Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατατέθηκε το ν/σ της ΕΕΤΕΜ για τα επαγγελματικά δικαιώματα των Μηχανικών ΤΕΙ στο Υπουργείο Παιδείας


Engineer

Recommended Posts

Από τα ΑΤΕΙ στο Μπαλτομάστερ και ξανά μανα από την αρχή.

 

Η Θάτσερ στο ΗΒ τελείωσε τα Pοlytechnics εξισώνοντάς τα 100% με τα πανεπιστήμια...

 

Κι εδώ συζητάει ο κ. Σάκης της ΕΕΤΕΜ με τον κ. Αρίστο του ΤΕΕ εν μέσω επιτροπών και λοιπών φαρισαίων για τα τσιφλίκια τους.

 

Νομίζω πως το έθεσες ακριβώς στη σωστή του διάσταση! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από τα ΑΤΕΙ στο Μπαλτομάστερ και ξανά μανα από την αρχή.

 

Η Θάτσερ στο ΗΒ τελείωσε τα Pοlytechnics εξισώνοντάς τα 100% με τα πανεπιστήμια...

 

Κι εδώ συζητάει ο κ. Σάκης της ΕΕΤΕΜ με τον κ. Αρίστο του ΤΕΕ εν μέσω επιτροπών και λοιπών φαρισαίων για τα τσιφλίκια τους.

Άψογος φίλε dio

Link to comment
Share on other sites

Προεκλογικό έκτρωμα κακέκτυπο του αντιστοίχου του ΤΕΕ, χωρίς τεκμηρίωση και αξιοπρεπή επεξεργασία. Δίνει έρεισμα στο Υπουργείο να το βάλει στο κάλαθο των αχρήστων. Η επίσημη ανακοίνωση της ΕΕΤΕΜ παραπέμπει σε δελτίο τύπου Β. Κορέας.

Edited by Alexios
Link to comment
Share on other sites

αυτή η ΕΕΤΕΜ είανι μια αηδία.

 

Αν άκουγες πως μου μίλησαν σήμερα στο τηλέφωνο για κάτι βεβαιώσεις που θέλω. 

 

Χωρια που θέλουν 10ε για βεβαίωση πειθαρχικου για δημόσια έργα + 10ε για την ίδια βεβαίωση, που αντί για έργα αναφέρει "πολεοδομία".

 

Αλλά πόσο βρίσιμο να ρίξω απ'το τηλέφωνο, αλλα χάρη όταν είσαι απο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

αυτή η ΕΕΤΕΜ είανι μια αηδία.

 

Αν άκουγες πως μου μίλησαν σήμερα στο τηλέφωνο για κάτι βεβαιώσεις που θέλω. 

 

Χωρια που θέλουν 10ε για βεβαίωση πειθαρχικου για δημόσια έργα + 10ε για την ίδια βεβαίωση, που αντί για έργα αναφέρει "πολεοδομία".

 

Αλλά πόσο βρίσιμο να ρίξω απ'το τηλέφωνο, αλλα χάρη όταν είσαι απο κοντά.

Εγώ τους βρίζω τακτικά όταν πάω να πληρώσω το 25αρι χαράτσι για τις Υ.Δ.Ε ... Δεν έχουν ιδέα .. Πέραν του ότι μου κάνανε μια φορά τύπου παρατήρηση γιατι μπαίνω σε Υ/Σ για συντήρηση...

Γέλαγα κανα μισάωρο μόνος μου :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ως απαισιόδοξος δεν πιστεύω οτι θα γίνει τίποτα. Η ΕΕΤΕΜ μπορεί να καταθέτει οτι θέλει, άλλοι όμως αποφασίζουν. Για μένα η σωστότερη λύση είναι ενιαίο επιμελητήριο για όλα τα τεχνικά επαγγέλματα που προκύπτουν από όλες τις εκπαιδευτικές βαθμίδες, εμπειροτέχνες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ως απαισιόδοξος δεν πιστεύω οτι θα γίνει τίποτα. Η ΕΕΤΕΜ μπορεί να καταθέτει οτι θέλει, άλλοι όμως αποφασίζουν. Για μένα η σωστότερη λύση είναι ενιαίο επιμελητήριο για όλα τα τεχνικά επαγγέλματα που προκύπτουν από όλες τις εκπαιδευτικές βαθμίδες, εμπειροτέχνες κτλ.

Ενιαίο επιμελητήριο πρέπει να γίνει όπως πηγανε να κάνουν και  η συντεχνία δεν θέλει.  Μόνο που πλέον οι περισσότεροι διπλωματούχοι είναι με το μέρος μας, πέρα απο μερικά κολλημένα μυαλά..

Link to comment
Share on other sites

... Η επίσημη ανακοίνωση της ΕΕΤΕΜ παραπέμπει σε δελτίο τύπου Β. Κορέας.

Αυτό θα ήταν too good to be true.

Η επίσημη ανακοίνωση της ΕΕΤΕΜ παραπέμπει σε δελτίο τύπου της ΕΕΤΕΜ.

 

Ενιαίο επιμελητήριο πρέπει να γίνει όπως πηγανε ...

Γιατί ενιαίο? γιατί πρέπει?

 

 

... Μόνο που πλέον οι περισσότεροι διπλωματούχοι είναι με το μέρος μας, πέρα απο μερικά κολλημένα μυαλά..

Αμφιβάλλω. POLL για σιγουριά.

TEaway (ΤΕ και away) - TEion (TE και join) - TExit (να τελειώνουμε με δαύτους)

Edited by AMHxaNos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήταν too good to be true.

Η επίσημη ανακοίνωση της ΕΕΤΕΜ παραπέμπει σε δελτίο τύπου της ΕΕΤΕΜ.

 

Γιατί ενιαίο? γιατί πρέπει?

 

 

Αμφιβάλλω. POLL για σιγουριά.

TEaway (ΤΕ και away) - TEion (TE και join) - TExit (να τελειώνουμε με δαύτους)

Χαχα λες? Δεν ξέρω μεγάλα μυαλά συνάδερφοι μηχανικοί ΠΕ και με στηρίξανε και μου δώσανε δουλεια.. Αλλα ίσως ειναι λίγοι και έχεις δίκιο.. Γιατι Να έχουμε 2 επιμελητήρια για 1 bachelor? βέβαια έχεις δίκιο αν συνεχίσει το ΤΕΕ να πετάει χαρταετό..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει πολύ καιρό που έχει συνταχθεί και δόθηκε στην Αναγνωστοπούλου για συζήτηση και είχε υποσχεθεί ότι το περασμένο Αύγουστο θα το έφερνε στην βουλή αλλά πάπαλα  τώρα πιθανόν να κατατέθηκε επίσημα αλλα αν δε έρθει στην Βουλή.....μην τρέφεται μεγάλες ελπίδες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.