Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΣΜΕΔΕ και οφθαλμίατρος


Samdreamth

Recommended Posts

1) στο site του ταμείου αναφέρει πως δέχονται όλες τις τράπεζες, σωστά;

2) Εκανα κανονικά την εγγραφή του IBAN, πηγαίνω απο το ταμείο και μου λένε, δεν υπάρχει λογαριασμός στο σύστημα.

3) Απο κείνη την ώρα και μετά με κοροϊδεύουν στα τηλέφωνα επι 45'

 

Είμαι και απο μακριά και δε μπορώ να τους επισκεφθώ για να τους διαολοστείλω απο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 139
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καλημερα παιδια!

εγω πηρα σημερα να κλεισω σε συμβεβλημενο γιατρο και μου ειπε 35Ε.. αλλα θυμαμαι οτι οταν πηρα το βιβλιαριο μου απο το τεε (προσφατα σχετικα) ειπαν οτι στους γιατρους της λιστας δεν πληρωνεις και αυτοι παιρνουν μονοι τους τα λεφτα απο το ταμειο.. θεωρια μονο; το αστειο ηταν οτι μου ειπε και πως η πρωτη επισκεψη στο γιατρο θα ειναι δωρεαν........ τελοσπαντων, με οτι διαβασα εδω το πολυ να παρω 30Ε πισω, σωστα; αν και φοβαμαι να μην ειναι μονο 20.. και η βασικη ερωτηση: μπορει να παει ο πατερας μου στο ταμειο να κανει τη διαδικασια για μενα γιατι δουλευω; και αν οχι, μπορω να του κανω εξουσιοδοτησεις για γενικη χρηση στο ταμειο μας (θα χρειαστει να παει και οταν αγορασω τα γυαλια);;

ευχαριστω και καλη εβδομαδα!

Link to comment
Share on other sites

1) στο site του ταμείου αναφέρει πως δέχονται όλες τις τράπεζες, σωστά;

2) Εκανα κανονικά την εγγραφή του IBAN, πηγαίνω απο το ταμείο και μου λένε, δεν υπάρχει λογαριασμός στο σύστημα.

3) Απο κείνη την ώρα και μετά με κοροϊδεύουν στα τηλέφωνα επι 45'

 

1) Σωστά, αλλά μόνο στην Αττικής δεν σου κρατάνε προμήθεια και παίρνεις όλο το ποσό πίσω (μέχρι στιγμής τουλάχιστον..εκτός αν υπάρξει κάποια συμφωνία και με τις υπόλοιπες τράπεζες που δεν νομίζω)

2) Δεν έχει ξεκινήσει το σύστημα αυτό ακόμη...προσεχώς το λέει άλλωστε και στην σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ (..."εγγύς μέλλον").

3) Κάπου εκεί έχει γίνει το μπέρδεμα.....

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, με όλο το θάρρος, στη σελίδα τους,αναφέρει πως γίνεται κανονικά η δήλωση ΙΒΑΝ.

Δεν είναι δηλαδή, σα το "μελλοντικές υπηρεσίες" που αναφέρει πιο κάτω. (δηλ, καποιες δηλώσεις,βεβαιώσεις).

Αφήνοντας αυτό στην άκρη, εκνευρίστηκα με την υπάλληλο του γκισέ, η οποία ΔΕΝ μου ανέφερε (για το υποκατάστημα Θεσ/νικης) πως απαιτείται μόνο λογαριασμός Αττικής/Εθνικής.

Ανέφερε χαρακτηριστικά "προσκομίστε ένα βιβλιάριο καταθέσεων".

Το επόμενο κορυφαίο είναι πως δεν δέχονται τον όψεως που έχω...Μα λέω δεν αντιστοιχεί βιβλιάριο σε λογαριασμό όψεως.

Ε τζίφος, σα να μιλάω σε τοίχους.

 

Οπότε εγώ,πρέπει να ξοδέψω άλλα 20ε βενζίνες, σύνολο 40, για να πάρω πίσω 100ε που εχω πληρώσει και δικαιούμαι και να μην με εξυπηρετεί κανείς.

Ε τέτοιους καιρούς, δεν είναι να τρελένεσαι,ακόμη ευκολότερα;

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε τι εννοείς δε δέχονται το λογαριασμό σου;Δηλαδή τι λογαριασμό πρέπει να δηλώσουμε τελικά;Στο site δε διευκρινίζει.

Link to comment
Share on other sites

Στο σάιτ αναφέρει οποιοδήποτε λογαριασμό (εάν πας να καταχωρήσεις ΙΒΑΝ σου βγάζει το κατεβατό των τραπεζών).

Απο κοντά στο υπ/μα θες/νικης μου είπαν ΜΟΝΟ αττικής/εθνικής.

 

Δε γνωρίζω εάν ισχύει αυτό για όλα τα υπ/ματα του τσμέδε. Απ'οτι καταλαβαίνω,δε ξέρω τι τους γίνεται...επιεικώς.

Καλύτερα να καλέσεις, και να ρωτήσεις στο υπ/μα που ανήκεις για να μην ανεβάσεις πίεση κι εσύ.

Το αστείο είναι πως στο σαϊτ δεχθηκε κανονικά το ΙΒΑΝ πειραιώς,μου έδωσε και κωδικό επιβεβαίωσης κιόλα...τον οποίο θα τον έδειχνα στο υπ/μα το τοπικό.

Αστείοι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο φίλε Kane

Εμένα μου είπανε στην Αγ.Παρασκευή ότι δέχονται όλους τους λογαριασμούς, με την διαφορά ότι μόνο με της Αττικής παίρνεις όλο το ποσό πίσω, ενω οι άλλες κρατάνε ένας μικρό μέρος...Και μάλιστα να μην το κάνω από τώρα γιατί ΘΑ ισχύσει στο μέλλον. Κωμικά πράγματα. Η ισχύει ή δεν ισχύει. Το ίδιο ταμείο δεν έχουμε όλοι? Χαλασμένο τηλέφωνο παίζουν μου φαίνεται, ή έχουν χάσει την μπάλλα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι ισχύει στην Αγ. Παρασκευή? Χρειάζεται οπωσδήποτε λογαριασμός Τραπεζας Αττικής, ή τα δίνουν και μετρητά στο χέρι?

 

Πριν μερικούς μήνες που είχα ρωτήσει είχαν πει ότι τα δίνουν στο χέρι, αλλά δε ξέρω αν άλλαξε πλέον αυτό. Τώρα δε σηκώνουν το τηλέφωνο :S

Link to comment
Share on other sites

Στο χερι ολα.

Κι αυτο με τα καινουργια βιβλιαρια/συνταγολογια απο 1 Οκτ 2011 το πηγαν πισω επ' αοριστο.

Οπως λενε κι αυτοι καθε μερα αλλαζουν οι αποφασεις του Ταμειου ....

Αν πατε στα κεντρικα τα αλλαζουν αμεσα (με αναμονη φυσικα 2ωρη εκει)

Αν τα παραδωσετε στην Αγ Παρασκευη, οπως εγω, θελει 20 μερες, και οταν ειναι ετοιμα σε ειδοποιουν τηλεφωνικα στο κινητο να τα παραλαβεις απο το παραρτημα. Αυτα μου ειπαν 20 Σεπτεμβριου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.