψει την κόλλα???

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους δεν θέλω να τσακώνεστε, για όνομα του Θεού, χαίρομαι που δεν υπάρχει σωματικός κίνδυνος. Ο μπογιατζής ήρθε μόλις τώρα μας είπε ότι δεν είχε οδηγούς και ότι θα το φτιάξει, με κάποιο πήχη, τώρα πως ακριβώς δεν πολυκατάλαβα!!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!! Στα δωμάτια είπε ότι έχει οδηγούς!!!! Η παρετίνα γράφει πάνω στο τσουβάλι, ακρυλικός τσιμεντοειδής στόκος σπατουλαρίσματος, δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο!!!! Το ινοπλισμενο τσιμεντοειδες τι είναι? Να ζητήσω να αγοράσει αυτό? Θα το βάλει στη θέση της κόλλας πλακιδίων και να παραλείψει την κόλλα???

 

να πας σε μηχανικό. Μην ξεχνάς οτι υπάρχουν και απο πάνω σίδερα που πιθανότατα να είναι σε χειρότερη κατάσταση. Θα πρέπει να ελέγξει του κόμβους. Αν οι κόμβοι έχουν οξειδωθεί τότε αρχίζουν τα γλέντια, θα πρέπει να γίνει έλεγχος της μόνωσης να δει αν συμπυκνώνει, αν υπάρχουν αστοχίες, κακοτεχνίες, κλπ. Θα πρέπει να μετρήσει την αλκαλικότητα του σκυροδέματος και να δει αν υπάρχουν χλωριόντα, θα πρέπει να δει αν υπάρχει εγκάρσια αστοχία της πλάκας, κλπ. Είναι αρκετά τα πράγματα που πρέπει να ελεγχθούν πριν φτάσουμε στις λύσεις. Γενικά είναι ενα τυπικός μπούσουλας αλλα πρέπει να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.