Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νεοι δασικοι χαρτες


dimitris GM

Recommended Posts

Νομίζω κάπου διάβασα οτι ο φάκελος μπορεί να πάει και ταχυδρομικά, άρα με σφραγίδα Ελτα ακόμη και της Πέμπτης 27/7.

 

Μπορεί όμως να φύγει ο φάκελος πριν φανεί η πληρωμή παραβολου στο σύστημα;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση: κάνω αντίρρηση για κληροτεμάχιο συγγενή - εκτάσεις εκατέρωθεν επαρχιακής οδού που βγήκαν δασικές (τμήμα του κλήρου - όχι όλος). όμως, εκτός από τις εκτάσεις εσωτερικά, πράσινη βγαίνει και μια λωρίδα κατά μήκος του προσώπου - εντός της ζώνης απαλλοτρίωσης επαρχιακής οδού που διανοίχτηκε 10ετία 1970 στην Κασσάνδρα. Πρακτικά δηλαδή βγαίνει το μεγαλύτερο τμήμα της ζώνης απαλλοτρίωσης. 

Σκεφτόμενος σαν μηχανικός και όχι δασολόγος και γνωρίζοντας λίγα από το μπάχαλο του Κτηματολογίου, είπα να κάνω χωριστά και για τη ζώνη αυτή, για να διασφαλιστώ ότι αύριο δε θα χρειαστεί να αποδείξω πχ με δικαστήριο (!) ότι έχω προσωπο.

Μιλώντας όμως με την αρμόδια διευθυνση δασών αφού στο δασαρχείο δεν ήξεραν, μου είπαν ότι α) και ξεκάθαρο έννομο συμφέρον δε στοιχειοθετώ, και β) δεν υπάρχει λόγος να την κάνω αφού το ότι βγαίνει πράσινο δεν αλλάζει το χαρακτήρα του ως δρόμο (ζώνη απαλλοτρίωσης) άρα δε χάνω πρόσωπο. προφορικά φυσικά τα παραπάνω.

Καμία άποψη?

Edited by sarcs
Link to comment
Share on other sites

Το όριο της οδού σύμφωνα με το ΠΔ 209/98 είναι το όριο απαλλοτρίωσης. Άρα πρόσωπο το γεωτεμάχιο έχει επί του ορίου απαλλοτρίωσης. Η άσκηση αντίρρησης επί του περιεχόμενου του δασικού χάρτη δεν σχετίζεται με αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ενδέχεται να υπάρχει μεγάλη κινητικότητα στην ιστοσελίδα, αφού πάρα πολλοί, ειδικά μετά τις ενημερώσεις προς τους παραγωγούς από τις κατά τόπους ενώσεις, έχουν σπεύσει την τελευταία στιγμή για άσκηση αντιρρήσεων.

Αν εννοείς ότι δεν φαίνεται το περίγραμμα γηπέδου που ανεβάζεις, αυτό μπορεί να είναι για άλλους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

To περίγραμμα φαίνεται, απλά κολλάει και δεν φορτώνει πάντα το υπόβαθρο.

Ιδίως δεν μπορώ με τίποτα να εκτυπώσω το χάρτη με το επιλεγμένο περίγραμμα.

 

Κοντεύει να μου στρίψει.

Link to comment
Share on other sites

Oχι ΔΕΝ μπορεί. Εκεί είναι το θέμα, ότι πρέπει το παραβολο να έχει περαστεί στο σύστημα!

 

Με online πληρωμή κερδίζουμε τίποτα από χρόνο ή πάλι Τρίτη το αργότερο πρέπει να γίνει η πληρωμή;

Edited by Meremeti
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.