Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενδοδαπέδια στα Ιωάννινα


barabakos

Recommended Posts

Κατασκευάζω μια μεζονέτα στα Ιωάννινα και θα ήθελα να μου προτείνετε μία καλή και δοκιμασμένη εταιρία για εγκατάσταση συστήματος ενδοδαπέδιας θέρμανσης. Με pm ή email στο barabakos[at]hotmail[dot]com

 

Αντιλαμβάνομαι ότι το forum δεν είναι χώρος διαφήμισης και προώθησης εταιριών οπότε ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν ποστάρω σε λάθος μέρος.

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

εταιρεία ζητάς για συνεργασία????

εταιρεία ζητάς για να σου κατασκευάσει την μεζονέτα?

θες μονο εγκαταστάτη?

κανέναν υπεύθυνο?Μηχανικός είσαι?

είναι πολλά τα ερωτήματα που θέτεις οπότε για να σε βοηθήσουμε ,βοήθησέ μας και εσύ!!!!

Η μεζονέτα μέσα στα Ιωάννινα θα γίνει?είναι κατασκευασμένη διότι αν δεν γνωρίζεις κάποιες εργασίες για την ενδοδαπέδια πρέπει να γίνουν νωρίς.Πιθανόν και πρίν κάποια χωρίσματα ,όπως σε κουζίνα αν επικοινωνεί με σαλόνι!!!!!!

οκ?

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να ζητήσεις πληροφορίες απο τον μηχανολόγο σου. Υπάρχουν κάποια συνεργεία στα Ιωάννινα, που κάνουν καλή δουλειά.

 

Αλλά όπως είπε και ο jimevi13 (ο οποίος όπως και εγώ είμαστε στα Ιωάννινα) πρέπει κάποια πράγματα να γίνουν πιο νωρίς......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Να 'μαι ξανά :smile:. Μία από τις προσφορές αφορά ενδοδαπέδια της Harreither (φαντάζομαι οι Γιαννιώτες ξέρουν και τον εγκαταστάτη). Επειδή δεν έχω ξανακούσει τη συγκεκριμένη φίρμα και σε ελληνικά φόρουμ δεν αναφέρεται, έχει κάποιος άποψη για την εταιρία (ή και τον εγκαταστάτη αν τον καταλάβατε; Μπορώ να τον αναφέρω σε PM). Παρεπιπτόντως, προσφέρει 15 χρόνια εγγύηση από την εταιρία και ασφαλιστικό συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

rehau ,χωρις να κανω διαφημιση...συνδυασμενη με αντισταθμιση φυσικα..

 

Απ' τις χειρότερες ενδοδαπέδιες. Απλώς τη ζητάνε λόγω ονόματος. Η σωλήνωση 'μασάει' στις στροφές, δεν έχει πτερύγια μετάδοσης της θερμότητας, δεν μπαίνει σε ανακαίνιση. Οι μηχανολόγοι το ξέρουν αλλά σιωπούν για να αγοράζουν οι ανίδεοι υδραυλικοί. Οι γνώστες υδραυλικοί σιωπούν για να αγοράζουν οι ανίδεοι ιδιώτες...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω, αν κάποιος έχει άποψη για την εταιρία ή τον εγκαταστάτη, να μου στείλει προσωπικό μήνυμα έτσι ώστε να αποφύγουμε μια αντιπαράθεση εταιριών και ονομάτων στο φόρουμ. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχεις συγκρίνει την προσφορά με άλλες?

Μπορείς να πεις στον εγκαταστάτη να σου δείξει δουλειες σε άλλους πελάτες, και να ρωτήσεις τους ίδιους....

Link to comment
Share on other sites

pv-t solar

 

φιλε δεν θα ελεγα εν γνωσει μου κατι λαθος,μιας και δεν εχω κανενα προσωπικο οφελος..

 

απλα μιας και εχει τυχει περα απο τις μελετες,να στρωσω με τα χερια μου 5 τετραγωνικα χιλιομετρα συνολικα της συγκεκριμενης ενδοδαπεδιας σε εγκαταστασεις,το οποιο μεταφραζεται σε πολλα πολλα χιλιομετρα μηκους,εχω να σου πω πως εχω δει την καλυτερη συμπεριφορα απο αποψη τσακισματος οπως λες...

σε εγκαταστασεις οπου δοκιμασαμε αλλη εταιρεια πιο φτηνη,ενω τελειωναμε το στρωσιμο και φευγαμε,την επομενη μερα ανακαλυπταμε τσακισματα της σωληνας σε σημεια 90 μοιρων και με μορφοπλακα ανα 7,5 εκατοστα..

 

ισα ισα η ρεχαου εχει θερμικη μνημη,και ανακτα μοριακα την δομη της οταν περασει ζεστο νερο απο μεσα της,σε σημεια θλιψης και εφελκυσμου...

 

κανε και το εξης πειραμα...παρε κοψε ενα κομματι μισου μετρου,πιαστο με παπαγαλακια και τσακισε το οσο περισσοτερο μπορεις...καντο για οσα λεπτα θελεις...και μετα 'χαιδεψε' το με ενα φλογιστρο με χαμηλη φωτια να δεις πως θα γινει ξανα η σωληνα...

 

οσο για τα πτερυγια που λες,σε ποιο ακριβως πραγμα αναφερεσαι?

 

η ανακαινιση που κολλαει?γιατι δεν μπορει να μπει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.