Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θερμομόνωση δώματος


bilis.kontogiorg

Recommended Posts

Ναι θα έχετε. Το καλύτερο που μπορείτε να κάνετε είναι να συμβουλευτείτε μηχανικό που ασχολείται με μονώσεις στην περιοχή σας.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά ήθελε 4 χιλιάρικα κάτι που να μπορώ να το κάνω μόνος κ να είναι σωστή δουλειά?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω πως μια απλη ερωτηση την εκλαβατε ως ειρωνια.

 

Οποτε καλυτερα να μην συνεχισω και θεωρηθει παλι οτι ειρωνευομαι....

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς. Εκτός και αν θέλετε κα συνεχίσετε να πετάτε τα λεφτά σας και να καταστρέφετε την πλάκα σας, όπως κάνατε και πέρυσι με το ασφαλτόπανο κατευθείαν πάνω στην πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έβαλα μόνος το ασφαλτοπανο πήγα σε μηχανικό που ασχολείται με την μονοση και μου το έβαλε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω πως μια απλη ερωτηση την εκλαβατε ως ειρωνια.

 

Οποτε καλυτερα να μην συνεχισω και θεωρηθει παλι οτι ειρωνευομαι....

Απλά έτσι διαβάστηκε.. Εάν έκανα λάθος ζητώ συγνώμη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς. Εκτός και αν θέλετε κα συνεχίσετε να πετάτε τα λεφτά σας και να καταστρέφετε την πλάκα σας, όπως κάνατε και πέρυσι με το ασφαλτόπανο κατευθείαν πάνω στην πλάκα.

Δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνω??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μας τις στρώσεις επάνω από την πλάκα.

Έχουν διαμορφωθεί οι κλίσεις (πχ με τσιμέντο), έπεσε πίσσα και μετά τοποθετήθηκε ασφαλτόπανο και κάηκε στις ενώσεις (περιλαμβάνοντας και τα στηθαία); 

Καλύπτει όλο το τμήμα του δώματος;

Μόνο ασφαλτόπανο έχετε τοποθετήσει στην πλάκα; Σκέτο ή ο μηχανικός που συμβουλευτήκατε σας οδήγησε σε ανεστραμένου τύπου μόνωση και εφαρμόσατε τις 1ες στρώσεις;

 

ΥΓ: Αποκλείω ο μηχανικός που συμβουλεύεστε να σας ζητάει το ποσό που λέτε για το συμβουλευτικό ρόλο. ΜΗΝ μου απαντήσετε σε αυτό.

ΥΓ2: Συμβουλεύω να μην εκτελέσετε την εργασία μόνος. Απευθυνθείτε σε άνθρωπο που γνωρίζει, έχει τη σχετική εμπειρία και σε μηχανικό που θα παρακολουθήσει την εργασία αυτή καθώς ότι νιώθετε ότι γλιτώνετε τώρα μπορεί να το βρείτε αργότερα σα μεγαλύτερο κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.