Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ημερομηνία εκπόνησης 1ου ΠΕΑ Εξοικονομω ΙΙ


Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.

 

Επειδή αύριο ανοίγουν οι αιτήσεις για κεντρική Μακεδονία (θεωρητικά πάντα), το 1ο ΠΕΑ πρέπει να το έχουμε ήδη έτοιμο για ανέβασμα;

 

Ή αυτό θα ανέβει σε 2η φάση εφόσον γίνει αρχικός έλεγχος για την επιλεξιμότητα; Ευχαριστώ.

Έχω την εντύπωση ότι θα ζητηθεί μόνο ο αριθμός του και ο έλεγχος θα γίνει μέσω του buildingcert

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα καινούριο κανονικά και υπέβαλλε το. Εννοείται πρέπει να υπάρχει πεα σε ισχύ που να έχει κατηγοριοποιησει το ακίνητο σε Δ και κάτω όπως επίσης και σενάριο παρεμβάσεων που να πληρεί τα κριτήρια ένταξης για να υποβληθεί αίτηση στο Εξοικονομώ.

Το παλιό πεα όταν ανακληθεί θα παραμείνει ένα άκυρο πεα σε εκκρεμότητα.

Αμοιβή βάζεις την ίδια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα καινούριο κανονικά και υπέβαλλε το. Εννοείται πρέπει να υπάρχει πεα σε ισχύ που να έχει κατηγοριοποιησει το ακίνητο σε Δ και κάτω όπως επίσης και σενάριο παρεμβάσεων που να πληρεί τα κριτήρια ένταξης για να υποβληθεί αίτηση στο Εξοικονομώ.

Το παλιό πεα όταν ανακληθεί θα παραμείνει ένα άκυρο πεα σε εκκρεμότητα.

Αμοιβή βάζεις την ίδια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ ξέχασα μία παρέμβαση στο πεα που έχω εκδώσει...

Σκέφτηκα ακριβώς το ίδιο αλλά αν διαβάσεις τι λέει για την ανάκληση ,σημειώνει ότι για να ολοκληρωθεί η διαδικασία ανάκλησης πρέπει να εκδωθεί αυτό που θα σου δώσουν.

Δεν ξέρω τι να κάνω γιατί ανάκληση δεν προλαβαίνω (Ξεκινάει ''υποτίθεται'' αύριο για εμάς)...

Καμιά ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ξέχασα μία παρέμβαση στο πεα που έχω εκδώσει...

Σκέφτηκα ακριβώς το ίδιο αλλά αν διαβάσεις τι λέει για την ανάκληση ,σημειώνει ότι για να ολοκληρωθεί η διαδικασία ανάκλησης πρέπει να εκδωθεί αυτό που θα σου δώσουν.

Δεν ξέρω τι να κάνω γιατί ανάκληση δεν προλαβαίνω (Ξεκινάει ''υποτίθεται'' αύριο για εμάς)...

Καμιά ιδέα...

Δεν σε καταλαβαίνω. Χρόνος δεν υπάρχει. Το Εξοικονομώ το εκτελείς με το εν ισχύ τελευταίο πεα που θα εκδόσεις.

Όταν και αν ανακληθεί το άλλο αν θέλεις το υποβάλλεις. Δε βλέπω να σε υποχρεώνει κανένας και το ξέρεις.

Αλλά και έστω να σε υποχρέωνε κάποιος να το υποβάλλεις, το εκδίδεις αλλά ο αριθμός του (πρωτόκολλο) είναι άσχετο με αυτό που θα δηλωθεί στο έντυπο παρεμβάσεων και στο πρόγραμμα Εξοικονομώ.

Γιατί πνιγεστε;

 

Καταλαβαίνω ότι θα είχες δέσμευση με την ανάκληση του πεα και την ολοκλήρωση του εφόσον είχες ήδη δηλώσει το συγκεκριμένο πεα στο πρόγραμμα Εξοικονομώ. (πχ αν στη διάρκεια του προγράμματος θέλεις να κάνεις αλλαγές στο σενάριο). Όμως αύριο ξεκινάει το πρόγραμμα. Δεν υπέβαλλες τίποτα ακόμα. Έχεις ελευθερία κινήσεων

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

 

Αμοιβή βάζεις την ίδια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδη βάζω την ιδια αμοιβη πρίν 3 χρονια όταν είχε εκδοθει τοι πεα,  με τον ιδιο α.α. τεε τοτε και δεν ξαναπληρώνομαι ως 1ο πεα εξοικονομω?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βάζω την ιδια αμοιβη πρίν 3 χρονια όταν είχε εκδοθει τοι πεα, με τον ιδιο α.α. τεε τοτε και δεν ξαναπληρώνομαι ως 1ο πεα εξοικονομω?

Γιατί πριν 3 χρόνια σε πλήρωσε για να κάνεις Εξοικονομώ 2;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  ανάκληση κάνω πεα που βγηκε για μίσθωση πρίν τρία χρόνια. Μπορώ να το ξαναπληρωθώ ώς 1ο ΠΕΑ εξοικονομώ ΙΙ?

Link to comment
Share on other sites

ναι.

Το κάνεις άλλωστε στο νέο ΚΕΝΑΚ.

Το εκδίδεις με άλλα στοιχεία.

Το εκδίδεις σήμερα. Όχι πριν 3 χρόνια. Με ότι έκανε ενδιάμεσα. (Εάν δεν έκανε ξαναελέγχεις τι συμβαίνει παρ' όλα αυτά).

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτης της άποψης είμαι ότι μπορεί να πληρωθεί. Ουσιαστικά είναι πάλι από την αρχη (εξώφυλλα, νέα υπερδιαστασιολόγηση κλπ) , χωρια ότι θα του συμπληρώσεις και έντυπο παρεμβάσεων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.